Oddílové peklo

Hru přidal: vodník
Zdroj nebo autor: někde jsem to kdysi četl
Zapsáno: 17. 11. 2010 v 22.27
Zhléhnuto: 19261 krát (8 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, K ohni či posezení, Pro zasmání, Slovní
Potřeby: žeton, A4
Neznáš-li odpověď, blížíš se k peklu!

Pravidla

Tato hra je vhodná, jak už napovídá sám název, pro skupinku dětí, která se dobře zná (kde mají děti stejný zájem).

Nejprve se určí nějaký ,,pekelný úkol". Vysypat odpadkový koš, nabarvit si obličej na zeleno,.... (Nebo prostě určit něco, co nikdo nechce udělat. Vytřít chodbu, pořezat dříví,...).

Potom si každý hráč připraví žeton, který položí na hrací plán. Plán vypadá následovně. Na A4 se nakreslí osm soustředných kruhů, přičemž se zvýrazní ten úplně nejmenší = to je peklo.

Vlastní hra probíhá následovně. Vedoucí může mít připravené kartičky s otázkama dle věku a zájmu oddílu, nebo se zvolí téma (třeba poslední tábor,...) anebo každý hráč napíše tři až pět zcela libovolných otázek, avšak jenom takové, na která zná 100% odpověď. Když máme všechno toto připravené, tak dáme otázky do klobouku a podle toho jak sedíme, si začnou hráči vytahovat otázky. Když odpoví dotazovaný správně, losuje si otázku další hráč. Avšak když nezná odpověď, posouvá si svůj žeton do dalšího kruhu blíž k peklu. Kdo se dostane do pekla, musí splnit ,,pekelný" úkol, který byl zvolen na začátku hry.

Pakliže se hraje výše zmíněnou variantou, nastane mnohým vedoucím ,,horká" chvilka, když si vytáhne třeba otázku - jakou barvu vlasů má ta a ta zpěvačka. Ale v tom je právě ta hra :-)
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!