Lék na AIDS

Počet hráčů6moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 211 hodnocení79
%

 
Autor:
Zdroj: akce Dobro a Zlo
Zapsáno:
Zhléhnuto: 36574 krát (10 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Hra pro učení či vzdělávání, Morální / sociální
Potřeby: žádné
Zvolte nejvhodnějšího kandidáta na lék, když nemáte kompletní informace.

Pravidla

Účastníci se rozdělí do skupin nejméně po třech. Na počtu skupin nezáleží, neb skupiny proti sobě nesoutěží. Každá skupina dostane prázdnou tabulku, která je v příloze. V ní je několik různých osob a několik kategorií či vlastností, které tyto osoby mají. Organizátor, jako jediný, má tabulku s kompletními informacemi a přesnými údaji o každé osobě.

Skupiny jsou postaveny do situace, kdy mají "zázračný" lék na AIDS, ale mohou zachránit pouze jednu osobu. Úkolem skupin je rozhodnout se a vybrat jednu osobu z nabídky v tabulce, která získá lék a které tak bude zachráněn život. Potíž je v tom, že z počátku o osobách hráči nic neví, mají možnost vyžádat si od organizátora pouze 23 informací (buněk tabulky) z celkových 30. Informace se nesmí mezi sebou vyměňovat.

Na základě těchto informací musí skupina zvolit nejvhodnějšího kandidáta na vakcínu - "zázračný lék". Rozhodnutí musí následně obhájit a také sdělit, proč nevolila jiné osoby. Žádná správná odpověď není.

K této hře je NEZBYTNÝ feedback (zpětná vazba), popovídat si o tom společně a vyslechnout názory jiných.
 

Alternativní pravidla

: úžasná hra,hráli jsme ji s informacema jako např. : muž,60 let,lékař,nakazil se při práci-hledání protilátky na HIV,šance na přežití po užití léku 15%
dívka,16 let,nákaza při pohlavním styku,nestuduje,rodiče ji vyhnali z domu
chlapec,7 let,rom,nakazil se porodem,....

Myslím si,že je nejlepší si vymyslet své informace...
: tak tuhle hru sme hráli ve škole v psychologii... a kdyby sme mohli, tak bysme se tam asi hádali hodně dlouho... nebylo to teda na lék na AIDS ale na dárcovství srdce... ale vlatně je to hodně podobný... a další věc... byly tam osoby různě popsaný jako např. žena, 40, významná lékařka, lesbička; dívka, 15, zpěvačka, romka, z chudé rodiny; chlapec 8, mentálně postižený, s 2 milujícími rodiči;... a tak dále... člověk u tohoto pozná dost aji sám sebe...

Komentáře

: Hráli jsme to na vysoké škole v rámci strategického řízení firmy - závěr - málokdo se rozhodoval podle toho nejzásadnějšího - šance na uzdravení - (ve hře) jsme lékaři, nikoliv bozi - není nám souzeno rozhodovat o tom, kdo by měl žít - většina ale rozhodovala podle pocitu, kdo by si více "zasloužil" žít...
: Super hra.
: d
: Je to úplně hustá hra. Fakt povedená :)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!