Reality show

Počet hráčů48
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 44 hodnocení69
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 17787 krát (5 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Morální / sociální, Zážitková / inscenační, Táborový den / hra na pozadí
Potřeby: žádné
Skutečná reality show ve stylu velkolepých televizních akcí, zmenšená a zhuštěná do 24 hodin.

Pravidla

Vaše táborová reality show bude záležet hlavně na fantazii organizátorů, na schopnosti účastníků vžít se do své role a na tom, jak moc vážně to celé budete brát.

Někde uprostřed tábořiště vytvořte 'vilu' - pevně ohraničený prostor (ohrádku, stačí několik kolíků a lano, jednu stěnu je dobré udělat společnou se stavbou, pak se tam dá pověsit zástěna proti slunci). Jeho rozměry by měly být asi 3 metry čtvereční na účastníka. Za dobrou kombinaci bych považoval ohrádku 3 krát 5 metrů pro 5 účastníků.

Vlastní výběr provádějte dobrovolným zápisem. Před tím vším je dobré přečíst studii o tom, proč měly reality show takový úspěch (a proč jej neměly) a o co v nich vlastně jde. Pokusím se ji sem dodat...

Nebohé oběti, které se přihlásí, získají právo a současně povinnost následujících 24 hodin strávit ve vile. Kdykoliv mohou odstoupit, ale tím se vzdávají účasti na celé hře. Dobré je začínat někdy dopoledne, před obědem. Po nějaké době, třeba pod 12 hodinách, můžete udělat hlasování o tom, kdo má vypadnout. Počet zbývajících účastníků ale nesmí být lineárně závislý zbývajícímu času, to ne - naopak, co nejvíce by jich mělo zůstat až do konce, tohle vyřazování zahrňte jen jako zpestření. Hlasování (mezi účastníky I diváky, běžnými obyvateli tábora) by se pak mělo rozjet až na konci. Tam bude také patřit feedback, několik vtíravých otázek a zamyšlení nad tím,jak se vztahy vyvíjely, kdy a kde se objevila ponorková nemoc a proč na sebe občas byli naštvaní (pokud vůbec).

Aby to účastníci neměli tak lehké a tak nudné, realizační tým pro ně chystá zapeklité překážky a úkoly. Ty by měly jednak v nízké míře podněcovat nevraživost mezi účastníky, ale také stavět je před problémy, které musí řešit jako skupina a rozhodnout se, čeho se mají vzdát. Úkoly je možné dát buď celé skupině, nebo potají na papírku jednotlivci, který se pak zachová dleinstrukcí v úkolu - buď zkontaktuje další účastníky, kterépotřebuje, nebo se pokusí úkol splnit sám.

Každý účastník má právo pětkrát za den opustit vilu na 5 minut a odebrat se směrem k sociálním zařízením.

Pitnou vodu (ta ale může být třeba obarvena potravinářským barvivem nebo živočišným uhlím) mají k dispozici vždy, s jídlem je to horší - a právě základní potřeby k životu (tedy jídlo, spacák na noc, prostor ve stínu) se mohou stát silnou zbraní v rukou realizačního týmu, která jim umožní vytvářet zajímavé situace a stavět účastníky před nutnost rozhodnout se. Je to hlavně o fantazii a improvizaci. Několik úkolů či překážek pro inspiraci zde uvedu:

Úkoly a překážky - inspirace

Před začátkem celé akce si účastníci zabalí jedno zavazadlo, které si smějí vzít s sebou. Na začátku si ale tato zavazadla náhodně vymění a každý tedy bude (a jen pouze smí) používat věci jednoho jiného spoluúčastníka.

Ať si uvaří oběd. Dostanou jednu lopatku a sekerku, pár polínek dříví, kotlík, sirky a suroviny (rýži, kari koření, nějakou konzervu atd.) a snažte se.

Na noc je zajímavé dotlačit je do situace, kdy mají o jeden nebo o dva spacáky méně - např. vyměnit je za večeři.

Během slunečných dnů je velmi cenná stříška tvořící stín - např. pokud se nepodaří udělat oběd, je možné jednoho z účastníků vystavit před dilema - dostane normální oběd, jako mají ostatní táborníci, ale za cenu části stínotvorné stříšky. Jak se zachová?

Až se budou nudit, dejte jednomu z účastníků potají úkol domluvit se s ostatními proti jednomu z účastníků a udělat mu nějakou sviňárnu (třeba svázat). Za odměnu pak ten jeden nebožák dostane třeba svačinu.

Společně mohou účastníci výměnou za jídlo nebo za láhev kofoly udělat hudební představení (což dopadne jako arytmické mlácení do kotlíku, barelu, misek a dřeva,popř. foukání na hrdlo láhve) nebo dramatické představení.

Pokud je veškerá pitná voda skladována v jednom barelu, který mají účastníci k dispozici, jeden může dostat za tajný úkol celý barel vylít (ostatní nebudou mít tušení, že je to úkol).

Účastníci mohou dostat foťák a úkol, aby se každou celou hodinu (v noci každé dvě hodiny) splečně vyfotili. Přesnost intervalů je možné kontrolovat na digitálních foťácích velmi jednoduše.

Na večer uspořádejte hazardní večer. Ostatní táborníci si mohou sázet na jednotlivé účastníky reality show, kteří hrají nějakou jednoduchou deskovou nebo karetní hru (třeba prší). Každý si tak vytvoří svého favorita a ostatní mají větší zájem o dění ve vile.

Odměnou za různé nadstandardní úkony, třeba za to divadelní nebo hudební představení, by mělo být něco praktického - je možné třeba vrátit jeden z odebraných spacáků.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Ta výměna zavazadel... když si představím zubní kartáčky, tak je to dost nechutný. :- ~
Ale jinak by to nemuselo bejt špatný...
: to rambo : my jsme to hrali taky , a ostatni tabornici maji svuj normalni program a ve volnych chvilich se na "vyvolene " muzou divat .
: No vypadá to celkem zajímavě, ovšem podnícení nevraživosti... o tom podle mě žádná hra být nemá. Ale jinak to může být fajn hra, některé úkoly mě inspirovaly.
:-)
: co dělají ostatní táborníci?
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!