Stíhačky trochu jinak

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti
Počet hráčů: 10 až 80
Délka: Do 12 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 7. 1. 2011 v 16.15
Běhací hra s cílem chytit jakéhokoli člena ostatní skupiny v předem vymezeném prostoru.

Pravidla

Hráči se rozdělí do několika skupin - nutně sudý počet, ideálně čtyři a každá skupina si stoupne na jedno z výchozích míst (roh tělocvičny, kůl v terénu). Tato startovní pole (výchozí místa) by měla být stejně vzdálená od středového kruhu a měla by být nějak rozlišena (barvou, umístěním - u dveří, u okna apod., číselně). Středový kruh (v tělocvičně/na hřišti již předkreslený) by měl být dostatečně velký na to, aby se do něj vešli členové jedné ze skupin.

Vedoucí hry vždy slovně označí jednu ze skupin, která v každém kole útočí a dá zvukový signál (např. píšťalkou) na který všichni najednou utíkají směrem ke středu a dále do protilehlého rohu. Úkolem útočníků je chytit co nejvíc ostatních hráčů. Každý může chytit jednu oběť a dovést si ji do protějšího rohu. Chytači se musí pohybovat pouze směrem vpřed (nesmí se vratet). Chytaní se mohou pohybovat libovolně (i vzad), musí však proběhnout středovým kruhem (domečkem), kde se mohou na krátkou zastavit a vyčkat než napočítají do deseti.

Jakmile se všichni přemístí do protilehlých rohů, vybere moderátor hry další skupinu, která loví ostatní. TAkto hra pokračuje do okamžiku, kdy jedna ze skupin ztratí všechny členy nebo kdy moderátor hru ukončí. Vítězí skupina, která má nejvíc členů na konci hry.

Soutěžící lze rozdělit do skupin i podle věku a pohlaví. Skupiny totiž probíhají vždy jen naproti sobě. Tzn. pokud se rozdělí hráči na mladší dívky, straší dívky, mladší hochy a starší hochy, (dívky proti sobě nebo mladší proti sobě) je na konci dobře vidět, která skupina byla nejlepší. Děti se mezi sebou promíchají, cílem každého dítěte je bojovat za družstvo, ve kterém zrovna je, dobře se proto stírají rozdíly mezi mladšími a staršími.
Potřeby: kruh uprostřed, 1 vedoucí - moderátor hry
Hru přidala: Lenka
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!