Ples upírů

Počet hráčů20moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyNáročná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 58 hodnocení48
%

Autor:
Zdroj: WikiHerka - herka.deka.cz
Zapsáno:
Zhléhnuto: 7328 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Do tmy, Zážitková / inscenační, Táborový den / hra na pozadí
Potřeby: karty, jídlo a pití, lístečky, kůly
Na zámku se chystá velký ples. Ideální příležitost najít si partnera... ovšem je podezření, že mezi návštěvníky jsou i upíři...

Pravidla

Předem doporučuji hrát hru v koedukovaných oddílech...

Příprava: Pustíme nějakou hudbu, do prostoru, který patřičně vyzdobíme, dáme k dispozici jídlo.

Před začátkem hry si každý připraví alespoň 5 lístečků s textem typu "Bylo to úžasné", "Jsi ohromující" apod. a dubový kůl (stačí symbolický). Poté každému dáme kartu - kdo dostane červenou je člověk, kdo černou je upír (upírů by mělo být podstatně méně než lidí).

Vlastní hra: Všichni se nezávazně baví a kdokoli může vyzvat osobu druhého pohlaví, aby si vyšli na procházku. Pokud vyzývaný souhlasí, pak se dostaví k baru, kde jim barman načepuje něco k pití (třeba táborový čaj) a dá jim drobné občerstvení (piškoty, lipa apod.). Pak se dvojice odebere na procházku po okolí a přitom si nezávazně povídají (např. o počasí, o hvězdách ,...) a přitom se snaží zjistit zda ten druhý náhodou není upír (pozn. upíři nenávidí česnek a jsou klaustrofobičtí atd., ovšem na přímé otázky tohoto typu se samozřejmě odpovídá vyhýbavě). Na konec se buď políbí nebo jeden z nich toho druhého propíchne (symbolicky). Pokud se políbí dva lidé, vymění si výše popsané lístečky. Pokud se políbí člověk a upír, tak je člověk nakažen a stává se upírem. Pokud se políbí dva upíři tak jenom ztrácí čas. Pokud člověk propíchne upíra, tak je upír mrtev. Pokud propíchne člověk člověka, tak je propíchnutý mrtev (a aspoň si naposled pořádně zakřičí) a vrah jde dobrovolně do doživotního vězení. Upíři píchat nesmí.

Úkolem lidí je nasbírat co nejvíc lístečků, úkolem upírů je nakazit co nejvíce lidí.

Tma zde není nezbytně nutná, ale je to stylovější (ideální je šero a mlha).
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: My jsme to hráli na SKAZE trošičku jinak, neměli jsme barevné lístečky ale každá znáš šel samostatně za vedením a dostal škrabošku, (holky ještě umělou růži ,ale muže byt i pravá) a lísteček , kde bylo napsane jak se jmenujete , kolik je vám let co máte rádni nebo ne ( takže v jedný větě jací jste, stručně) a pokud si člověk tak někteří z nás dostali kůl.. tak nás vpustili na bál se škraboškama , bezvadna atmosféra musím říct :D Postupne jsme se bavili a chodili na "procházky" ale nevyměnovali jsme si lístečky když se potkali dva lidi a nezabili se a dali si už pusu tak se nic nestalo mohli jít slavit dál taktéž dva upíři jinak byla pravidla stejná :D
A u nás zvítězili upíři :)
: Super hra,protože už chodím s klukem co jsem chtěla :)
: to naši děcka, by se taky asi nevrátili, to asi nebude hra pro lidi ve věku 13 - 20 což? :)
: je to pohodova hra. Decka ji maji radi. Koedukovane deti mame od 5 - 99 let takze neni problem.
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!