Ošklivá zvířata

Počet hráčů1050000
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 14 hodnocení73
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4222 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, K ohni či posezení, Na postřeh / šikovnost, Hra pro učení či vzdělávání, Morální / sociální
Potřeby: Papíry,fixy, tužky, plátěné pytlíky s přírodninami, z nichž každá má jinou strukturu povrchu (např.kožešina, suchá rybí kůže).
aktivita slouží k vysvětlení pojmů a ujasnění si postojů tomu, zda existují \\\\\\\"ošklivá zvířata\\\\\\\". Vysvětluje evoluční přizpůsobivost a nutí přehodnocovat vlastní postoje.

Pravidla

Hráči se posadí do kruhu a vyjmenovávají \\\\\\\"ošklivá zvířata a důvod proč jsou ošklivá (např.had protože nemá nohy a plazí se, pavouk protože má moc nohou, krysa, protože má dlouhý holý ocas...). Pak se rozdělí do skupin a mají nakreslit imaginární zvíře se všemi jeho zápornými \\\\\\\"ošklivými vlastnostmi\\\\\\\". Pak se udělá výstavka \\\\\\\"Ošklivců odporných\\\\\\\". Vedoucí hry vytáhne původní seznam ošklivých zvířat a hlasuje se o každém, jestli je opravdu tak ošklivé, že si nezaslouží žít tady společně s námi a proto je nutno jej vyhubit. Vedoucí se snaží směrovat hru tak, aby bylo \\\\\\\"zachráněno co nejvíce zvířat. Po této části vedoucí vysvětlí proces evolučního přizpůsobení a fakt, že pojem krása a ošklivost zvířata neznají a podoba každého z nich odpovídá nárokům, které na ně klade prostředí. Poté se nechají kolovat pytlíky, do kterých si mají žáci sáhnout a říci, která přírodnina je jim příjemnější a proč. Pak se obsah pytlíků ukáže. Na závěr doporučujeme ukázat o popovídat si o jednom konkrétním ošklivém zvířeti (had, larva potemníka, pavouk, žížala) a jeho užitku pro zachování rovnováhy v přírodě.

 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: SUPER!:)
: VELMI VELMI DOBRÁ HRA PŘEDEVŠÍM PRO MALÉ DĚTI U, KTERÝCH SE TYTO POCHYBNOSTI VYSKYTUJÍ :cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!