Pantomima tichou poštou

Počet hráčů5moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 137 hodnocení84
%

Autor:
Zdroj: Instruktoři HDW Opty
Zapsáno:
Zhléhnuto: 52016 krát (29 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Do terénu, Na hřiště, Na cestu, Na sníh, K ohni či posezení, Pohybová, Pro zasmání, Divadelní / dramatická
Potřeby: -
Zkuste si zahrát hru tichá pošta pantomimicky.

Pravidla

Hráči se rozdělí do několika mužstev (klidně může být jen jedno) a stoupnou si do zástupu. Poslednímu z nich vedoucí pošeptá věc, kterou má předvést (ne úplně složitou, např. nějaké exotické zvíře vždycky zabere).

Tento hráč poté poklepe na rameno na osobu před ním, která se k němu otočí, a právě tomuto člověku věc pantomimou předvádí. Hádač nemluví, pouze pokud si myslí, že uhádl, zvedne ruku nebo jinak naznačí, že uhádl. Tímto přebírá štafetu a stejnou věc předvádí další osobě v řadě stejným systémem. Takto se pokračuje až na konec (začátek zástupu).

Poslední hádač pak nahlas poví, co to je (má pouze jeden pokus).

Vyhrává mužstvo, které jako první a přesně uhádne. Jelikož pouze málokteré mužstvo uhádne onu věc, jde hlavně o zábavu než o závody, takže každý tým může dostat na představení jinou věc (více zábavy).

Důležité je, aby ti, kteří to už mají "za sebou", nemluvili a neradili. Musí tiše stát a dívat se (smát se mohou - a určitě budou).
 

Alternativní pravidla

: My jsme to hrály tak, že šli všichni za dveře a postupně chodili dovnitř. Většinou jsme nepředváděly jednu věc, ale nějakou činnost (např. pečení cukroví, věšení prádla...)
: Kreslená tichá pošta - Stejná jako pantomimická tich. pošta, pouze kreslená. Poslední v zástupu se podívá na obrázek - jednoduchý - domeček, sluníčko... první to, co mu bylo nakresleno na záda zakreslí na papír. Na závěr se porovnává úvodní a závěrečné dílko ;)
: Nejlepší hra ale až po Pevnost Boyard.

Komentáře

: :10:
: nemela by to být spíše "tichá pošta pantomimou?":) jinak zajímvá hra, určo vyzkoušíme!
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!