Vězení

Počet hráčů740
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 54 hodnocení61
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 7395 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Pohybová, Pro zasmání
Potřeby: Lano
Jeden hráč je uvězněn v kruhu z lana, které drží ostatní. Ven se dostane, pokud lano přitiskne na zem nebo se dotkne ruky někoho jiného.

Pravidla

Jeden hráč je uvězněn ve vězení - to je lanový kruh, který drží zvednutý a napnutý ostatní hráči. Je velký tak, aby to odpovídalo počtu hráčů, asi 150 až 200 cm obvodu na jednoho. Vězeň se dostane ven (a tím zvítězí) jedním z těchto způsobů:

- dotkne se jakékoliv ruky, která drží lano
- přitlačí lano až na zem
- podaří se mu přeskočit bez dotyku lana (nedoporučuju... :)

Okolní hráči se nemusí stále držet lana, ale kdo se pustí, zvyšuje vězňovy šance na únik přitlačením lana na zem. Budete se divit, jak velkou váhu totiž unesete, na lano se může pověsit sebetěžší chlapík, a stejně ho bez problémů okolní hráči unesou.
Poměrně spolehlivá technika je rozeběhnout se po obvodu a snažit se plácnout přes ruku všechny hráče, okolo kterých probíháš. Všichni se hromadně pouštějí. Pak stačí náhle a nečekaně zabrzdit, rychle skočit pár metrů zpátky, kde je lano na obě strany široko daleko nikdo nedrží a je to.
 

Alternativní pravidla

: Na komentář Haply mě napadlo upravit pravidla tak, že ve "vězení" by byli vždy tak 2,3 hráči (odvíjí se od počtu dětí) a ti by měli za úkol sundat z lana co nejvíce rukou tak, že se jich dotknou. Pokud se jim během časového omezení podaří odstranit všechny ruce, můžou utéct a vyhrávají. Také vyhrají, pokud se lano dotkne během hry země.
Zkusím dneska s dětmi :)

Komentáře

: Dobrá hra to je, ale nedokážu si ji představit s vlčaty a světluškami. U nás se během pěti minut tři lidi přizabili, takže jsme hru ukončili. Hra hlavně pro rovery, řekla bych.
: a kdo je zýdý???
: Jo to docela dobrá hra... :)...
: Sranda byla kdyý na to lano hopsnul ZýDý a my ho odpružili z5...
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!