Pyramidy

Počet hráčů12moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 34 hodnocení75
%

Autor:
Zdroj: Hráli jsme na táboře Ungambikula
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6923 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Sportovní
Potřeby: Tabulka se šifrou, kolo, klády atd - viz. text
Způsob, jak opepřit - jindy rychlé a nudné - luštění ne moc dlouhé šifry

Pravidla

Potřebujete předat hráčům v etapovce nějakou zprávu, ale hráči už mají morseovky dost? Není problém - řešením jsou Pyramidy

Příprava: Nejdřív si připravte šifru, kterou budete luštit - rozepiště jednotlivá písmenka do tabulky - ta by měla vyjít obdélníková. Pak budete potřebovat "dopravní prostředky" - my jsme použili kolo (normální jízdní), batoh plný dřevěných destiček - mohl mít tak 20-30 kilo, Pet flašku (špalek) u vázanou na provázku, a kládu - asi 1,2 m dlouhou, průměr tak 15-20 cm. Můžete si klidně vymyslet i další ;-). Pak potřebujete stanoviště - tolik stanovišť, kolik máte prostředků.

Pravidla: Hráči (rozdělení na nejlépe 3 družiny) dostanou zprávu - tabulku, kde jsou její políčka očíslovaná od jedničky do XXX, + to, má každé jednu ze čtyř barev - ty se střídají, každé stanoviště má svojí barvu.
Aby vyluštili zprávu, musejí se vždy dostat na stanoviště, a tam říct organizátorovi číslo a barvu políčka které chtějí znát. Musí ale říct správné políčko - když trefí políčko, které organizátor nemá ve svém seznamu, musí s prázdnou zpět (a to se jim nechce ;-))

Stanoviště:
Kolo: hráči jedou na kole ke stanovišti vzdáleném tak cca kilometr.
Kláda: hráč musí dostat kládu na stanoviště - nesmí jí nést - musí ji kutálet, převracet, házet, to už je jedno ;-). Vzdálenost Stanoviště tak 200-300m, mělo by se tam běžet po cestě.
Bágl: Hráč navlíkne krosnu se dřevem, a běží/jde/plazí se na stanoviště - tohle lze umístit do ne moc těžkého terénu. Ze zkušenosti je tohle asi nejtěžší - vím že jsme museli později pár těch špalíků vyndat ;-)
Flaška: Taky v terénu - hráč běží s flaškou(plnou) uvázanou na provázku. Tohle je hodně lehký - my jsme to měli kvůli tomu, že bylo spousta lidí po nemoci, tak aby neměli moc velku námahu ;-).

Družina která zprávu vyluští, může bez váhání vyrazit za plněním.
Vzdálenosti/hmotnosti atd. by se měly upravit podle síly hráčů a podle délky zprávy - hra je má vyčerpat - ne zabít :-D. Na všechno kromě flašky by nikdo neměl jít víc jak dvakrát za sebou, pak odpočinek - záleží na tom, kolik lidí je v družstvu.
A ještě něco - dlouho jsem uvažoval, proč se hra jmenuje Pyramidy - ale pak jsem si vzpomněl na bolavá záda, křeče v nohou a ztahaný ruce a pochopil jsem ;-)
 

Alternativní pravidla

: Potom co jsme hráli na čekatelkách - Došo mi, že je samozřejmě možné běžet na stanoviště a úkoly plnit tam - namátkou - luštění moseovky (ne moc dlouhé), pantomima (ve dvojicích, někdy docela prča), Chození po slepu - jeden vidí, naviguje (bez dotyku) toho druhého - slepce...

Komentáře

: super hra určitě ji skusíme:10::hura::hophop::haha::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::):-):):-):):-):):-):)
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!