Detektivové

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 1 až 10
Délka: Neurčitelná
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 15. 8. 2011 v 08.54
Hra s vyšetřováním zločinu.

Pravidla

Před hrou:
Fotky nebo obrázky lidí nalepíme na čtvrtku (to budou podezřelí). Na další papíry napíšeme nějaké základní informace o podezřelých (jméno, práci, záliby, oblíbené zvíře,atd.). Nyní musíme vymyslet zločin. Malým dětem třeba krádež lízátka, starším můžete dát krádež obrazu či šperku a liden nad 15 (pokud je k tomu donutíte) vraždu starosty nebo něco jiného. Podle zločinu seženeme či vyrobíme stopy (zbaně, adresáře, kusy látky a mnohé jiné). Vyznačíme také policejní stanici.
Průběh hry:
Detektivové (děti) dostanou obrázky a informace k podezřelým. Potom se rozběhnou na místo činu a hledají stopy. Ty by měli přiřazovat podezřelým a tím je vyřazovat. Nakonec určí zločince a pokud budou mít pravdu, vyhrávají. Za to by mohli dostat nějakou odměnu.
Tipy:
1. Můžete zkusit dát víc kol a měřit jim za jak dlouho to uhodnou a kdo bude mít úkol nejrychleji splněný vyhrál.
2. Pokud budou mezi sebou soutěžit, dávejte jim za špatný tip penalizace.
3. Můžete také zkusit, že nebudou obrázky podezřelých, ale skuteční lidé. Ti se domluví kdo bude zločinec a dají si nějakou verzi příběhu.
4. Můžeme přidat kartičky s výpověďmi na nějaké (předem dané) otázky.

Ukázka případu:
Čaroděj, který střeží hrad pohádek, se stará o váhy, které vyrovnávají dobro a zlo v pohádkách. Jenže někdo ukradl závaží dobra a všechny pohádky končí špatně! Podezřelí jsou vlk z Červené Karkulky, ježibaba z perníkové chaloupky, jezinky ze Smolíčka, liška z Budulínka, zlá sudička z Růženky, zlá sestra Holena z 12 měsíčkům a jiné postavy (ty si můžete domyslet). Na místo činu by mohlo hodně detektivům pomoc kakao, které se používá na výrobu perníku. Kdo je asi zloděj?!
Potřeby: Papíry, fotky nebo obrázky lidí, nějaké věci jako stopy
Hru přidal: Prasátko
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!