Fantom opery

Počet hráčů630
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 31 hodnocení84
%

 
Autor:
Zdroj: Uvedeno na kurzu Chaloupka 2010 (Petr Sedlář)
Zapsáno:
Zhléhnuto: 7481 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Do tmy, Pohybová, Chodička / strategická
Potřeby: Karty umělců, prádelní šňůra, kolíčky, kostka, bílé papírky, lampiony, svíčky, baterky, sirky, herní peníze (z dostihů nebo tak)
Pozvi diváky, sežeň hvězdné obsazení a modli se, aby se ti fantom vyhnul.

Pravidla

Motivace
Jako majitelé operních domů se ocitáte v nelehké situaci- musíte připravit kvalitní představení, přesvědčit co nejvíc diváků o svých kvalitách a konečně... postavit se fantomovi, který je ke všem v 'jeho opeře' zvlášť krutý.

Základní pravidla
Hráči, rozdělení do stejně početných týmů nakupují karty umělců na třech prodejních místech - u agentů hvězd. Karty umělců náleží 6-ti kategoriím (Tenor, Alt, Bas, Soprán, Dirigent, Hvězda) a jejich cena je smluvní. 'Umělce' lze na místě koupit i prodat. Každý umělec má svou úroveň, na kartě symbolizovanou hvězdičkami (1-6). Bodové ohodnocení každého představení se vypočítá jako součet všech hvězdiček na zavěšených kartách. Představení se organizuje zavěšením kvšech šesti druhů umělců na prádelní šňůru, kolíkama na prádlo. Připravovat lze vždy jen jedno představení, tým však může mít další karty někde uschovány. Představení se odehrávají vždy jednou za 10 minut (je dobré, aby u prádelní šňůry svítil digitální budík). Odehrání představení znamená, že ke šňůře dorazí vedoucí a všichni hráči, aby se spočítaly body. Vedoucí hodí kostkou, a podle čísla které padne spálí jednu z karet - umělce zranill fantom opery a on nemůže v představení učinkovat. (tenor = 1, bas 2= 2 atd) Po sečtení bodů se karty odstraní ze šňůry, ve hře se s nimi dále nehraje.

Hlavním zdroje financí jsou pernamentky. Jsou to jakékoli bílé lístky, kterých je třeba připravit hojné množství. Pernamentky mají u sebe vedoucí, pohybující se herním prostorem mimo stanoviště agentů. Hráči je musí přesvědčit o kvalitě jimi pořádaných operních představení. Vedoucí mohou pokládat všetečné otázky (jestli se tam může s dětmi, jekou operu na jakou operu vzít tchýni, mohou mluvit cizím jazykem atd.) Pokud je hráči přesvědčí, odevzdají jim pernamentky, které mohou v libovolném stanovišti agenta směnit za herní finance.

Poznámky
Hra je zamýšlena jako noční. Pak je třeba označit každé stanoviště lampionem, a připravit mu jak svíčky, tak sirky. Hráči by měli herní prostor bezpečně znát. Pravidlo o fantomovi nemusí být předem známé. Místo pro představení je třeba dobře osvětlit (blikačky na kolo), tak aby se týmy mohly 'za světla poradit'.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!