Pašeráci II.

Počet hráčů15moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 22 hodnocení78
%

Autor:
Zdroj: Andy
Zapsáno:
Zhléhnuto: 5527 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Honička
Potřeby: kartičky se zbožím, fáborky
Pašeráci se snaží přenést zboží přes hranice, stráže jim v tom brání.

Pravidla

Oddíl se rozdělí na dva týmy, jeden z nich představuje pohraniční stráž, druhý pašeráky (nečekaně).
Stráž obsadí státní hranici – vhodný pruh lesa o šířce 4-6 metrů, délka závisí na počtu lidí. Dobrý je i třeba úsek nějaké širší cesty. Jinak v lese je dobré hranice označit fáborky na stromech.
Pašeráci se přesunou na jednu stranu hranice. Jejich úkolem je přenést na druhou stranu co nejvíce zboží (po jednom), aniž by byli chyceni stráží. Stačí dotyk – pak musí pašerák zboží odevzdat a vrátit se pro nové.
Zbožím jsou různě hodnotné kartičky, my jsme to měli takhle (jestli si to ještě správně pamatuju), ale můžete si to samozřejmě přizpůsobit (když to budete hrát s malýma, tak se asi těžko bude pašovat třeba alkohol - pokud chcete být dostatečně 'výchovní' ;-)):

jídlo – 100$
oblečení – 200$
elektronika – 300$
alkohol – 500$
šperky – 800$
zbraně – 1000$
tajné spisy – 2000$

Čím cennější artikl, tím méněkrát jej pašeráci mají. Tajné spisy jsou dokonce jenom jednou a ještě mají zvláštní význam: pokud je s nimi nosič chycen, nesmí až do konce hrát (pokud se hraje více kol, tak sedí jen to jedno kolo)!

Pak se sečte, za kolik se podařilo pašerákům přenést zboží a je dobré funkce vyměnit. Teprve pak lze hru objektivně zhodnotit.
 

Alternativní pravidla

: Aby bylo větší vzrůšo :D a větší šance dostat pašované zboží přes hranici se dá taky když stráže někoho chytí, tak ho prohledávají. Když nic nenajdou, tak můžou jít dál (takže je dobré udělat větší hranice). Pašeráci poté můžou udělat "volavku" která odvede pozornost i když nic nemá. Každý si to schová kam chce, ale nesmí se dávat třeba do spodního prádla, podprsenek atd... ale do bot nebo do ponožek klidně. Je to jen jedna z možností jak tuto hru více vylepšit :)

Komentáře

: Jako dítě jsme to hrávali při šeru v lese a dodnes si na hru pamatuji. Mělo to náboj. A ve tmě, to byl adrenalin :). Pěkně jsme se do rolí stráži i pašeráků vžili.
: bezva hra dopravdy
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!