Znamení/Hra na znamení

Počet hráčů530
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 53 hodnocení84
%

Autor:
Zdroj: Tábor HAUL
Zapsáno:
Zhléhnuto: 31083 krát (19 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Do terénu, Na hřiště, Pohybová, Pro zasmání, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost, Morální / sociální, Divadelní / dramatická, Seznamovací
Potřeby: žádné
Přijmi a předej znamení a nedej se při tom načapat:)

Pravidla

Hráči se rozestoupí do kruhu a každý si vymyslí nějaké jednoduché, ale dobře viditelné, snadno postřehnutelné znamení - např. nějaké gesto nebo pohyb rukou, hlavou, vypláznutí jazyka a podobně. Ale ne např. tlesknutí, znamení nesmí být slyšet! Postupně každý ukáže své znamení a ostatní si ho snaží zapamatovat, pro lepší zapamatování a ověření postřehnutelnosti znamení se může proces zopakovat.

Poté se vybere jeden člověk, který se postaví doprostřed kruhu. Se zavřenýma (a rukama zakrytýma) očima počítá do deseti a během jeho počítání někdo z hráčů (napoprvé se vybere domluvou) zahájí hru - ukáže nejprve své znamení a poté znamení toho, komu chce znamení předat. Znamení musí ukazovat tak dlouho, dokud si toho ten, komu je určeno, nevšimne. Když si toho ten dotyčný všimne, přijme znamení tak, že ukáže své znamení a poté ukáže znamení někoho dalšího, komu ho chce předat, ten přijme znamení zase svým znamením a tak to pokračuje dál...

Ten, kdo stojí uprostřed kruhu, dopočítá mezitím do deseti, otevře oči a snaží se uhodnout, kdo má znamení. Ostatní se snaží předávat si dál znamení tak, aby to ten uprostřed nepostřehl. Když ten, kdo stojí uprostřed uhodne, kdo má znamení (může při tom ukázat na toho, o kom si myslí, že má znamení a řekne "Máš znamení"), vymění se a ten "odhalený" jde doprostřed a se zavřenýma očima počítá (když to neuhodne, zůstává v kruhu dokud se netrefí). Ten, kdo byl před tím uprostřed kruhu nyní zahajuje hru posláním svého znamení.

Aby to bylo složitější, během hry ještě můžou v kruhu stojící lidé mást toho, kdo stojí uprostřed, tím, že ukazují jeho znamení:)

Hráči se musí soustředit na to, kdo má zrovna znamení a kam ho posílá, zároveň ale nesmí pohledem prozradit sebe nebo toho, kdo znamení má. Je to velmi zábavná hra, zvlášť když je hráčů hodně a vymýšlí pak legrační až bizarní znamení:), lze ji hrát třeba i několik hodin:).
 

Alternativní pravidla

: my jsme to hráli pod názvem moderní flaška s tím, že ten uprostřed měl v ruce prázdnou pet-lahev a toho, kdo dělal znamení s ní měl praštit po hlavě dřív, než znamení pošle dál....a myslim, že se to líbilo :)...

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!