Tsunami

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 5 až 30
Délka: Do 12 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 14. 1. 2013 v 15.38
Toč se v kruhu a nepusť se.

Pravidla

Všichni hráči si stoupnou do kroužku a pevně se chytnou za ruce. Pak se začnou pomalu a v klidu točit kolem dokola. Během točení se říká legenda a jakmile zazní slovo tsunami, začne běsnění živlů - kolečko se začne točit extra rychle a lidé se různě vlní tak, aby se jim podařilo kolo někde roztrhnout. Tam, kde se kolečko rozpojí, jdou oba hráči, kteří se rozpojili, ven. Hra pokračuje, samozřejmě, i když je někdo vláčen po zemi.

Vylepšení hry spočívá, že doprostřed kruhu dáme špalek, totem nebo něco jiného, co se dá shodit. Jakmile začne tsunami, hráči se točí tak, aby někdo jiný shodil totem.

Příklad legendy:
Babička si dala bábovku, natáhla si fusky a najednou přišlo... zemětřesení, naštěstí to babička odpružila v kolenou. Vyšla před barák a kouká na nebe. Obličej jí ztuhne, v němém úžasu a s otevřenou pusou pozoruje jak se přímo na ní valí obrovské... hejno labutí. Rychle popadne koš s prádlem a schová se pod deštník. Bobky z labutí dopadnou a babička jde konečně pověsit prádlo. Když už má natáhlou šňůru ozve se strašlivé hučení a k chaloupce se přivalí... parní válec, zatroubí, zamává na babičku, prohrábne pneumatiky a zmizí v dálce. Babička si oddechne myslela si že je to... tajfun. Vezme do rukou kolíček a chystá se pověsit první bombarďáky, v tom jí do prostřed čela dopadne první kapka. A jéje povídá babička to bude zase bouřka, nebo že by to bylo tsunami.
Potřeby: nic
Hru přidal: svambor
Zdroj nebo autor: z hlavy
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!