Na zloděje a policajty - podle Kroměřížských skautů

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 6 až moc
Délka: Do 12 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 9. 9. 2012 v 14.34
Policisté honí zloděje a dokazují jim, co ukradli. Zloději zase kují pikle a aby nebyli v podezření, snaží se přidat k policii.

Pravidla

Tuto hru jsem vymyslela, když jsme se jednou nudili. Je to variace na klasickou "hoňkoschovku" a u nás má veliký úspěch. Hra je tím lepší, o co víc vás hraje a o co víc míst ke schování na herní ploše je.
Na začátku se rozdělíme na policisty a zloděje, s tím, že zlodějů by měl být sudý počet a mělo by jich být asi dvakrát víc, než policistů. Policisté pak mají asi 3 až 5 minut (podle počtu hráčů), aby si zloděje co nejlépe prohlédli a zapamatovali si, co má kdo na sobě. Určí se policejní základna - něco jako pikola, takže vhodný je např. strom.
Pak nastává první fáze hry: policisté si sedí v teple na základně a pijí kafíčko, zatím co ve městě řádí zloději. Policisté si stoupnou kolem základny, nedívají se do okolí a počítají do sta nebo dvou set, podle velikosti prostranství, na kterém se hraje. Zloději se potichu rozdělí do dvojic a vzájemně si něco vymění - ať už mikiny nebo boty, to záleží na nich. Pozor, musí to být ale vidět (takže dát tomu druhému klíče z kapsy není nejlepší nápad :)). Tato věc se pak stává kradeným předmětem. Zloději se potom rozprchnou do okolí a schovají se. Snaží se při tom, aby ani ostatní zloději nevěděli, kde jsou - ze zlodějů se totiž v druhé fázi postupně stanou policisté!
Druhá fáze: Policajti chytají zloděje a hledají, co kdo ukradl. Netuší ale, že někteří zloději jsou tak mazaní, že aby se vyhli podezření, přidávají se do jejich řad. Jakmile policisté napočítají do smluveného čísla, rozběhnou se hledat zloděje. Když policista nějakého chytí, zloděj se musí zastavit a začíná dokazování: policista musí odhalit, co zloděj ukradl. Může mu s tím pomoct i další policista, pokud je nějaký zrovna poblíž. Má na to tři pokusy: pokud ani nepotřetí neuhodne, co na sobě zloděj na začátku neměl, musí ho nechat odběhnout. Pokud policista kradený předmět pozná, odvede zloděje na základnu, kde se ze zloděje stává policista.
Zloději mají samozřejmě také šanci vyhrát, a to tak, že se zapíší k policii - pak už je nikdo nebude podezřívat! Provedou to tak, že doběhnou na základnu, dotknou se jí a řeknou klasické "Piky piky za sebe!", čímž se stanou policistou.
Ještě jeden důležitý detail: policista, který byl původně zlodějem, NESMÍ hádat, co zloděj ukradl - pravděpodobně to totiž ví z první fáze. Pokud tedy nějakého zloděje chytí, musí zavolat jiného polcistu (který je policistou už od začátku hry) a ten zloděje převezme.
Hra končí v okamžiku, kdy se poslední zloděj stane policistou. Vyhrávají ti zloději, kteří se přidali k policii sami. Pokud takoví nejsou, vyhrávají policisté :)
Hru přidala: Ijáček
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!