Velká zdravotnická hra

Počet hráčů25moc
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravySebevražedná
Věk hráčůdospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 43 hodnocení50
%

Autor:
Zdroj: VLK Stříbrná Řeka
Zapsáno:
Zhléhnuto: 5865 krát (2 denně)
Parametry: Do terénu, Hra pro učení či vzdělávání, Zážitková / inscenační
Potřeby: cedulky se zraněními, Xtery stopky, siréna, zdravotnický materiál, gumová Andula
Padá k zemi letadlo...

Pravidla

Před uskutečněním této hry prosvištění zdravotnických technik doporučujeme. Ráno hráče vzbudíme jakmile je nějaké světlo. Nejlépe je vzbudit sirénou, houkačkou na autě či tak podobně. Jeden tým musí účastníky vykopat ze spacáků do 5 minut. Instruuje je o pádu letadla do lesa a sdělí jim, že si s sebou musí přinést věci na transport raněných. Za další jim sdělí kde se bude dělat resuscitace a kam mají zraněné nosit.

Hráči jsou organizátory vybičováni k běhu do lesa, kde všude vidí roztroušené zraněné. V okamžiku příchodu hráčů, pískne organizátor na píšťalku a všichni zranění si pustí odpočítávací stopky. Jestliže hráči nezačnou ošetřovat raněného do limitu nastaveného na stopkách tak raněný umírá a nehybně leží na zemi. Raněným musíme dát karimatku pod zadek, protože ráno je zima :-) mrtví se na konci také musí odnést.

Ranění se po ošetření nosí na shromažďovací bod. Dýchaní z úst do úst či masáž srdce probíhá až na shromažďovacím bodě s použitím modelu člověka tzv. gumové Anduly.

Hráčů musí být asi 2,3 více než raněných. Z organizátorů musí být někdo kdo je po hře poučí o špatném ošetření,špatné přepravě apod.
Zranění musí samozřejmě při ošetřování dělat problémy do rozumné míry či zranění, které mají napsané na cedulce opravdu simulovat a dle toho se chovat.

Zranění (přidejte si vlastní):
Šok, zlomená noha, zlomená žebra, poranění páteře, lehký a těžký otřes mozku, bezvědomí, krvácení ze stehna, nosu, předloktí,paže, odřeniny, zlomený nos, podchlazení, utonutí, popáleniny, zástava srdce či dechu, podvrtnutý kotník, propíchnutý hrudník tyčí apod.

pokud máte finanční možnosti zkuste zraněné namaskovat krví či potravinářským barvivem. kombinace zranění je nezbytná.
 

Alternativní pravidla

: ja sa na víkend chystám na náš radcovský kurz urobiť túto hru vrámci previerky, či sú schopní podať prvú pomoc. Bohužiaľ sme tam len 3 vedúci tak som si vymyslela, že si každý z nás vyžrebuje svoje zranenie, ktoré mu pád lietadla spôsobil a potom v 3 tímoch (kde budeme robiť kontrolu my vedúci) sa budú musieť v časovom limite ošetriť- navzájom.
Ale inak super nápad a skvelá akčná hra, podľa mňa.:jedi:
: Předem: - by měli mít vybavené lékárny, v lepším případě lékárny erární s potřeným vybavením. - připravit je alespoň teoreticky na hromadná neštěstí (letadlo, autonehoda..) a povědět základní pravidla (jeden organizátor, hned volat záchranku...)

Řekl bych jim jen o pádu letadla a že tam může být hodna raněných, další postup ať si ponechají hráči na sobě a na tom co vědí (pamatují)

Celek bych nepojal jako hru, ale jako nácvik na první pomoc. Tj. bez píšťalky, bez času (krom resuscitace).
Resuscitace na místě (andula v blízkosti).
Hráčů nemusí být až tolik víc, čím méně, tím víc si toho nacvičí.

Pokud jsou zranění dobřa namaskovaná, nemusí být cedulky.

Zdravotně obeznámený organizátor, který na konci řekne co jak bylo a ne/mělo být je základní podmínkou.

Ke zraněním bych přidal i vypadlé oko :-)

Viz Seleška.

Komentáře

: Hru jsme hráli na LT jako jednu etapu celotáborovky, děti už měly za sebou zdravotnické školení, takže teoreticky věděly, co dělat. Díky naší zdravotnici jsme měli dokonale namaskované zranění (včetně amputace ruky, střepů v krku) - děti od 1 - 9 třídy, neměřili jsme čas, dýchání a masáž také ne, spíš šlo o to překonat odpor ke krvy, ošetřit a dopravit do tábora. První, co jsem uslyšela od dětí, když doběhly na místo tragédie bylo: CITUJI,, Fůůůj, já budu blít!!!" Nakonec se nikdo nepoblinkal, ošetření a dopravení byli všichni s většími či menšími chybami, které jsme pak nakonec probrali. Bylo zajímavé sledovat, kdo z dětí se ujme organizace a je schopen ostatní koordinovat. Bohužel se našli i ,,supové", keří si více všímali povalujících se sušenek, či indícií nutných k pokračování hry (potrhaná mapa, černá skříňka s CD s nahrávkou hovoru pilota a únosců letadla.....) Ale určitě doporučuji,i přez jistou drsnost situace, DOBRÁ ZKUŠENOST
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!