Hon za žaludem

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až 500
Délka: Neurčitelná
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 11. 10. 2012 v 23.16
Kryserka je v koncích, ukradli jí žalud, uděláte s tím něco?

Pravidla

Motivace: Kryserka (srandovní šavlozubá veverka z doby ledové) přišla o svůj žalud u zlých vakoveverek. Chudák teď sama brečí ve svém hnízdě a neví, co má dělat. Pomůžete jí sehnat zpět její milovaný žalud?

Příprava: Vyrobíme nejlépe kašírovaný žalud (aby byl dostatečně velký a nápadný). Jako doplněk můžeme vytvořit kostýmy vakoveverek a Kryserky, ale bacha na možnost pohybu (vakoveverka si pořádně zaběhá).

Pravidla: Území oficiálně neohraničíme (není ani třeba) a odůvodníme to tím, že vakoveverky jsou přeci doma a koho se budou ptát, kam si mohou běžet. Vakoveverky také mohou útočit na děti dotekem. Když se vás taková potvora dotkne tak přirozeně v době ledové zmrznete a počítáte do 30. Aby neměly vakoveverky takovou výhodu, děti po nich mohou metat "mrazící paprsky" (papírové, nebo hadrové koule). Ale přeci jen vakoveverka je doma a počítá pouze do 15. (Z důvodu, že jich je daleko méně a nebyly by schopny udolat obrovskou převahu) Když je někdo zmražen, musí položit žalud a kdokoliv mu ho může sebrat a on s tím nic nemůže udělat. Samozřejmě nejde jen o boj dětí proti vakoveverkám, ale mohou také jednotlivé skupiny, či jednotlivci, bojovat proti sobě, opět mrazivými paprsky a počítáním do 30. Vítězí skupina, která doručí žalud do Kryserčina hnízda.

Realizace: Hru nejlépe umístíme do dosti členitého terénu. Předem si v týmu vakoveverek domluvíme rozmístění jednotlivých článků jako štafeta (abychom to uběhali). Stačí si dopředu domluvit část plánu, abychom děti unavili a bylo to pro nás snadnější (hlavně pozor na čmuchaly, aby z tohoto plánu nic neslyšeli). Zadáme dětem nepříliš jednoduše dostupný bod (hnízdo Kryserky) kam musí zanést získaný žalud a místo, kde byly naposledy viděny vakoveverky s žaludem. Děti tam vyrazí a snaží se najít stopu. V tu chvíli vyrazí raději dvě vakoveverky s žaludem a průběžně si ho předávají a rychle utečou dál dle domluveného systému. Tímto stylem pokračujeme přes hory a doly, řeky louky pole, přehrady až do doby, než se sami dostatečně unavíme a dovolíme dětem žalud ukradnout (jako zpestření můžeme použít třeba vakoveverku na kole :D). Potom se teprve rozpoutá pořádný boj. Děti půjdou po žaludu mezi sebou. Samozřejmě se iniciativě meze nekladou a můžeme dětem žalud zase lehce vyfouknout. Když už myslíme, že toho máme opravdu dost, necháme je v tom a jedna skupina to zkrátka vyhraje :).

Hru je ideální hrát na letním táboře, nebo v teplých měsících, protože můžeme využít nenadálý skok do vody a podobné vylomeniny.

Nezbývá už nic jiného, než popřát příjemnou zábavu :)
Potřeby: žalud, kostýmy vakoveverek, fyzicky zdatní vedoucí, papírové koule
Hru přidal: Donky
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!