Továrny

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 12 až 40
Délka: Do 111 minut
Příprava: Náročná
Zapsáno: 25. 5. 2006 v 17.21
Vyzvědačsky-bojová hra čtyř týmů proti sobě se sbíráním informací i hmotných hodnot

Pravidla

Hráči se rozdělí na čtyři přibližně stejně silné týmy. Není nutné, aby v týmech bylo hodně hráčů, stačí tři nebo čtyři. Herní území má obdélníkovitý tvar a je úhlopříčkami nebo osami stran rozděleno na čtyři asi stejně velké (nebo spíše stejně 'náročné' - dle terénu) oblasti, každá pro jeden tým. Na vnitřních hranicích je demilitarizované pásmo široké asi dva metry.

Předem bude potřeba připravit továrny (tak šest až deset na tým, dle počtu hráčů). Továrna je kartička středních rozměrů, dejme tomu A5. Může a nemusí na ní být obrázek, určitě by na ní ale měl být název (nějaký bizarní a specifický, třeba 'Továrna na kamínky do zapalovače' apod.). Nemusíte se omezovat na továrny, použijte i jiné instituce, nádraží, radnice, obchody a tak.
Kromě toho každá tato 'továrna' bude obsahovat informaci, takovou, která se bude skládat z nějaké hodnoty a čísla, například 'Továrna byla postavena roku 1976' nebo 'Za rok se tady vyrobí 26591 kamínků do zapalovače'. Ke každé továrně navíc vyrobte dva malé lístečky - klíče, na kterých bude napsáno, ke které továrně patří.

Každý tým má na svém území rozmístěnou čtvrtinu továren. Osvědčilo se nám je společně s oběma lístečky - klíči připíchnout připínáčkem na strom (připínáček, ne hřebík!!!). Na všech oblastích by měly být přibližně stejně dostupné, například dve velmi snadné, dvě někde uprostřed, dvě daleko a jedna v zabijáckém terému kdekoliv).

Každý tým si v dané vzdálenosti od hranic umístí základnu, do které mu cizinci nebudou lézt a kde budou skladovat ukořistěné malé lístečky z továren a zapisovat informace, které vyzvědí.

Pak zapískáme start.

Úkolem všech týmů je nasbírat co nejvíc bodů. Za zjištění a správné zapsání přesného názvu továrny na nepřátelském území a korektní informace o ní (toho, o čem to je a správného čísla, stačí např. 'postaveno 1976' nebo 'za rok 26591 kamínků' + přesně citovaný název) je jeden bod. Jeden bod je možné také získat za úspěšné donesení lístečku z nepřátelské továrny do vlastní základny. Najednou je možné nést pouze jeden lísteček.

Na vlastním území mohou hráči chytat a dotykem likvidovat nepřátele. Chycený hráč se musí vrátit 'nabít' do své základny a minutu (30 sekund?) tam počkat. Navíc musí odevzdat lísteček, pokud nějaký měl. Lísteček je na místě zlikvidován, nemusí se nosit zpět. Z toho vyplývá, že pokud seberu lísteček z továrny a jsem chycen, lísteček je nadobro ztracen, zato informace v mé hlavě přetrvá.

Po uplynutí určitého limitu hra končí. Za každý lísteček, který zůstal na domácích továrnách neutržený, získává tým půl bodu. Vítězí překvapivě ten tým, který skončil s nejvíce body.
Potřeby: Továrny (papír a psací/kreslicí potřeby)
Hru přidal: Okoun
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!