Běh básníků

Hodit do Nůše
Počet hráčů5moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Hru přidal: Péťa-Pipi
Zapsáno: 12. 3. 2012 v 19.41
Zhléhnuto: 17199 krát (9 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Na cestu, Pohybová, Na inteligenci / paměť
Potřeby: básničky, stopky, vedoucí na stanoviště
Běhací hra s učením básniček a kontrolou své paměti.

Pravidla

Po okolí tábořiště, základny či klubovny v okruhu cca 1 kilometru rozmístíme 5 a více stanovišť. Na startovním stanovišti v tábořišti dáme hráči krátkou básničku (podle věku dítěte prodlužujeme). Ono se ji naučí a zarecituje vedoucímu na následujícím stanovišti. Pokud ji zodpoví správně dostane další část nebo úplně odlišnou básničku. Když má něco špatně vrací se na předchozí stanoviště, aby si to zopakoval a znovu naučil. Takovýto princip se stále opakuje. Na jednom se to naučí a na následujícím odvypráví a dostane další. Děti chodí obvykle po jednom.

Trasu označíme fáborky nebo vždy ukážeme směr, kam jít dál. Stanoviště nejsou od sebe tak daleko, aby se dítě "stihlo" ztratit, ale samozřejmě se na to nedá spoléhat.

Vyhrává ten s nejlepším časem návratu (nejrychlejším).

Pro naše světlušky a vlčata jsme měli připravené krátké básničky, které se pěkně rýmovaly a byly docela vtipné. Pro nás starší, takže i pro mě, byl připraven příběh navazující na etapovku. Musím přiznat, že bylo těžké se to naučit a celé zapamatovat, ale o to víc mě to bavilo a hlavně jsem potřebovala vědět, co dál se bude dít v celotáborovce :D

 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!