Turisti

Počet hráčů10moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 42 hodnocení50
%

Autor:
Zdroj: WikiHerka - herka.deka.cz
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4694 krát (2 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Morální / sociální, Zážitková / inscenační
Potřeby: kostýmy, herní peníze
Staň se na chvíli obchodníkem,který se snaží turistovi udělat co mu na očích vidí, zvlášť, když je to za peníze...

Pravidla

Vlastní hra:

Do tábora přicházejí turisté -- vhodně namaskovaní vedoucí, každý mluví nějakým jiným jazykem (buď doopravdy -- angličtina, němčina, ruština či co kdo umí, nebo nějakou hatmatilkou daný jazyk připomínající, např. maďarštinu). Turisti mají (vytištěné hrací) peníze. Úkolem dětí je vytáhnou z turistů co nejvíce peněz (na závěr totiž probíhá dražba cukrovinek za získané peníze). Turisti mají různá "typická turistická" přání -- chtějí vidět místní památky, najíst a napít se, zajít k holiči, získat nový oblek, dárek pro manželku či nějaké místní suvenýry, vyfotit se, zasportovat si, zajít do divadla, nechat se odvést taxikem, ... a tomu kdo zrovna splní jejich přání adekvátně zaplatí.

Poznámky:

* K placení používáme nějakou "papírovou" měnu. Za získané peníze můžeme na konci hry udělat dražbu (je dobré před začátkem hry dětem naznačit, jak budou moct získané peníze využít).

* Kromě toho, že je to docela dobrá sranda, je to současně hra, která dost odkrývá charakter dětí. Je docela překvapivé vidět, co vše jsou pro peníze (i když jsou to jen "jako peníze") ochotni udělat (vzniká totiž výrazné konkurenční prostředí, turistů není mnoho a každý chce urvat co nejvíce). Hra by potřebovala dobré review.
 

Alternativní pravidla

: Je to dobrá hra. My jsme to udělali trošinku jinak.Místo turistů-neměli jsme obleky,jsme použili boháče,nebo nějaké známé bohaté osobnosti.Daly jsme si brýle a frajersky jsme se na ně dívali.Byli jsme takoví ti ''drsňáci'' . Byl tam i úkol , aby unesly svou vedoucí a přinesly nám ji. Dětem se to moc líbilo.Doporučuju! :) ;) ^^

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!