Život

Počet hráčů2moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 61 hodnocení83
%

 
Autor:
Zdroj: schola PoŠuKov - fara Heřmanov
Zapsáno:
Zhléhnuto: 18806 krát (10 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Pohybová, Pro zasmání, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost, Zážitková / inscenační
Potřeby: předchystané kartičky
Projdi životem, uvidíš, co ti nachystá

Pravidla

Projdi životem ;+)

Úkolem každého člena je projít si životek, který mu chystá různé překvapení.

Před hrou vedoucí rozmístí kartičky (stanoviště) událostí v životě a seznam stanovišť a jejich umístění. (návrh stanovišť s událostmi v životě je v přiloženém souboru)
Kartičky na stanovištích mají několik možností-posílají na různá další stanoviště-ideálně je to udělat tak, že když bude volit odpověď A-půjde nalevo, B-rovně, C-vpravo 20 kroků od místa se stanovištěm a najde příslušnou zprávu, co se mu v životě událo. Některá stanoviště mohou kontrolovat přímo vedoucí a předčítat je.

Každý začne narozením a přijde od jeslí (1. stanoviště), kde vybírá kterou z příhod by chtěl (A,B,C) a podle toho se vydá vpravo, vlevo, rovně. Zde se dozví, co se mu přihodilo a kam má jít dál.

Cílem je umřít a dostat se do nebe;+)...


Pro snžení možnosti podvádění je stanoviště ke konci mít obsazena vedoucími anebo aby si děti psaly na kartičky životní pouť- odkud kam šly a zkontrolovat jejich postupy.
 

Alternativní pravidla

: Tuto hru jsme hráli na táboře a jsem z ní stále unešená. Měla teda pozměněná místa, ale není to špatný nápad. My jsme to hráli po vývojových etapách (novorozeně, batole, ....) a na každém stanovišti se musel splnit úkol (kojenec musel vysát mléko z igelitového sáčku, puberťák musel vypít nealko pivo a pak se 20x otočit a jak se motal po tom alhoholu, v nemocnici jsi mohla chvíli zůstat a ležet s nemocí, popř. mít zranění - amputace ruky, takže si ji nemohla používat...)

Komentáře

: Zocy - myslím, že si na tom stanovišti vyberou možnost A, B nebo C a v tom směru je jen zpráva s tím, co se jim stalo. Takže až si to přečtou, vydají se hledat školu, jesle atd ;) Nebo tak jsem to teda pochopila já :D ;)
: Ahoj, vypadá to jako zajívá hra, ale asi jsem jí teké úplně nepochopila.. Hráč si zvolí jednu z možností na prvním stanovišti a pak jde pořád po tom jednom písmenku? Jako že když si zvolím na začátku možnost A, tak potom vždy jdu po písmenku A? Jestli ano, tak se tam zacyklí.. A jestli ne, tak si volí vždy jinou možnost a pak jde za ní? Jde mi o to, že cílem je dostat se do nebe.. Takže když se dostaneš na pohřeb, tak si automaticky vybereč možnost C aby si vyhrál? Trochu jsem se do toho zamotala, tak snad někdo pochopí můj dotaz a vysvětlí mi to. Díky :)
: Abslutně super hra, kterou si zahráli i naši owachirové a vedení! Boduju na na 100%. Opravdu doporučuji!!! :-D
: Vždy děti volí jen písmeno a potom si přečtou, co se pod ním skrývá a kam mají jít. Stanoviště se rozmísťují podle struktury dětí-pro menší to je po táboře, pro větší i třeba kousek za táborem některá stanoviště.
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!