Dudlíkovaná - Nervíky

Počet hráčů410
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 41 hodnocení58
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 5893 krát (2 denně)
Parametry: Do místnosti, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: Plastové dudlíky či jiné drobné předměty na provázku, kostka, nerozbitná nádobka
hra á la pevnost Boyard - ucuknout dudlíkem dříve, než je chytač chytí.

Pravidla

Každý hráč je vybaven malým plastovým dudlíkem na provázku (je možné použít i něco jiného, například figurku, ale dudlík je stylový). Jeden vybraný hráč drží nějakou okrouhlou lapací nádobku, hodí se kelímek, spodek PET flašky či něco podobného a nerozbitného. Hráči dají své dudlíky na jedno místo a drží je jednou rukou za provázek, pozor ale na to, aby se provázky nezapletly do sebe. Chytající hráč se připraví do pohotovostní polohy asi půl metru nad oblast, kde jsou shromážděny dudlíky. Tuto výšku je předem třeba dohodnout a dodržovat ji.
Jeden pak hodí kostkou, tak, aby na hod každý viděl.

Padne li sudé číslo, nic se nesmí dít. Kdo se pohne (ať již chytač, nebo hráč držící dudlík), dostane trestný bod.
Padne-li liché číslo, chytač co nejrychleji přitiskne lapací nádobku na dudlíky, jejichž držitelé se je mezitím pokusí prudce odtáhnout. Kdo to nestihl, má trestný bod. Pokud lapač nechytne ani jednoho, má trestný bod on.

Po určitém množství opakování se mění chytač.
 

Alternativní pravidla

: My hrajeme s knoflíkama, chytač se může hýbat na jakékoliv číslo, hráči na sudý číslo se nesmí pohnout, na lichý číslo musí ucuknout. Ten koho chytač chytí na liché číslo nebo ten kdo se pohne na sudé číslo, vypadá ze hry. Ten kdo zůstane poslední ve hře se stává chytačem a chytač hráčem.
: Tak my jsme to hráli v Casinu tak, že chytač měl kelímek ve kterym míchal kostky a házel. Vždycky, než hodil, určil na co se chytá.

Př.: Chytám čísla dělitelný dvěma! Hází. Padlo 4. Chytá, ostatní uhybaj.
(chytám prvočísla, chytám lichý, sudý atd...)

Chytač se neboduje, je to organizátor, kterej dává sirky z krabičky těm ,kdo ucukli správně a naopak si bere sirky od těch, co uhli, aniž neměli.
: Místo jedné kostky jsme hru hráli se dvěmi, aby bylo těžší si uvědomit co na kostce padlo, kostky byly v lapačově nádobě, ten kostky rozmíchal a připlác pod nádobou na stůl a bleskově odkryl, a dál jsme to hráli dle popsaných pravidel, jen s tím, že mohl mást odstatní pohyby i když padlo sudé číslo...:cool:
: mi jsme to hráli tak,že na kostce byly místo čísel barvy a hráči měli dudlík každý ve svá barvě. Ucukli s ním tedy jen když padla jejich barva nebo černá.Na bílou nesměl ucuknout nikdo.Tahle varianta se mi zdá zábavnější protože se hráči musí více soustředit jaká barva padla a jeký mají vlastně dudkík,má to ale nevíhodu že hraje max. 5hráčů(nebo by jste museli mít vícestrannou kostku)

Komentáře

: tuto hru znám pod názvem "nervíky" a většinou ji hrajeme s figurkami od deskových her :-) U nás je tato hra velmi osvědčená a naše světlušky moc baví ;)
: Nebo knoflíky,knoflíky jsou téměř nezničitelné :) a jako trestné body jsme měli párátka,která jsem, po dosažení 10 párátek jednoho z hráčů, začali sázet a úkolem bylo zbavit se jich.
: u nás se jako trestné body znázorňují nažhaveným korkem(zátka od vína),kterým pak dáváme černé puntíky na obličej,to je pak dosti komické (není se čeho bát - to nepálí,když se rožhavíá hodně tak stačí počkat pár vteřin - je to bezpečné,děckám se to stejně nejdřív musí dokázat,že to nepálí :)
: jojo, figurky z člověče, ale nesmíte k nim mít citový vztah, bo často končí bez hlavy...
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!