Hon za žaludem

Počet hráčů10500
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 60 hodnocení84
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 12689 krát (9 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Na ven, Do terénu, Pohybová, Honička, Bojovka
Potřeby: žalud, kostýmy vakoveverek, fyzicky zdatní vedoucí, papírové koule
Kryserka je v koncích, ukradli jí žalud, uděláte s tím něco?

Pravidla

Motivace: Kryserka (srandovní šavlozubá veverka z doby ledové) přišla o svůj žalud u zlých vakoveverek. Chudák teď sama brečí ve svém hnízdě a neví, co má dělat. Pomůžete jí sehnat zpět její milovaný žalud?

Příprava: Vyrobíme nejlépe kašírovaný žalud (aby byl dostatečně velký a nápadný). Jako doplněk můžeme vytvořit kostýmy vakoveverek a Kryserky, ale bacha na možnost pohybu (vakoveverka si pořádně zaběhá).

Pravidla: Území oficiálně neohraničíme (není ani třeba) a odůvodníme to tím, že vakoveverky jsou přeci doma a koho se budou ptát, kam si mohou běžet. Vakoveverky také mohou útočit na děti dotekem. Když se vás taková potvora dotkne tak přirozeně v době ledové zmrznete a počítáte do 30. Aby neměly vakoveverky takovou výhodu, děti po nich mohou metat "mrazící paprsky" (papírové, nebo hadrové koule). Ale přeci jen vakoveverka je doma a počítá pouze do 15. (Z důvodu, že jich je daleko méně a nebyly by schopny udolat obrovskou převahu) Když je někdo zmražen, musí položit žalud a kdokoliv mu ho může sebrat a on s tím nic nemůže udělat. Samozřejmě nejde jen o boj dětí proti vakoveverkám, ale mohou také jednotlivé skupiny, či jednotlivci, bojovat proti sobě, opět mrazivými paprsky a počítáním do 30. Vítězí skupina, která doručí žalud do Kryserčina hnízda.

Realizace: Hru nejlépe umístíme do dosti členitého terénu. Předem si v týmu vakoveverek domluvíme rozmístění jednotlivých článků jako štafeta (abychom to uběhali). Stačí si dopředu domluvit část plánu, abychom děti unavili a bylo to pro nás snadnější (hlavně pozor na čmuchaly, aby z tohoto plánu nic neslyšeli). Zadáme dětem nepříliš jednoduše dostupný bod (hnízdo Kryserky) kam musí zanést získaný žalud a místo, kde byly naposledy viděny vakoveverky s žaludem. Děti tam vyrazí a snaží se najít stopu. V tu chvíli vyrazí raději dvě vakoveverky s žaludem a průběžně si ho předávají a rychle utečou dál dle domluveného systému. Tímto stylem pokračujeme přes hory a doly, řeky louky pole, přehrady až do doby, než se sami dostatečně unavíme a dovolíme dětem žalud ukradnout (jako zpestření můžeme použít třeba vakoveverku na kole :D). Potom se teprve rozpoutá pořádný boj. Děti půjdou po žaludu mezi sebou. Samozřejmě se iniciativě meze nekladou a můžeme dětem žalud zase lehce vyfouknout. Když už myslíme, že toho máme opravdu dost, necháme je v tom a jedna skupina to zkrátka vyhraje :).

Hru je ideální hrát na letním táboře, nebo v teplých měsících, protože můžeme využít nenadálý skok do vody a podobné vylomeniny.

Nezbývá už nic jiného, než popřát příjemnou zábavu :)
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Děcka z naší družiny sou s tý hry úplně mini. Vážně super.
: Tak tohle je vážně snad první pořádná hra na hranostaji dle mého gusta... :) Vážně palec nahoru! Hned si zahrajeme...:hophop:
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!