Pyramidy

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 12 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Snadná
Zapsáno: 25. 2. 2011 v 19.14
Způsob, jak opepřit - jindy rychlé a nudné - luštění ne moc dlouhé šifry

Pravidla

Potřebujete předat hráčům v etapovce nějakou zprávu, ale hráči už mají morseovky dost? Není problém - řešením jsou Pyramidy

Příprava: Nejdřív si připravte šifru, kterou budete luštit - rozepiště jednotlivá písmenka do tabulky - ta by měla vyjít obdélníková. Pak budete potřebovat "dopravní prostředky" - my jsme použili kolo (normální jízdní), batoh plný dřevěných destiček - mohl mít tak 20-30 kilo, Pet flašku (špalek) u vázanou na provázku, a kládu - asi 1,2 m dlouhou, průměr tak 15-20 cm. Můžete si klidně vymyslet i další ;-). Pak potřebujete stanoviště - tolik stanovišť, kolik máte prostředků.

Pravidla: Hráči (rozdělení na nejlépe 3 družiny) dostanou zprávu - tabulku, kde jsou její políčka očíslovaná od jedničky do XXX, + to, má každé jednu ze čtyř barev - ty se střídají, každé stanoviště má svojí barvu.
Aby vyluštili zprávu, musejí se vždy dostat na stanoviště, a tam říct organizátorovi číslo a barvu políčka které chtějí znát. Musí ale říct správné políčko - když trefí políčko, které organizátor nemá ve svém seznamu, musí s prázdnou zpět (a to se jim nechce ;-))

Stanoviště:
Kolo: hráči jedou na kole ke stanovišti vzdáleném tak cca kilometr.
Kláda: hráč musí dostat kládu na stanoviště - nesmí jí nést - musí ji kutálet, převracet, házet, to už je jedno ;-). Vzdálenost Stanoviště tak 200-300m, mělo by se tam běžet po cestě.
Bágl: Hráč navlíkne krosnu se dřevem, a běží/jde/plazí se na stanoviště - tohle lze umístit do ne moc těžkého terénu. Ze zkušenosti je tohle asi nejtěžší - vím že jsme museli později pár těch špalíků vyndat ;-)
Flaška: Taky v terénu - hráč běží s flaškou(plnou) uvázanou na provázku. Tohle je hodně lehký - my jsme to měli kvůli tomu, že bylo spousta lidí po nemoci, tak aby neměli moc velku námahu ;-).

Družina která zprávu vyluští, může bez váhání vyrazit za plněním.
Vzdálenosti/hmotnosti atd. by se měly upravit podle síly hráčů a podle délky zprávy - hra je má vyčerpat - ne zabít :-D. Na všechno kromě flašky by nikdo neměl jít víc jak dvakrát za sebou, pak odpočinek - záleží na tom, kolik lidí je v družstvu.
A ještě něco - dlouho jsem uvažoval, proč se hra jmenuje Pyramidy - ale pak jsem si vzpomněl na bolavá záda, křeče v nohou a ztahaný ruce a pochopil jsem ;-)
Potřeby: Tabulka se šifrou, kolo, klády atd - viz. text
Hru přidal: meloun
Zdroj nebo autor: Hráli jsme na táboře Ungambikula
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!