Vlkodlaci

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 8 až 20
Délka: Do 34 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 18. 8. 2010 v 12.13
"vytuněné městečko Palermo"

Pravidla

Hra VLKODLACI je velice podobná městečku Palermu. Neřádí zde mafiáni, ale vlkodlaci.

Nejdříve je potřeba vyrobit kartičky, na kterých bude napsáno (při hře s menšími dětmi namalováno), o jakou postavu se jedná, a aby jich bylo tolik jako hráčů. Vystupují zde vlkodlaci (počet je na uvážení osudu), jedna vědma, jedna čarodějnice, Amor, holčička s dalekohledem a nevinní občané.

Hráči si sednou do kruhu, vylosují si svůj charakter a po zjištění, co že to vlastně budou, tak položí kartičku před sebe na zem čistou stranou nahoru. Vysvětlí se jim, že se ocitli v městečku, kde řádí krvelační vlkodlaci, ale kde je také v utajení hodná čarodějnice, vědma a holčička s dalekohledem, které se snaží nevinným občanům pomoci.

Poté jdou všichni spát, a nejprve osud vzbudí Amora. Amor ukáže na dva hráče, kteří se tímto do sebe zamilují. Amor pak usíná a osud vzbudí zamilované, aby alespoň oni věděli, že jsou do sebe zamilováni. Pokud pak jeden z nich zemře, umírá automaticky i ten druhý. Amor má možnost zamilovat dva lidi jen jednou za celou hru, a to hned při prvním kole.

Pak se probudí vědma. Ta má stejnou funkci jako Katány, a tak prstem ukáže na jednoho člověka, osud jí ukáže kartičku s charakterem, a tímto způsobem může zjistit, kdo je kdo.

Po vědmě se probouzí vlkodlaci. Musí se shodnout na své oběti a když mají vybráno, jdou spát. Kartička mrtvého hráče se otáčí až poté, co všichni vlkodlaci spí.

A nyní přichází na řadu čarodějnice. Ta má možnost za celou hru jednou někoho zachránit a jednou někoho zabít. Když zjistí, že vlkodlaci zabili někoho pro město důležitého, může ho znovu obživit. Nesmí však zachraňovat ty, kteří už zemřeli v minulém kole nebo ty, kteří byli zabiti při hlasování.

Holčička s dalekohledem může být vzhůru celou noc, ale tak, aby si toho nikdo nevšiml, tudíž kouká nenápadně skrz prsty a zjišťuje, kdo je kdo.

Ráno se pak městečko vzbudí a samo zjistí, zda umřel někdo důležitý nebo bezvýznamný, anebo jestli neumřel nikdo a čarodějnice zachraňovala. Všichni se můžou začít obviňovat a v každém kole by měl někdo umřít rukama občanů.

Pak už jde vše stejně, nejdříve vědma, vlkodlaci, čarodějnice, všichni...

Děti tato hra velice nadchla, a o nějakém městečku Palermu nechtěly ani slyšet
Potřeby: Kartičky s postavami
Hru přidala: monikaa
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!