Roztahovaná

Počet hráčů4100
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 19 hodnocení58
%

Autor:
Zdroj: hráli jsme na střední
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6284 krát (3 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Na ven, Na hřiště, Na sníh, Pro zasmání, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: pytlíček rýže
Zamotané dolní končetiny

Pravidla

Hráči stojí v kruhu. Začíná vylosovaný hráč, háže pytlíček na zem a hráč stojící po jeho levé ruce musí dát k pytlíčku pravou nohu. Takto to pokračuje celé kolo, vždy se pytlíček zvedne a hodí někam jinam. Až dojde řada na začínajícího hráče ten hodí pytlíček na zem a hráč po jeho levé ruce musí dát k pytlíčku levou nohu. Cílem hry je aby se končetiny do sebe co nejvíce zamotaly a hráči začali popadávat. Vyhrává ten, kdo vydrží stát jako poslední.
 

Alternativní pravidla

: My to hráváme se stašíma děckama (nad 13 let) velmi podobně a říkáme tomu roztahovák. Hráči stojí v kruhu a začínající hodí nožík kousek od sousedovy nohy tak,aby se zabodl. Pokud se nezabodne,hází další hráč (pokračujem po kruhu).pokud se zabodne, hráč musí dát nohu na místo,kam se zabodl,vezme nůž a hází vedle dalšího hráče. Každý se snaží hodit nůž tak,aby ten druhý musel roztáhnout nohy natolik,že to nevydrží a vzdá se.(nohy se nepřemísťují,pouze se dávají dál od sebe). Pokud hodím nůž mezi roztažené nohy následujícího hráče a on se zabodne,mohu se vrátit do základní polohy - mít nohy těsně u sebe.Vyhrává ten poslední,kdo se nevzdá.Ke konci hry je dobré zakázat stahování se(narovnávání).
: Tato hra patří do "zlatého fondu" našeho oddílu třeba při čekání na vlak. Říkáme jí KUDLA, protože zavírací nůž obvykle používáme místo uvedeného pytlíku. Použít lze ovšem téměř jakýkoliv menší předmět. Patří mezi kontaktní hry velmi oblíbené u teenagerů. Začátek hry máme stejný - hráči stojí v těsném kruhu čelem dovnitř a ten který začíná hodí dovnitř, nebo vně kruhu na zem kudlu (ne moc daleko - jen tak, aby se tam dalo natáhnout nohou) a řekne jméno jiného hráče (koho chce). Vyvolaný hráč musí kudlu sebrat a postavit se jednou nohou (kterou chce) na místo kde kudla ležela. Pak hází on a opět vyvolává dalšího libovolného hráče. Hráči se tedy nestřídají pravidelně, ale ten kdo volá si zlomyslně vybírá tak, aby se kruh co nejvíce zamotával. Hráči po celou dobu hry nesmí za žádných okolností zvednout nohu ze země, pokud právě nejsou vyvoláni. Ke splnění úkolu (položení nohy na místo kudly) je zpravidla třeba protáhnout končetinu pod, nad, nebo skrz zauzlenec ostatních hráčů, což se neobejde bez všeobecného veselí. Držet se rukama ostatních hráčů je povoleno. Kdo neudrží rovnováhu a spadne na zem, ten vypadává ze hry a jde stranou. Vítězí ten (nebo celá menší skupinka hráčů), kdo se udrží nejdéle. Obvykle však hra žádného vítěze nemá, protože končívá všeobecným svalením zamotaných hráčů na zem ;-)

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!