Stíhačky trochu jinak

Počet hráčů1080
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 4 hodnocení51
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 2584 krát (2 denně)
Parametry: Do místnosti, Na hřiště, Pohybová, Honička
Potřeby: kruh uprostřed, 1 vedoucí - moderátor hry
Běhací hra s cílem chytit jakéhokoli člena ostatní skupiny v předem vymezeném prostoru.

Pravidla

Hráči se rozdělí do několika skupin - nutně sudý počet, ideálně čtyři a každá skupina si stoupne na jedno z výchozích míst (roh tělocvičny, kůl v terénu). Tato startovní pole (výchozí místa) by měla být stejně vzdálená od středového kruhu a měla by být nějak rozlišena (barvou, umístěním - u dveří, u okna apod., číselně). Středový kruh (v tělocvičně/na hřišti již předkreslený) by měl být dostatečně velký na to, aby se do něj vešli členové jedné ze skupin.

Vedoucí hry vždy slovně označí jednu ze skupin, která v každém kole útočí a dá zvukový signál (např. píšťalkou) na který všichni najednou utíkají směrem ke středu a dále do protilehlého rohu. Úkolem útočníků je chytit co nejvíc ostatních hráčů. Každý může chytit jednu oběť a dovést si ji do protějšího rohu. Chytači se musí pohybovat pouze směrem vpřed (nesmí se vratet). Chytaní se mohou pohybovat libovolně (i vzad), musí však proběhnout středovým kruhem (domečkem), kde se mohou na krátkou zastavit a vyčkat než napočítají do deseti.

Jakmile se všichni přemístí do protilehlých rohů, vybere moderátor hry další skupinu, která loví ostatní. TAkto hra pokračuje do okamžiku, kdy jedna ze skupin ztratí všechny členy nebo kdy moderátor hru ukončí. Vítězí skupina, která má nejvíc členů na konci hry.

Soutěžící lze rozdělit do skupin i podle věku a pohlaví. Skupiny totiž probíhají vždy jen naproti sobě. Tzn. pokud se rozdělí hráči na mladší dívky, straší dívky, mladší hochy a starší hochy, (dívky proti sobě nebo mladší proti sobě) je na konci dobře vidět, která skupina byla nejlepší. Děti se mezi sebou promíchají, cílem každého dítěte je bojovat za družstvo, ve kterém zrovna je, dobře se proto stírají rozdíly mezi mladšími a staršími.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!