Bizoni

Počet hráčů10moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 159 hodnocení83
%

Autor:
Zdroj: hru jsem vymyslela pro náš tábor
Zapsáno:
Zhléhnuto: 34743 krát (16 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Na hřiště, Na sníh, Pohybová, Honička, Bojovka, S násilnými prvky
Potřeby: Střelivo (např. papírové koule)
Ulovte co nejvíce bizonů na prériích Divokého Západu!

Pravidla

Rozdělíme hráče do několika družstev. Každé družstvo by mělo mít tak 5- 7 hráčů. Dále určíme malou skupinku lidí, kteří budou představovat bizony- u nás jsme hráli bizony my , vedoucí. Ideální počet bizonů je o něco větší, než je počet družstev.
Vysvětlíme lovcům, že jejich úkolem bude lovit bizony. Rozdáme jim střelivo- mohou to být třeba papírové koule, nebo cokoliv jiného. Tímto střelivem se budou snažit bizony skolit. Je ale jasné, že tak velké zvíře, jako je bizon, nezabije jediná střela. Musí jich být např 7 (stejné číslo, jaký je počet hráčů v jednom týmu). Je taky jasné, že bizon zraněný jednou střelou se nebude dál neškodně popásat, ale může se rozzuřit a napadnout lovce. V případě, že bizon lovce chytí, musí se jít lovec oživit (např. oběhnout nějaký strom v dálce). Každý bizon má tedy na počátku hry 7 životů a s každým zásahem jeden ztratí. Zbývající životy si každý bizon počítá sám a když je definitivně mrtev (má 0 životů), plácne sebou o zem tam, kde právě je.
Když leží na zemi mrtvý bizon, začíná teprve ta pravá mela- bizon totiž není ničí a majetkem nějakého týmů se stává až ve chvíli, kdy se ho dotkne nějaký člen tohoto týmu- ať už bizona předtím skolil kdokoli. Mohou se tedy vyskytnout záškodníci, kteří sami nestřílejí, ale poflakují se poblíž skoro skolených bizonů a čekají. Jakmile tedy nějaký tým získá bizona (dotkne se ho) musí ho odvléct až na výkupní místo. Tam se jim bizon započítá (někdo jim udělá čárku). Následně se bizon zvedne a znovu se s plným počtem životů vrací do hry.
Aby to nebylo tak snadné, vymysleli jsme fintu. Na sluncem rozpálených prériích nikdo z lovců nevydrží moc dlouho. Proto si musí čas od času chodit odpočinout do stínu. Čas na odpočinek ohlašuje píšťalka, která zapíská tak co 5 minut. Když lovci uslyší píšťalku, musí běžet do stínu (na výkupní místo) a všechny své momentálně vlečené bizony opustit a nechat ležet. Nějakou dobu pobudou ve stínu a pak se mohou vrátit do hry. Samozřejmě ale, že bizoni jsou opět ničí, takže další příležitost pro rychlé družstvo, které ukořistí mrtvého bizona.
Lze to taky udělat tak, že se po zaznění píšťalky začne počítat např. do deseti a kdo to do té doby nestihne do stínu, musí se jít oživit.
Ještě k chování bizonů
1. Bizon se mírumilovně popásá se svým stádem na pláni, avšak může se z nějakého důvodu rozzuřit (třeba, když je zraněn, nebo když mu zabijou kamaráda, nebo prostě jen tak- bizoni jsou nevyzpytatelní) a zabít lovce.
2. Skolený bizon je mrtev. Tudíž leží na zemi, nechá se vláčet k výkupnímu místu a nedělá vůbec nic. Když je pauza a všichni běží do stínu , bizon leží tam, kde ho družstvo opustilo. Jediná výjimka- mrtvý bizon může říct, kdo se ho dotkl první.

Hru je nutno omezit časovým limitem, nebo hrát s více bizony a hrát do vylovení všech bizonů.
Při této hře je nutno dodržet pravidlo č. 1- je nutné hrát na louce bez BODLÁKŮ, ŠUTRŮ A PODOBNÉHO SVINSTVA. To kvůli chudáčkům vlečeným bizonům. jinak ale naše děcka tahle hra velmi bavila.
 

Alternativní pravidla

: Jedna z nejoblíbenějších her našich dětí :) Abychom trochu šetřili vedoucí, družstvo musí po skolení bizona nejprve doběhnout na určené místo pro velkou plachtu, na ni bizona naložit a teprve pak odtáhnout ;) Nejsme pak tak špinaví a odření :)
: Bizona lze po zastřelení naporcovat na maso, kůži, trofej (představují papírky s příslušným obrázkem). Masa má jeden bizon tolik, že ho musí do cíle odnést čtyři děti najednou, kůži nesou do cíle dvě a trofej zvládne jedno. Bizon po odnesení všech svých částí opět ožívá. Ve hře se můžou objevit i jiná zvířata s jinými surovinami, ale nesmí se to moc překombinovat. V lese se potom ozývá: "Mám tu maso, potřebuju ještě tři lidi na odnesení!" Ovšem pokud se jiná družinka zformuje rychleji, může kořist odnést ona. Zkrátka záleží na tom, kdo dříve sežene dostatek lidí.

Komentáře

: MOC děkuju za nápad! Lehce pozměním motivaci a bude to dokonalý! Zachránilo mě to život..:D :break:
: Ta to hramě velmi zaujala atak jsme se rozhodli ji přiřadit na táborový program, doufám, že se bude líbit.:pis:
: Hru jsme hráli v zimě. Byla spousta sněhu a bizoni byli v dobré kondici. Děti byly ke konci úžasně zkrotlé únavou a bizoni mokří se zamotanou hlavou. Skvělá hra!
: super hra zkusíme dávám:10: je to :bomba: :):-)%-):-D;-);):srdce::cz::idea::cool::haha::pc::hophop::break::jupi:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!