Špióni

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 16 až 60
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 10. 6. 2006 v 16.50
Dvě družstva špiónů se snaží přepravit na druhou stranu hlídaného území tajnou zprávu.

Pravidla

Vytyčíme dostatečně velké herní území, alespoň 100 metrů na šířku i na délku, a nejlépe v terénu. To bude představovat policejně chráněné území. Na obou stranách je rajón špiónů - ruských a čínských (nebo třeba nikaragujských a zimbabwejských, to je jedno).

Hráči se rozdělí na čtvrtiny a dvě čtvrtiny dohromady se sloučí v celníky-policisty. Tak vsniknou tři týmy, dva pašerácké týmy a jeden policejní, zato ale dvakrát početnější. Každý pašerácký tým dostane rozsegmentovanou zprávu - buď stylem písmeno-číslo (třeba 1A, 2H, 3O, 4J = AHOJ) nebo papír důkladně rozstříhaný. Obě zprávy jsou na odlišně zabarveném papíře, ale měly by být identické - stejně rozděleny nebo rozstříhány, jinak policie nemá moc šancí, protože musí luštit dvě zprávy. Podle délky hry je dobré zprávu rozdělit na 50 až 150 kousků.

Jeden z každého špiónského týmu je označen za hlavního agenta, dostane všechny kousíčky zprávu a je umístěn na vzdálené špiónské území. Tuto úlohu můžete nahradit jakousi neživou základnou umístěnou na vzdáleném území, do které smí pouze vlastní hráči, ne ti, kteří mají úzamí za domovské. Dále je dobré, aby si každý tým (i celníci) určil proměnnou úlohu kryptoanalytika, jehož úkolem bude dávat dohromady přenesené nebo zachycené útržky zprávy a domýšlet zbytek. Tuto úlohu je pochopitelně možné střídat.

Průběh hry je jasný. Špióni se musí přes policejní území dostat na vzdálený konec, kde si vezmou jeden lísteček s útržkem vlastní zprávy, který následně musí dopravit zpátky k sobě, kde jej předají kryptoanalytikovi. Celníci (nebo policisté) se snaží těmto nelegálním transferům zabránit. Pokud chytnou hráče bez lístečku (tedy na cestě tam), odešlou ho s rukama vzhůru zpátky, kde musí třeba napočítat do 200 nebo počkat jednu minutu (stopuje kryptoanalytik). Pokud chytnou hráče s lístečkem (na cestě zpět), lísteček zabaví a předají policejnímu kryptoanalytikovi - chycený hráč se vrací na svoje území, ale zato nemusí na nic čekat.

Takto dva týmy špiónů pašují oběma směry proti sobě kousky zprávy, policisté je odchytávají. Kdo první získá znění celé zprávy (domyšlené, protože málokdy policie pochytá celou sadu lístečků a už vůbec se nestává, že by se podařilo přepravit všechny lístky špiónům), ten vyhrává. Pokud se tým splete, je penalizován - policisté se nesmí jednu minutu hýbat (což špiónům výrazně ulehčí život), nebo špióni odevzdají policii jeden lísteček za každého hráče.
Potřeby: 2 x zpráva na lístečcích
Hru přidal: Okoun
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!