Lasu

Počet hráčů10moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 63 hodnocení71
%

Autor:
Zdroj: Ink - Přelouč
Zapsáno:
Zhléhnuto: 12316 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Honička, S násilnými prvky
Potřeby: PET lahev
Recyklace PET lahví (masová tahanice)

Pravidla

Hra není vhodná pro třasořitky a lidi z cukru, jak by asi napsal Jaroslav Foglar.

Hráči se rozdělí na dva fyzicky vyrovnané týmy a umístí se dvě mety zhruba 50 metrů od sebe. Každý tým je u jedné mety. Nezávislý sudí umístí jednu PET lahev (bez víčka či s víčkem, záleží na drsnosti hráčů) přesně mezi oba tábory.

Hra začíná zvoláním jednoho týmu :
"Vydáte nám Lasu ?"
Druhý tým reaguje :
"To se ještě uvidí"

Na slabiku "dí" týmy vybíhají a účelem je zmocnit se láhve, doběhnout ke své metě, dotykem lahve o metu ji nabít a dopravit ji k soupeřově metě a dotykem lahve skórovat. Dovolené je vše v rámci zachování zdraví, tedy k soupeři se chováme tak, abychom ho nezranili či nezpůsobili zbytečnou bolest, ale jinak se o lahev můžeme přetahovat jak chceme. Oblíbené je vytváření "valné hromady" kdy hráč s lahví je zastaven a postupně se nabalují další a další, kteří chtějí hráče uvolnit, nebo mu vzít láhev.

Láhev lze samozřejmě předávat, nesmí se však házet směrem dopředu, pouze vzad.

Pro hru je vhodný velký počet hráčů, v pěti na každé straně si hru tak neužijete, ale v celkovém počtu 40 lidí už je to o něčem jiném.
 

Alternativní pravidla

: My sme hrali niečo podobné. Bolo to ako americký futbal, mali sme nakreslené čiary, asi 10 vzdialenosti medzi nimi boli 2metrové. Namiesto fľaše sme mali 50 litrový barel naplnený vecami z tábora, ako napr.. gate , trička... Bol dosť ťažký.. Dve družstvá sa postavili oproti seba, vždy tak že barel bol na čiare a každé družstvo bolo od neho vzdialené 2 metre, čiže na najbližšej čiare. po odpískaní museli sme zobrať barel , a priniesť za svoju poslednú čiaru, a mali sme bod. Ešte sa pískalo vždy keď bol barel zaľahnutý veľa ľuďmi, alebo sa nejak nemohol pohnúť.. je to veľmi bolestivé, ale mlo to obrovský úspech, odporúčam až na konci tábora hrať ;) kopu srandy

Komentáře

: Myslím, že se dá říct, že základ hry je z Ragby...
: Jednou jsem hrál velmi podobnou hru. Taky s PET lahví. Skvělá hra. Hlavně ty okamžiky, kdy člověk drží v křeči tu PET flašku, už ji ani pustit nemůže a ostatní ho táhnou po zemi takže vlastníma zádama vyrývá do země brázdu.

Pozn. V té době jsem měl něco přes osmdesát kilo.
: No tak uvidíme, jakej bude mít úspěch na pomaturitním večírku
:-( :rpg::kladivko: :kulomet:
:pivko: :tralala:
: tak tahle hra je vážně super! :cool: Postavila jsem proti sobě 20 dospělých kaamrádů. To nebyla hra, to byly jatka :haha: Nejlepší byly hlášky typu: On to nechce pustit! Tak ho vemte c elýho, hhodíme ho tam i stou flaškou! :haha: Op ravdu skvělý, doporučuju!
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!