Šlechticové

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 2 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Snadná
Zapsáno: 27. 8. 2011 v 11.57
Hra ve které jde o to, postavit si hrad, ubránit ho a ukrást bohatství dalším.

Pravidla

Tato hra je dobrá na konec tábora. Celý tábor si skupiny šetří nějaké body a tak. Když jich mají dost, každý tým dostane krabici bez víka. To je jejich hrad. Mají nějaký čas si ho upravit. Mohou si udělat cimbuří, věže, okna, střílny (které se nepoužívají) a mnoho dalšího. K tomu si za své body budou moc koupit nějaká vylepšení jako vodní příkop, hradby, katapult a další věci. Dobré je to dělat v lese, kde si můžou najít větve a hrad si zamaskovat. Když budou mít táborníci nějaká stará trička, mikiny, bundy, můžou si i je zamaskovat. Vyrobí si také erb a ten si dají do hradu. Potřebují také nějaké mince (třeba z papíru), šperky (korále,...) a hlavně korunu. Mince a šperky dáme do krabice od bot. Teď jsou peníze jako v truhle. Korunu si schovají někde v hradě nebo okolí. Také si udělají z novin koule, které budou střílet a tím je na deset vteřin omráčí. Každý ať má alespoň 20.
Když hrady dokončí nebo vyprší čas přípravy, hra začíná. Týmy si kradou mince a šperky, ale mohou nést vždy jen jeden kus. Pokud nemají katapult, nesmí házet z hradu. Pokud mají vodní příkop, nesmí šlápnout na noviny, které jej představují. Pokud mají hradby, musí se do nich desetkrát trefit. Pak je hradba zbořena. Cílem hry je zůstat poslední a to docílí tím, že někomu ukradnou všechy mince, šperky, pak korunu a nakonec i erb.
Nyní vám musím říct ještě, že každý hráč má pět životů. Když pětkrát umře, hra pro něj končí.
Pro stížení můžete dát také vybírače daní, který bere mince.
Převod: 2 mince = 1 šperk
Potřeby: Krabice (velká a bez víka), větve, čtvrtky, barvy (můžou být i pastelky, voskovky a čímkoli, čím se dá malovat), štětce, krabice od bot, nůžky, noviny a lepenku
Hru přidal: Prasátko
Zdroj nebo autor: Z hlavy+ inspirace ve hře Hrad
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!