Detektivové

Počet hráčů110
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 56 hodnocení84
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 15092 krát (8 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: Papíry, fotky nebo obrázky lidí, nějaké věci jako stopy
Hra s vyšetřováním zločinu.

Pravidla

Před hrou:
Fotky nebo obrázky lidí nalepíme na čtvrtku (to budou podezřelí). Na další papíry napíšeme nějaké základní informace o podezřelých (jméno, práci, záliby, oblíbené zvíře,atd.). Nyní musíme vymyslet zločin. Malým dětem třeba krádež lízátka, starším můžete dát krádež obrazu či šperku a liden nad 15 (pokud je k tomu donutíte) vraždu starosty nebo něco jiného. Podle zločinu seženeme či vyrobíme stopy (zbaně, adresáře, kusy látky a mnohé jiné). Vyznačíme také policejní stanici.
Průběh hry:
Detektivové (děti) dostanou obrázky a informace k podezřelým. Potom se rozběhnou na místo činu a hledají stopy. Ty by měli přiřazovat podezřelým a tím je vyřazovat. Nakonec určí zločince a pokud budou mít pravdu, vyhrávají. Za to by mohli dostat nějakou odměnu.
Tipy:
1. Můžete zkusit dát víc kol a měřit jim za jak dlouho to uhodnou a kdo bude mít úkol nejrychleji splněný vyhrál.
2. Pokud budou mezi sebou soutěžit, dávejte jim za špatný tip penalizace.
3. Můžete také zkusit, že nebudou obrázky podezřelých, ale skuteční lidé. Ti se domluví kdo bude zločinec a dají si nějakou verzi příběhu.
4. Můžeme přidat kartičky s výpověďmi na nějaké (předem dané) otázky.

Ukázka případu:
Čaroděj, který střeží hrad pohádek, se stará o váhy, které vyrovnávají dobro a zlo v pohádkách. Jenže někdo ukradl závaží dobra a všechny pohádky končí špatně! Podezřelí jsou vlk z Červené Karkulky, ježibaba z perníkové chaloupky, jezinky ze Smolíčka, liška z Budulínka, zlá sudička z Růženky, zlá sestra Holena z 12 měsíčkům a jiné postavy (ty si můžete domyslet). Na místo činu by mohlo hodně detektivům pomoc kakao, které se používá na výrobu perníku. Kdo je asi zloděj?!
 

Alternativní pravidla

: Případ - Trautemberk zase provedl nějakou lumpárnu v Krakonošově revíru, Krakonoš se o jeho neplechách většinou dovídá od "Sojky práskačky" jenže tu někdo polapil a zavřel si jí doma do své soukromé voliéry a aby toho nebylo málo, ještě když Krakonoš odpočíval ve stínu na púaloučku, někdo mu ukradl dalekohled,kterým si Trautemberka pravidelně kontroluje, zda zas něco někde netropí. Jak se teď Krakonoš doví co zas Trautemberk kuje za pikle??? Pomozte najít zloděje, který mu sojku s dalekohledem štípnul.
Podezřelý jsou: Hurvínek, Rákosníček, Vochomůrka, Spiderman, Cipísek, Zvonilka, taťka Šmoula
Indicie jsou: kousek kůže,plyšový netopír,

Komentáře

: je to super, krásná hra:):):):):-):-):-):-):10:
: !!!krása!!!:-)
: j to dala hrat mldsim bratrancum a sourozencum ! podezreli byli animovany postavicky jako tom a jerry, smoulove, mickey mouse ... a tak dale a byla to svanda
: Kdo už jste to hráli, nenapsali byste konkrétní příklad jednoho či dvou takových zločinů? Díky...
Všechny komentáře...




Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!