Lesoklubka

Počet hráčů635
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 25 hodnocení83
%

Autor:
Zdroj: Andy
Zapsáno:
Zhléhnuto: 8577 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Chodička / strategická
Potřeby: klubíčka provázku
Skupinky se snaží pomocí rychlosti i správné strategie omotkat svým provázkem co nejvíce stromů a současně v tom zabránit ostatním.

Pravidla

Hra pro družstva o třech až sedmi členech (zhruba) ve snadno průběžném lese.

Každé družstvo dostane jinak barevné klubíčko provázku - všechna musí být ale stejně dlouhá. Jejich úkolem je po odstarotování "obsadit" co nejvíce stromů a to tím způsobem, že jej omotají svým provázkem. Má to ale několik háčků:

1. Hráč vyběhne ze startu, nese si klubíčko, omotá strom, další strom, zkrátka tolik, kolik jich stihne, vrátí se, ale celou dobu musí na jeden nádech tutat (hututututututu...). Musí se i stihnout vrátit a předat štafetu duhému. Ten se nadechne, vyběhne, doběhne ke klubíčku, motá...
2. Omotávat se smí jen ty stromy, které ještě nemá žádné družstvo.
3. Všichni hráči v týmu se musí pravidelně střídat (ne že budou pořád dokola běhat dva nejzdatnější)

Obvykle se hraje na časový limit (takových pět minut uplyne jako voda), sečte se, které družstvo má kolik stromů. Je dobré pak ještě týmy zaúkolovat, aby ty provázky zase smotali.

Ve hře je velmi důležitá strategie, často jedno družstvo úplně odřízne jinému cestu, takže musí ke klubíčku běhat pekelně daleko.
 

Alternativní pravidla

: My to hráli, že se postavilo pár lidí a ti se omotávali. Když někdo omotal někoho z jeho týmu. Postavil se vedle a měli se omotat oba. Když někdo přestal tutat mimo cíl, stál tam, kde skončil. Když někdo doběhl do cíle, nic se nedělo. Sranda byla, když se pět členů smotalo dohromady a pak je měli rozmotat.

Komentáře

: A co se stane, když někdo nestihne doběhnout zpátky? má se ten úsek odmotat nebo jen tak ležet??
: Máte někdo zkušenost s tím, jestli u této hry děti podvádějí? Je asi těžké kontrolovat, jestli dodržují vydávání zvuku jen na jeden nádech. Není proto lepší omezit dobu strávenou omotáváním stromů jinak? Třeba nějakým centrálním zvukovým signálem - píšťalkou, která když zazní, musí všichni zpět. Nebo třeba nastříháním provázků - když omotá provázek, který si vzal musí logicky zpět a další pokračuje navázáním svého a tak dál.
: Díky:jojo::-)
: Všechna družstva běží zároveň, proto je taky tak důležitá strategie, jak odříznout jinému družstvu cestu, kdyby neběhali společně, nebylo by to právě nejspravedlivější.
Klubko není nijak nastříhané, stromy se prostě omotávají a spojují provázkem, který se postupně odmotává z klubka. Proto se pak v lese obvykle vytvoří velká síť. Klubko nemusí být zas tak pekelně dlouhé, stačí běžné jutové nebo polypropylenové(to je takové to barevné plastové), stometrové se dá běžně pořídit kolem 20 kč.
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!