Velká zdravotnická hra

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 25 až moc
Délka: Delší
Příprava: Sebevražedná
Zapsáno: 30. 7. 2006 v 17.30
Padá k zemi letadlo...

Pravidla

Před uskutečněním této hry prosvištění zdravotnických technik doporučujeme. Ráno hráče vzbudíme jakmile je nějaké světlo. Nejlépe je vzbudit sirénou, houkačkou na autě či tak podobně. Jeden tým musí účastníky vykopat ze spacáků do 5 minut. Instruuje je o pádu letadla do lesa a sdělí jim, že si s sebou musí přinést věci na transport raněných. Za další jim sdělí kde se bude dělat resuscitace a kam mají zraněné nosit.

Hráči jsou organizátory vybičováni k běhu do lesa, kde všude vidí roztroušené zraněné. V okamžiku příchodu hráčů, pískne organizátor na píšťalku a všichni zranění si pustí odpočítávací stopky. Jestliže hráči nezačnou ošetřovat raněného do limitu nastaveného na stopkách tak raněný umírá a nehybně leží na zemi. Raněným musíme dát karimatku pod zadek, protože ráno je zima :-) mrtví se na konci také musí odnést.

Ranění se po ošetření nosí na shromažďovací bod. Dýchaní z úst do úst či masáž srdce probíhá až na shromažďovacím bodě s použitím modelu člověka tzv. gumové Anduly.

Hráčů musí být asi 2,3 více než raněných. Z organizátorů musí být někdo kdo je po hře poučí o špatném ošetření,špatné přepravě apod.
Zranění musí samozřejmě při ošetřování dělat problémy do rozumné míry či zranění, které mají napsané na cedulce opravdu simulovat a dle toho se chovat.

Zranění (přidejte si vlastní):
Šok, zlomená noha, zlomená žebra, poranění páteře, lehký a těžký otřes mozku, bezvědomí, krvácení ze stehna, nosu, předloktí,paže, odřeniny, zlomený nos, podchlazení, utonutí, popáleniny, zástava srdce či dechu, podvrtnutý kotník, propíchnutý hrudník tyčí apod.

pokud máte finanční možnosti zkuste zraněné namaskovat krví či potravinářským barvivem. kombinace zranění je nezbytná.
Potřeby: cedulky se zraněními, Xtery stopky, siréna, zdravotnický materiál, gumová Andula
Hru přidal: Fugas
Zdroj nebo autor: VLK Stříbrná Řeka
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!