Pepíčku pípni

Počet hráčů22
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 44 hodnocení56
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3988 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Pro zasmání, S násilnými prvky, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: 2 smotané ručníky, 2 šátky, ohrádka
Prašť soupeře ručníkem řídíce se jenom hmatem, čichem, sluchem ( a chutí :-)

Pravidla

Dvěma hráčům se převážou oči šátkem, strčí se jim do ruky ručník, šoupnou se do ohrádky (nejlépe provaz ohraničující čtverec cca 3x3 či 4x4 m) a úkolem je strefit se do protivníka, aniž ho vidím. Kdo se první strefí do soupeře třikrát, vyhrává. Lze hrát jako turnaj. Spíš než pro bojující je to sranda pro diváky :-)
 

Alternativní pravidla

: V klasické verzi, jak ji znám já, vždy hráč "na tahu" řekne: "Pepíčku, pípni!" druhý hráč musí okamžitě (pro šťouraly do 5s) vydat jasné a hlasité pípnutí. Následně musí tázající se hráč v krátké chvíli (pro šťouraly do 15s) udeřit ručníkem. Po úderu se role obrací. Důležité je, že hráč, který není na tahu, nemůže protivníka udeřit. Tázání se dává hře zase trochu jiný, strategičtější rozměr a jde pak mnohem víc o to, jak dobře dokážete poznat po sluchu, kde hráč je.
: Jo, my to nazýváme dekomlat, bývalo to i oblíbenou součástí Bambiriády (na dlažbě je ale nutné položit vhodné odměkčení) a návštěvního dne na táboře (zde je taky vhodná alespoň tenká podložka - člověk se lehce bez ní ušpiní, navíc jasně ohraničuje pole). Mnohaletým používáním se vyvinuly drobné fígle organizátorů (zvláště na hráče, kteří to neznají i dlouholetí hráči mají vyvinuté své triky - hlavně na hledání deky). Např.: Hráče nechají chvíli hledat a deku(=ručník) položí až později (nebo na okraj hřiště), bouchnou před jedním do země (jako, že má soupeř už svou deku), jednu deku nevloží, nebo třeba slabšímu hráči ji naopak podstrčí pod nos ať o ni doslova zakopne.
PS: Oni se baví nakonec i hráči.

Komentáře

: a pipaji ty clobrdove?
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!