Sběrači a lovci

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 9 až 100
Délka: Neurčitelná
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 7. 8. 2013 v 14.01
Lovci a sběrači vyrážejí do džungle plné nebezpečné zvěře sbírat nektar, semena a lovit motýli a brouky, vzájemně se okrádají a pašují úlovek přes hranice, kde jej zpeněžují.

Pravidla

Džungle
Na nepřehledném území ohraničeném přehlednou hranicí (třeba kus lesa mezi čtyřmi cestami) se vyskytují po stromech rozvěšené balónky s vodou (plody s nektarem) a jiné s rýží (semenice) a po zemi různě velké archy papírů s nakreslenými motýli a brouky.
Děti vyrážejí do tohoto území, sbírají motýli a brouky a ostrými klacky propichují zavěšené balónky a vodu a rýži z nich chytají do ešusů.
V tomto území se také pohybují komáři, tygři a hadi/vosy.

Zvířata v džungli
Komáři - chytají děti a koho chytí, tomu udělají na ruku značku komára.
Tygři - chytají děti a koho chytí, tomu udělají na ruku značku tygra a seberou mu nasbírané a nalovené. Tygrovi však čouhá ze zadu z kalhot šátek coby ocas a když mu ho děti seberou (uloví ho) musí si tygr dojít pro nový a minutu vyčkat než bude moci znovu hrát.
Hadi/vosy - hází koule a do koho se trefí, tomu udělají svou značku na ruku a mohou mu sebrat buď všechnu vodu a semena nebo všechny motýly a brouky, nikdy ale obojí.

Shromaždiště skupinek
Za hranicí území podél něj si zřizují skupinky dětí svá shromaždiště, kde si ukládají nasbírané a nalovené. Mají tady kotlík na vodu, kotlík na rýži kam vyprázdňují své ešusy a svou hromádku s motýli a brouky.
Skupinky se mohou navzájem okrádat, ať už kradením přímo ze shromaždiště, nebo vybitím jiného hráče municí, který pak musí tomu, kdo ho trefil odevzdat svůj úlovek a sběr, který má u sebe. Tato munice je rozdílná od té, kterou hází hadi/vosy a kupuje se u obchodníka.

Celnice
Děti potřebují dostat svůj úlovek k obchodníkovi přes celnici, na pašování vody děti používají láhve od přesnídávky nebo zkumavky a na pašování rýže drobné pytlíky. Motýli, brouky a tygří ocasy mohou pašovat v kuse. Před hrou si také mohou vzít různá svá zavazadla, aby měli pašované v čem ukrývat. Někde dál po cestě je tedy celnice střežená dvěma vedoucími, děti tam chodí s nějakou výmluvou, proč vlastně přes hranici přechází a celníci je prohledávají, u koho najdou nějaké pašované zboží, tomu ho zabaví a zavřou jej do vězení (dobré třeba dvě malé fotbalové branky) odkud je po čase pustí nebo mohou utéci. V případě, že dítě prokáže nevyléčené zranění (značkuj zvířete) a nemá větší zavazadlo, může chtít být prohledáno spěšně.

Obchodník
Kousek za hranicí je obchodník, který odkupuje pašované zboží, léčí za peníze (i na dluh) zranění (přeškrtne danou značku a dítě smí opět lovit a sbírat) a případně prodává různá permanentní očkování a preventivní protijedy a také munici

Výhra
Skupinka, která si nejvíce vydělala vyhrává. Je na vás, jestli výdělek budete brát jen jako oreintační měřítko pro výhru, nebo po hře otevřete pro skupinky krámek se sladkostmi nebo potřebu výdělku zabudujete do širší hry.

Rozšíření
Správce - Možným rozšířením je postava správce rezervace (pokuď tedy v příběhu uděláte z džungle rezervaci), který také lovce chytá a sebere jim nalovené, navíc je ale po džungli provází a vede při takové exkurzi rozsáhlý výklad, což hráče zdržuje. U obchodníka se dá koupit povolení k lovu, aby hráči nesebral jeho úlovek a sběr.
Pamlsky-úplatky - Ještě dalším rozšířením je možnost, aby obchodník už během hry prodával i různé pamlsky, které by mohli hráči použít i jako úplatek pro celníky a správce.
Potřeby: ešusy, ostré klacky, kotlíky, pytlíčky, skleničky od přesnídávek nebo zkumavky, zavazadla. archy papírů s namalovanými motýli a brouky, rýže, obarvená voda, balónky, herní peníze, fixa na značení zranění a léčení, šátky
Hru přidal: mapafius
Zdroj nebo autor: několik zkombinovaných her, má hlava
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!