Turisti

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 10 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 6. 7. 2006 v 21.29
Staň se na chvíli obchodníkem,který se snaží turistovi udělat co mu na očích vidí, zvlášť, když je to za peníze...

Pravidla

Vlastní hra:

Do tábora přicházejí turisté -- vhodně namaskovaní vedoucí, každý mluví nějakým jiným jazykem (buď doopravdy -- angličtina, němčina, ruština či co kdo umí, nebo nějakou hatmatilkou daný jazyk připomínající, např. maďarštinu). Turisti mají (vytištěné hrací) peníze. Úkolem dětí je vytáhnou z turistů co nejvíce peněz (na závěr totiž probíhá dražba cukrovinek za získané peníze). Turisti mají různá "typická turistická" přání -- chtějí vidět místní památky, najíst a napít se, zajít k holiči, získat nový oblek, dárek pro manželku či nějaké místní suvenýry, vyfotit se, zasportovat si, zajít do divadla, nechat se odvést taxikem, ... a tomu kdo zrovna splní jejich přání adekvátně zaplatí.

Poznámky:

* K placení používáme nějakou "papírovou" měnu. Za získané peníze můžeme na konci hry udělat dražbu (je dobré před začátkem hry dětem naznačit, jak budou moct získané peníze využít).

* Kromě toho, že je to docela dobrá sranda, je to současně hra, která dost odkrývá charakter dětí. Je docela překvapivé vidět, co vše jsou pro peníze (i když jsou to jen "jako peníze") ochotni udělat (vzniká totiž výrazné konkurenční prostředí, turistů není mnoho a každý chce urvat co nejvíce). Hra by potřebovala dobré review.
Potřeby: kostýmy, herní peníze
Hru přidal: Světluška
Zdroj nebo autor: WikiHerka - herka.deka.cz
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!