Vlkodlaci

Počet hráčů820
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 301 hodnocení84
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 46890 krát (20 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, K ohni či posezení, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost, Divadelní / dramatická
Potřeby: Kartičky s postavami
"vytuněné městečko Palermo"

Pravidla

Hra VLKODLACI je velice podobná městečku Palermu. Neřádí zde mafiáni, ale vlkodlaci.

Nejdříve je potřeba vyrobit kartičky, na kterých bude napsáno (při hře s menšími dětmi namalováno), o jakou postavu se jedná, a aby jich bylo tolik jako hráčů. Vystupují zde vlkodlaci (počet je na uvážení osudu), jedna vědma, jedna čarodějnice, Amor, holčička s dalekohledem a nevinní občané.

Hráči si sednou do kruhu, vylosují si svůj charakter a po zjištění, co že to vlastně budou, tak položí kartičku před sebe na zem čistou stranou nahoru. Vysvětlí se jim, že se ocitli v městečku, kde řádí krvelační vlkodlaci, ale kde je také v utajení hodná čarodějnice, vědma a holčička s dalekohledem, které se snaží nevinným občanům pomoci.

Poté jdou všichni spát, a nejprve osud vzbudí Amora. Amor ukáže na dva hráče, kteří se tímto do sebe zamilují. Amor pak usíná a osud vzbudí zamilované, aby alespoň oni věděli, že jsou do sebe zamilováni. Pokud pak jeden z nich zemře, umírá automaticky i ten druhý. Amor má možnost zamilovat dva lidi jen jednou za celou hru, a to hned při prvním kole.

Pak se probudí vědma. Ta má stejnou funkci jako Katány, a tak prstem ukáže na jednoho člověka, osud jí ukáže kartičku s charakterem, a tímto způsobem může zjistit, kdo je kdo.

Po vědmě se probouzí vlkodlaci. Musí se shodnout na své oběti a když mají vybráno, jdou spát. Kartička mrtvého hráče se otáčí až poté, co všichni vlkodlaci spí.

A nyní přichází na řadu čarodějnice. Ta má možnost za celou hru jednou někoho zachránit a jednou někoho zabít. Když zjistí, že vlkodlaci zabili někoho pro město důležitého, může ho znovu obživit. Nesmí však zachraňovat ty, kteří už zemřeli v minulém kole nebo ty, kteří byli zabiti při hlasování.

Holčička s dalekohledem může být vzhůru celou noc, ale tak, aby si toho nikdo nevšiml, tudíž kouká nenápadně skrz prsty a zjišťuje, kdo je kdo.

Ráno se pak městečko vzbudí a samo zjistí, zda umřel někdo důležitý nebo bezvýznamný, anebo jestli neumřel nikdo a čarodějnice zachraňovala. Všichni se můžou začít obviňovat a v každém kole by měl někdo umřít rukama občanů.

Pak už jde vše stejně, nejdříve vědma, vlkodlaci, čarodějnice, všichni...

Děti tato hra velice nadchla, a o nějakém městečku Palermu nechtěly ani slyšet
 

Alternativní pravidla

: Super hra, kterou nas naucila pani ucitelka na dramaťáku. Další postavy, jenž používáme jsou:
Jehňátko - jeli pro hlasování vesnice remízy, jehnatko vystupuje a objetuje se
Starosta - vesnice zvolí starostu, který od te doby, do své smrti ma dva hlasy, pak se volí další starosta, jinak nez jeho popravou ho starostovani nezbavite
Vesnicky blázen - behem noci ho vlci zabít mohou, ale když jó odsoudí vesnice, tak se jim silence zželi, ze ho nechají žít. Může se dále zapojovat do hry pouze debatou, hlasovat ale nemůže.
Vlkodlaci mlade - s dospělými nelíbí, ale pokud ho vesnice odsoudí k smrti, v noci vlkodlaci z žalu zabíjí dva vesničany
Zloděj - pouze první noc ukradne někomu jeho charakter a výměnu ho za svoji kartičku
Krysař (na toho nás ale nikdy nebylo dost) - probouzí se jako poslední a svou fletnou zacaruje vždy jednoho vesnicana, když je zacarovana cela vesnice, krysař vyhrál. Hraje proti všem postavám ve hře.

Jinak moc děkuji za nápady na nové charaktery a kdyby jste měli třeba ještě chuť, tak i vysvětlit co u vás postavy dělají, podle názvu se to nedá moc adoptovat :,)

