Oddílové peklo

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 5 až 10
Délka: Do 34 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 17. 11. 2010 v 22.27
Neznáš-li odpověď, blížíš se k peklu!

Pravidla

Tato hra je vhodná, jak už napovídá sám název, pro skupinku dětí, která se dobře zná (kde mají děti stejný zájem).

Nejprve se určí nějaký ,,pekelný úkol". Vysypat odpadkový koš, nabarvit si obličej na zeleno,.... (Nebo prostě určit něco, co nikdo nechce udělat. Vytřít chodbu, pořezat dříví,...).

Potom si každý hráč připraví žeton, který položí na hrací plán. Plán vypadá následovně. Na A4 se nakreslí osm soustředných kruhů, přičemž se zvýrazní ten úplně nejmenší = to je peklo.

Vlastní hra probíhá následovně. Vedoucí může mít připravené kartičky s otázkama dle věku a zájmu oddílu, nebo se zvolí téma (třeba poslední tábor,...) anebo každý hráč napíše tři až pět zcela libovolných otázek, avšak jenom takové, na která zná 100% odpověď. Když máme všechno toto připravené, tak dáme otázky do klobouku a podle toho jak sedíme, si začnou hráči vytahovat otázky. Když odpoví dotazovaný správně, losuje si otázku další hráč. Avšak když nezná odpověď, posouvá si svůj žeton do dalšího kruhu blíž k peklu. Kdo se dostane do pekla, musí splnit ,,pekelný" úkol, který byl zvolen na začátku hry.

Pakliže se hraje výše zmíněnou variantou, nastane mnohým vedoucím ,,horká" chvilka, když si vytáhne třeba otázku - jakou barvu vlasů má ta a ta zpěvačka. Ale v tom je právě ta hra :-)
Potřeby: žeton, A4
Hru přidal: vodník
Zdroj nebo autor: někde jsem to kdysi četl
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!