Běh básníků

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 5 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 12. 3. 2012 v 19.41
Běhací hra s učením básniček a kontrolou své paměti.

Pravidla

Po okolí tábořiště, základny či klubovny v okruhu cca 1 kilometru rozmístíme 5 a více stanovišť. Na startovním stanovišti v tábořišti dáme hráči krátkou básničku (podle věku dítěte prodlužujeme). Ono se ji naučí a zarecituje vedoucímu na následujícím stanovišti. Pokud ji zodpoví správně dostane další část nebo úplně odlišnou básničku. Když má něco špatně vrací se na předchozí stanoviště, aby si to zopakoval a znovu naučil. Takovýto princip se stále opakuje. Na jednom se to naučí a na následujícím odvypráví a dostane další. Děti chodí obvykle po jednom.

Trasu označíme fáborky nebo vždy ukážeme směr, kam jít dál. Stanoviště nejsou od sebe tak daleko, aby se dítě "stihlo" ztratit, ale samozřejmě se na to nedá spoléhat.

Vyhrává ten s nejlepším časem návratu (nejrychlejším).

Pro naše světlušky a vlčata jsme měli připravené krátké básničky, které se pěkně rýmovaly a byly docela vtipné. Pro nás starší, takže i pro mě, byl připraven příběh navazující na etapovku. Musím přiznat, že bylo těžké se to naučit a celé zapamatovat, ale o to víc mě to bavilo a hlavně jsem potřebovala vědět, co dál se bude dít v celotáborovce :D

Potřeby: básničky, stopky, vedoucí na stanoviště
Hru přidala: Péťa-Pipi
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!