Mějte se :) tali
: V německé verzi je ještě starosta, který je na začátku hry zvolen ostatními hráči a ten má při rovnosti v hlasování druhý hlas (nebo dva hlasy, už nevím, záleží asi na vás), čarodějnice má funkci jinou, než je zde popsané - má během hry dva lektvary - jeden léčivý a jeden jed - může je použít vždy po fázi vlkodlaků a zaít tak druhého obyvatele nebo vyléčit právě zavražděného. Každý z lektvarů smí použít jen jednou za hru. Ve hře je dále ještě postava zloděje, který se budí jako první na začátku hry a vybírá si z balíčku ještě dvě karty - může si z nich vybrat a vybrat si tak jinou roli. Další rozšíření pro ty, co umějí německy: https://de.wikipedia.org/wiki/Die_Werwölfe_von_Düsterwald
: Role vypravěče je náročná a při větším počtu rolí budete možná potřebovat i papír a tužku.
My jsme použili tyto role:
- Vlkodlak
- Král vlkodlaků (Jsi vlkodlak. Navíc jednou za hru se můžeš vzbudit a určit jednoho hráče, který zemře.)
- Kolaborant (Když tě vlkodlaci zakousnou, přežiješ, ale staneš se vlkodlakem. Městečko stále nebude vědět, kdo jsi.)
- Léčitelka (Jakmile vlkodlaci někoho zakousnou, probudíš se, zjistíš, kdo by měl umřít, a můžeš tomu zabránit. To můžeš udělat jen jednou za hru.)
- Bůh lásky (jako Amor)
- Anděl strážný (Na začátku hry určíš hráče, kterého hlídáš. Navzájem o sobě víte. Dokud jsi naživu, chráněný hráč nemůže žádným způsobem umřít.)
- Druid (jako Vědma)
- Klučík s dalekohledem (jako Holčička s dalekohledem)
- Kamikaze (Jednou za hru v noci se můžeš obětovat a umřít, a spolu se sebou zabít libovolného jiného hráče.)
- Zloděj schopností (Jednou za hru můžeš určit libovolného hráče a ukradnout jeho schopnosti - např. staneš se vlkodlakem, druidem, kamikaze, ... Tento hráč se dozví, že jeho schopnost již neplatí a dostane tvojí kartičku, kterou už ovšem znovu použít nemůže.)
- Bacilonosiš (Jednou za hru můžeš určit libovolného hráče a ten ztratí všechny svoje schopnosti. Pokud je vlkodlak, přestane být vlkodlakem.)
- Těžkooděnec (Jednou za hru, když tě zakousnou vlkodlaci, místo toho přežiješ a vypravěč řekne, že "vlkodlaci poškodilii těžkooděncovo brnění", ale neřekne, kdo je těžkooděnec)
- Pomstychtivec (Jakmile umřeš, ať od vlkodlaků nebo hlasováním, urči libovolného hráče a ten také umře.)
: U nás hrajeme vlastní variantu, kde má každá osoba ve hře nějakou postavu, aby jí nebylo líto, že je jen "obyčejný" hráč. Každá postava má samozřejmě svoji jedinečnou vlastnost, některé "jednorázové", některé platí celou hru. Vyskytují se zde tedy Mafie Lupíno, mafián Serafíno, Soupeř, Čuráni, Kakáni, Havel, Klaus, Bodyguard, Vetátor, Morfátor, Reformátor, Páter Nox, Koukal, Shewe, Hloupý Honza, Dorian Grey, Chuck Norris, Psychouš, Odstřelovač, Romeo, Julie, ... a na některé jsem si určitě nevzpomněl. Asi si večer sednu a sepíšu na Hranostaje pravidla :)
: V originální francouzské verzi se ještě objevuje postava "lovce". Ten se celou hru projevuje jako normální občan. Jen když je zabit, ať už vlkodlaky, čarodějnicí nebo hlasováním může určit jednoho, kdo zemře s ním. Tato postava může jednak přinést dějový zvrat a jednak také urychlit tempo hry.
Dále důležitá poznámka. Pokud je jeden ze "zamilovaných" vlkodlak, je pro něj přednější vítězství milenců než vlkodlaků. Tím pádem musí hrát na obě strany a hra je opět o něco zajímavější.
Postavu holčičky s dalekohledem s kamarády spíš nepoužíváme, je totiž sporné jestli do hry něco přináší. Je to role příliš těžká na to, jak malou má moc, respektive jak je pasivní.
: Blondýnka může se kdykoli probudit a nahlas říct co vidí jestli vlkodlaka nebo někoho jiného a taky jeho jmeno třeba takhle ,,Jé Pepa je vlkodlak'' toto může udělat jednou za hru.
Anděl strážný na začátku hry ho vypravěč probudí ten si vybere někoho koho bude chránit. Osobu hlidanou strážným andělem nemůže nikdo zabít jedině když zabili anděla. Pokud je chráněn jeden ze zamilovaných oba nemůžou zemřít.

Komentáře

: Anonyme 1, jestli tě zajímá co se nám snaží zdělit. Tak asi to, že nemají nic lepšího na práci než psát spamovací komentáře.
: Tato hra se ve skutečnosti jmenuje Vlkodlaci v Düsterwaldu. Autoři hry jsou Hervé Marly a Philippe Palliéres (ne monikaa).

Plagiátoři... fuj.
: U nás je hra velmi oblíbená a rychle vystřídala původní městečko Palermo. Děti se jí nemohou nabažit. Škoda, že je nás často málo...Přidali jsme i Temného mága jako protipól k Vědmě a Černou čarodějnici (jako Bílá čar. jen je s Vlkodlaky). Používáme je ale zřídka, kvůli malému počtu. Holčička s dalekohledem je nejoblíbenější a Amor způsobuje super směšné situace. Taktizování u světlušek a vlčat spíš nefunguje, takže, se často stává, že Vlkodlakům(nebo naopak) projde vše... :)
: To snad nemyslíte vážně...
Trpajzliku a lol, můžete, prosím, vysvětlil, co se nám snažíte sdělit? V případě, že toho nejste schopni, prosím, příště si tyto komentáře odpusťte. Budete tak hodní? Děkuji
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!