Kostka - rallye

Hru přidal: Pampeliška
Zdroj nebo autor: potáborovka Jimramov 2010
Zapsáno: 2. 11. 2010 v 17.39
Zhléhnuto: 16470 krát (7 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, K ohni či posezení, Pro zasmání, Honička, Na postřeh / šikovnost, Stolní / desková / papírová
Potřeby: hrací kostky
Oblbovací hra vhodná pro pozdější noční hodiny, do deště nebo jiné dlouhé chvíle. Hoď určené číslo dřív, než k tobě doputuje druhá kostka.

Pravidla

Všichni se sesednou kolem stolu a několik lidí (zhruba 1 na každé 4 další hráče) si vezme hrací kostku.
Na začátku se zvolí jedno číslo (od jedné do šesti).
Pak ve stejném okamžiku začnou majitelé kostek házet (najednou, co nejrychleji), dokud se jim nepodaří zvolené číslo hodit. V tom okamžiku, kdy padne, posunou kostku člověku po pravé ruce, ten se opět snaží hodit dané číslo.

Cílem je zabránit tomu, aby se u mě sešly dvě kostky (tj. mně se stále nepodařilo hodit určené číslo a má ke mně přijít další kostka). V tu chvíli se hra zastavuje a provinilci je vymyšlen nějaký drobný úkon, který musí provést (nebo vyslovit) před KAŽDÝM svým hodem kostkou. Např. plácnout dlaní o stůl, říct něco (pár slov), vydat nějaký zvuk (třeba zaštěkat) apod.
Pak se zas kostky rovnoměrně rozmístí mezi hráče, určí se nové číslo a hra pokračuje.
Když se dvě kostky sejdou u jednoho hráče podruhé, dostává další úkol, který se přidá k tomu stávajícímu, stejně tak potřetí, počtvrté...
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!