Znamení/Hra na znamení

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 5 až 30
Délka: Neurčitelná
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 12. 6. 2012 v 01.25
Přijmi a předej znamení a nedej se při tom načapat:)

Pravidla

Hráči se rozestoupí do kruhu a každý si vymyslí nějaké jednoduché, ale dobře viditelné, snadno postřehnutelné znamení - např. nějaké gesto nebo pohyb rukou, hlavou, vypláznutí jazyka a podobně. Ale ne např. tlesknutí, znamení nesmí být slyšet! Postupně každý ukáže své znamení a ostatní si ho snaží zapamatovat, pro lepší zapamatování a ověření postřehnutelnosti znamení se může proces zopakovat.

Poté se vybere jeden člověk, který se postaví doprostřed kruhu. Se zavřenýma (a rukama zakrytýma) očima počítá do deseti a během jeho počítání někdo z hráčů (napoprvé se vybere domluvou) zahájí hru - ukáže nejprve své znamení a poté znamení toho, komu chce znamení předat. Znamení musí ukazovat tak dlouho, dokud si toho ten, komu je určeno, nevšimne. Když si toho ten dotyčný všimne, přijme znamení tak, že ukáže své znamení a poté ukáže znamení někoho dalšího, komu ho chce předat, ten přijme znamení zase svým znamením a tak to pokračuje dál...

Ten, kdo stojí uprostřed kruhu, dopočítá mezitím do deseti, otevře oči a snaží se uhodnout, kdo má znamení. Ostatní se snaží předávat si dál znamení tak, aby to ten uprostřed nepostřehl. Když ten, kdo stojí uprostřed uhodne, kdo má znamení (může při tom ukázat na toho, o kom si myslí, že má znamení a řekne "Máš znamení"), vymění se a ten "odhalený" jde doprostřed a se zavřenýma očima počítá (když to neuhodne, zůstává v kruhu dokud se netrefí). Ten, kdo byl před tím uprostřed kruhu nyní zahajuje hru posláním svého znamení.

Aby to bylo složitější, během hry ještě můžou v kruhu stojící lidé mást toho, kdo stojí uprostřed, tím, že ukazují jeho znamení:)

Hráči se musí soustředit na to, kdo má zrovna znamení a kam ho posílá, zároveň ale nesmí pohledem prozradit sebe nebo toho, kdo znamení má. Je to velmi zábavná hra, zvlášť když je hráčů hodně a vymýšlí pak legrační až bizarní znamení:), lze ji hrát třeba i několik hodin:).
Hru přidala: Ufonka
Zdroj nebo autor: Tábor HAUL
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!