Ano / ne

Počet hráčů2moc
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 84 hodnocení69
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 26798 krát (7 denně)
Parametry: Do místnosti, Slovní, Na inteligenci / paměť, Hra pro učení či vzdělávání
Potřeby: Kartičky ANO/NE pro každého hráče
Hra s otázkami

Pravidla

Hráči sedí u stolu. V jedné ruce mají kartičku s nápisem ANO, ve druhé NE. Popřípadě je možné použít alternativní prostředky, třeba v jedné ruce držet tužku (ANO) a ve druhé ne.
Vedoucí má připravený seznam několika zjišťovacích otázek, tedy takových na které lze odpovídat ANO nebo NE. Přečte otázku, nechá několik dramatických sekund a pak se zeptá: "Ano nebo ne?" Následně každý hráč zvedne jednu ruku, čímž označí svoji odpověď. Pokud nezareaguje okamžitě (tak do dvou sekund), počítá se to jako špatná odpověď, stejně tak se netoleruje zvednutí jedné odpovědi, pak rychlé přehodnocení názoru a zvednutí druhé. Proto se nevyplácí dlouho otálet či moc do hloubky přemýšlet. Za každou odpověď je jeden bod.

Hru je možné pojmout dvěma způsoby. Buď ji hrát jako test nějakých konkrétních znalostí z toho, co se právě vedoucí snaží nebohé svěřence naučit, nebo používat záludné otázky, zajímavosti, chytáky, otázky pracující se slovy, hádanky a hlavolamy - zde pak hraje roli fakt, že na přemýšlení o odpovědi není moc času.
 

Alternativní pravidla

: Mě ještě napadlo hru hrát tak, že nejdřív děti nechám zvednout odpověď ANO/NE a pak se jich teprve zeptám na nějakou legrační otázku - například: "Jedl by jsi tatarku s nutelou?" nebo "Chtěl by jsi mít 3 roky prázdnin?" Tato alternativa je spíše pro menší děti, ale myslím, že se u toho docela nasmějí :-). Můžete to také použít jako rozehřívačku před spuštěním testu :-)
: Hráli jsme to pod názvem "Na Vševěda" a probíhalo to stejně, akorát že ten, kdo odpověděl špatně, vypadnul a pokračovalo se dál, dokud nezbyl jen jeden vítěz.
: Je možnost hrát na dvě družstva. Na jedné židli je papír ANO a na druhé NE. Při položení otázky se odstartují (z každého družstva jeden hráč)) hráči a záleží na jakou židli si sednou.

Komentáře

: my to hrajem tak že napiseme na tabuli ANO a NE a ja davam otazky a ten co je na rade musi na to dane policko placnout
: pošlete mi nějakou solidni hru pro dvanácti leté a pro šesti leté děti. mockrát děkuji. pá
: Jsou tady ňejaké logické hry?
: To zní skoro jako starý dobrý HIP HAP HOP, či jak se to jmenovalo:)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!