Expedice Usuzan

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 12 až 30
Délka: Delší
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 12. 6. 2011 v 14.06
Nácvik záchranné akce za stížených podmínek, zážitek z noční hry, noční plavání

Pravidla

Libreto: V jícnu sopky uvízla expedice průzkumníků. V základním táboře je vyhlášen poplach. Záchranáři postupují za stížených podmínek noční krajinou, pohybují se v lávových polích, riskují.

Realizace hry: Hráči jsou probuzeni za temné, větrné noci šokujícím sdělením - "Stalo se neštěstí!". Vedoucí je pak seznámí s libretem hry a účastníci jsou rozděleni do šestičlenných záchranných družstev. Každé družstvo si vybere ze svého středu vůdce a pak vyrazí k místu neštěstí, které jim organizátoři ukázali na mapě. Cestou smí používat jen jednu baterku. U cíle v zatopeném lomu, mají všichni slanit z určené skály a doplavat k místu, odkud doléhají zvuky a hlasy (volání o pomoc, nářek, kvílení - obstarává jeden z organizátorů.) Když záchranci dorazí k místu, kde na ně čeká zraněný, je jejich úkol splněn. Poskytnou mu předepsanou "první pomoc" a dostanou pokyn, aby se co nejrychleji vrátili do tábora. Na zpáteční cestě mohou vyhledat na přibližně určeném místě světlo (zapálenou svíčku, umístěnou ve skleněné nádobě), vyzvednout si u něj důkazní kartičku s co nejnižším pořadovým číslem, po návratu ji ovevzdají vedoucímu a dostanou za ni časovou bonifikaci (5-15min., podle čísla, čím nižší, tím vyšší odpočet).

Metodická poznámka: Nezapomeňte hráčům zajistit bezpečnost, zejména v zatopeném lomu. Záchranáři by měli slaňovat po kolmé skalní stěně, pod níž je dostatečně hluboká voda bez balvanů a výstupků. Nemáte-li za sebou základní horolezecký výcvik, nahraďte slaňování jiným obtížným výkonem v terénu - například přechodem přes potok nebo říčku po úzkém houpavém kmeni.
Potřeby: mapy, horolezacká lana a potřeby včetně přileb, záchranné prostředky při plavání (plovací vesty, záchranný kruh, házečka, člun, případně osvětlení) svíčka ve skleněné nádobě, zpráva s textem,
Hru přidal: KolinC
Zdroj nebo autor: Zlatý fond 1 vydání 1990
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!