Expedice Usuzan

Počet hráčů1230
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůdospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 6 hodnocení75
%

Autor:
Zdroj: Zlatý fond 1 vydání 1990
Zapsáno:
Zhléhnuto: 2810 krát (2 denně)
Parametry: Do terénu, Do tmy, Zážitková / inscenační
Potřeby: mapy, horolezacká lana a potřeby včetně přileb, záchranné prostředky při plavání (plovací vesty, záchranný kruh, házečka, člun, případně osvětlení) svíčka ve skleněné nádobě, zpráva s textem,
Nácvik záchranné akce za stížených podmínek, zážitek z noční hry, noční plavání

Pravidla

Libreto: V jícnu sopky uvízla expedice průzkumníků. V základním táboře je vyhlášen poplach. Záchranáři postupují za stížených podmínek noční krajinou, pohybují se v lávových polích, riskují.

Realizace hry: Hráči jsou probuzeni za temné, větrné noci šokujícím sdělením - "Stalo se neštěstí!". Vedoucí je pak seznámí s libretem hry a účastníci jsou rozděleni do šestičlenných záchranných družstev. Každé družstvo si vybere ze svého středu vůdce a pak vyrazí k místu neštěstí, které jim organizátoři ukázali na mapě. Cestou smí používat jen jednu baterku. U cíle v zatopeném lomu, mají všichni slanit z určené skály a doplavat k místu, odkud doléhají zvuky a hlasy (volání o pomoc, nářek, kvílení - obstarává jeden z organizátorů.) Když záchranci dorazí k místu, kde na ně čeká zraněný, je jejich úkol splněn. Poskytnou mu předepsanou "první pomoc" a dostanou pokyn, aby se co nejrychleji vrátili do tábora. Na zpáteční cestě mohou vyhledat na přibližně určeném místě světlo (zapálenou svíčku, umístěnou ve skleněné nádobě), vyzvednout si u něj důkazní kartičku s co nejnižším pořadovým číslem, po návratu ji ovevzdají vedoucímu a dostanou za ni časovou bonifikaci (5-15min., podle čísla, čím nižší, tím vyšší odpočet).

Metodická poznámka: Nezapomeňte hráčům zajistit bezpečnost, zejména v zatopeném lomu. Záchranáři by měli slaňovat po kolmé skalní stěně, pod níž je dostatečně hluboká voda bez balvanů a výstupků. Nemáte-li za sebou základní horolezecký výcvik, nahraďte slaňování jiným obtížným výkonem v terénu - například přechodem přes potok nebo říčku po úzkém houpavém kmeni.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Fajn nápad, trochu to upravím pro naše podmínky. DÍKY:10:
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!