Tsunami

Počet hráčů530
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 20 hodnocení77
%

Autor:
Zdroj: z hlavy
Zapsáno:
Zhléhnuto: 5690 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Na hřiště, Do vody, Na sníh, Pohybová, Honička, Sportovní, S násilnými prvky
Potřeby: nic
Toč se v kruhu a nepusť se.

Pravidla

Všichni hráči si stoupnou do kroužku a pevně se chytnou za ruce. Pak se začnou pomalu a v klidu točit kolem dokola. Během točení se říká legenda a jakmile zazní slovo tsunami, začne běsnění živlů - kolečko se začne točit extra rychle a lidé se různě vlní tak, aby se jim podařilo kolo někde roztrhnout. Tam, kde se kolečko rozpojí, jdou oba hráči, kteří se rozpojili, ven. Hra pokračuje, samozřejmě, i když je někdo vláčen po zemi.

Vylepšení hry spočívá, že doprostřed kruhu dáme špalek, totem nebo něco jiného, co se dá shodit. Jakmile začne tsunami, hráči se točí tak, aby někdo jiný shodil totem.

Příklad legendy:
Babička si dala bábovku, natáhla si fusky a najednou přišlo... zemětřesení, naštěstí to babička odpružila v kolenou. Vyšla před barák a kouká na nebe. Obličej jí ztuhne, v němém úžasu a s otevřenou pusou pozoruje jak se přímo na ní valí obrovské... hejno labutí. Rychle popadne koš s prádlem a schová se pod deštník. Bobky z labutí dopadnou a babička jde konečně pověsit prádlo. Když už má natáhlou šňůru ozve se strašlivé hučení a k chaloupce se přivalí... parní válec, zatroubí, zamává na babičku, prohrábne pneumatiky a zmizí v dálce. Babička si oddechne myslela si že je to... tajfun. Vezme do rukou kolíček a chystá se pověsit první bombarďáky, v tom jí do prostřed čela dopadne první kapka. A jéje povídá babička to bude zase bouřka, nebo že by to bylo tsunami.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Tato hra vypadá velmi slibně, doufám že se bude světluškám líbit:hura::papa:
: je třeba dbát na to, aby facka byla opravdu decentní, v případě starších skautů-mladších roverů je to skutečně nutné
St Wars
: Ale notak, to je jenom lehce parafrázovaná trojnožka, jedna z nejprovařenejších her.... :D http://www.hranostaj.cz/hra82
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!