Noemova archa

Hodit do Nůše
Počet hráčů1540
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

 
Hru přidal: Okoun
Zdroj nebo autor: WikiHerka - herka.deka.cz
Zapsáno: 3. 7. 2006 v 21.45
Zhléhnuto: 6399 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Bojovka, Chodička / strategická
Potřeby: Zvířátka a hodnosti (sady lístečků)
Rodinné sbírání párů zvířátek a loupení ostatním famíliím ve snaze napodobit biblického hrdinu

Pravidla

Motivace: Bible praví, že bůh kdysi stvořil lidi a oni zlobili a tak se rozhodl, že na ně sešle potopu. Aby však dal lidem šanci, tak údajně vybral Noemovu rodinu, která na Archu naložila od každého zvířete jeden pár a zachránila se. Ve skutečnosti to však bylo jinak. Bůh si nebyl jistý koho pověřit a tak vybral několik rodin a dal jim za úkol sehnat co nejvíce párů zvířat s tím, že ta rodina, která bude nejúspěšnější, se zachrání a stane se tak zakladatelem nového lidského rodu. Tož, která to bude?

Příprava: Připravíme si spoustu lístečků se jmény zvířat, přičemž na lístečcích by měli být jak samci, tak samičky. Lístečky zamícháme a rozdělíme mezi vedoucí, kteří se rozprchnou po území. Dále si připravíme pro každé družstvo jednu sadu "hodností" (tatínek, maminka, starší syn, mladší syn, dceruška). Dále pak každé družstvo také bude potřebovat jednu Archu (pokud není nic lepšího, poslouží i ešus).

Vlastní hra: Hraje se po 5-7 člených družstvech. Každé družstvo si zvolí jméno své rodiny a tajně si mezi sebe rozdělí výše uvedené "hodnosti". Každé družstvo si "zaparkuje" někam na kraj území svoji Archu. Úkolem družstev je získat co nejvíce párů zvířat (osamocená zvířata se nehodnotí), tj. například kohout + slepice, velbloud + velbloudice, had + hadice ...atd.

Zvířátka získávají tak, že chytají vedoucí nebo okrádají ostatní družiny. Když chytnou vedoucího, tak od něj dostanou náhodně vylosovaný lísteček. Při okrádání funguje tradiční soubojový systém - vyšší hodnost bere nižší a nejnižší přebije nejvyššího (tj. dceruška obere tatínka). Vítěz obere poraženého o zvířátka. Nikdo nesmí mít u sebe více než tři zvířátka.

Kdykoli lze odnést ulovenou kořist do Archy - zde je v bezpečí, Archa se nesmí vykrádat ani se nesmí chodit příliš blízko k cizí Arše (asi 10 m). Vyhrává družstvo, které má na konci nejvíce dvojic zvířat. Je možno dovolit na konci obchodování, tj. družstva si mohou zvířátka vyměňovat. A na závěr můžeme přečíst pověst o potopě s tím, že na místo Noe se dosadí jméno vítězné rodiny.

Poznámky:
* Důležitá je dobrá týmová spolupráce. Takový dobře organizovaný rodinný klan dokáže divy.
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!