Vodní štafeta - přehazování vody

Počet hráčů10100
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 18 hodnocení70
%

 
Autor:
Zdroj: Myslím si, že jsem to vymyslel, pokud někdo zjistí jinak, nechť mě opraví :)
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6008 krát (4 denně)
Parametry: Do terénu, Na hřiště, Do vody, Pohybová
Potřeby: Pro jedno družstvo 1 x ešus, 2 x kýbl, odměrku
Hra u vody s vodou

Pravidla

Tato hra je koncipovaná spíše k vodě, jako je řeka, potok či rybník. K vodě by měl být hladký, bezpřekážkový přístup (pláž, brod,...)

Dejme tomu, že hrajeme u brodu řeky. V určité vzdálenosti od břehu napneme mezi dva kolíky rovnoběžně s řekou ve vzdálenosti cca 10-20m provázek. Od tohoto provázku napneme druhý provázek ve vzdálenosti asi 2 - 3m. Před prvním provázkem (blíže k vodě) umístíme družstvo házečů vody. Za druhým provázkem umístíme chytače.
Družstvo házečů má k dispozici ešus. Chytač má k dispozici dva kýble. Jeden kýbl drží v ruce a druhý má za sebou ve vzdálenosti 5 - 10m.

Uděláme družstva po pěti a více hráčů. V družstvu se určí jeden chytač a ostatní jsou házeči.
Hra spočívá v tom, že v daném limitu je potřeba, aby družstvo nasbíralo co nejvíc vody. Určí se první z házečů, který po odstartování nabere vodu do ešusu a běží k napnutému provázku, který je pro něj hranice. Jakmile doběhne k provázku, hází vodu z ešusu směrem na chytače, který stojí za druhým provázkem. Jeho úkol je zachytit do kýble co nejvíce vody (chytač se nesmí s kýblem naklánět za provázek. Házeč může. Pokud se za provázek nakloní i chytač, musí vylít chycenou vodu a čekat na další várku). Jakmile chytač chytí vodu, odběhne k druhému kýbli si vodu odložit. Házeči se po každém hodu vodou vyměňují.
Po odpískání limitu končí kolo. Pokud má chytač v kýbli vodu, může ji ještě odložit do druhého kýble. Jakmile zachytí vodu po ukončení kola, musí vodu vylít.
Dle prostorových možností je dobré hrát hru s více družstvy najednou. Ideální jsou dvě družstva najednou. Ostatní se dívají a pak se vystřídají.

Nasbíraná voda se ihned po ukončení kola odměří a zapíše se výsledek. Vyhrává družstvo s nejvíce nachytanou vodou.

Alternace - je možné střídat i chytače. Limit pro jedno kolo záleží na počtu hráčů. Ideální je okolo 2-5minut. Pro každé kolo je nutné mít stejný čas, pro spravedlivost výsledků.
 

Alternativní pravidla

: Verze spíše pro starší - celkem X členný tým, který stojí ve vzdálenostech od sebe tak, aby na sebe nedošáhli. První člen týmu nabírá z nedalekého vodního zdroje vodu. Tu pak s celým ešusem hodí prvnímu členu, který stojí na židličce, či jiném - ne moc velkém prostoru na nohy. Ten musí ešus chytit a hodit dalšímu členovi. Takto to postupuje až k (X-1) členovi, který nakonec zbytek vody hodí bez ešusu poslednímu členovi, který ji větší nádobou chytá a přelívá do nádoby. Vítězí tým, který má nejvíc vody.

Hra dané lidi (15-20 let) opravdu bavila - ale je nutno teplé počasí. Hra je přebrána ze Survivora (trosečníka)

Komentáře

: Paráda! Vyzkoušíme na školním výletě.:hophop:
: To se mi líbí :cool: vyzkoušíme letos na táboře ;)
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!