Matematico

Počet hráčů310
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 18 hodnocení84
%

Autor:
Zdroj: Má hlava
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4873 krát (4 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Na ven, K ohni či posezení, Na inteligenci / paměť, Hra pro učení či vzdělávání, Stolní / desková / papírová
Potřeby: papír na kartičky, papír a tužka, papír na vyvěšení zadaného čísla
Hráči draží čísla a matematické symboly ve snaze přiblížit se jejich složením zadanému číslu.

Pravidla

Tato hra se skvěle hodí třeba jako součást táborového casina.
Hráči (minimálně 3) si sesednou kolem jednoho stolu a krupiér napíše na tabuli číslo dle svého uvážení
Na stole jsou dva balíčky karet, jedny bonusové,druhé matematické. Každé kolo vytáhne krupiér z balíčku jednu bonusovou kartu a hráči ji draží své za žetony v casinu, kdo dá nejvíc dostane ji. Dále vytáhne matematickou kartu a zase ji vydraží. Pak mají hráči možnost v pořadí podle hodinových ručiček použít své bonusové karty. Poté se krupiér zeptá všech hráčů, jestli si přejí hru skončit, když jich souhlasí nadpoloviční většina, hra končí, když ne, hra jede dál a začíná se další kolo, tedy krupiér draží další bonusovou a matematickou kartu, opět je prostor pro vyložení bonusových a opět se ptá a tak dokola.
Úkolem hráčů je získat takové matematické karty, aby z nich na konci mohli složit příklad nejvíce se výsledkem blížící číslu na tabuli.
Kdo má tedy výsledek svého příkladu nejbližší zadanému číslu, vyhrál a dostává všechny žetony, za které hráči své karty vydražili.

Balíček matematických karet namíchejte dle svého uvážení, věku hráčů atd.
Rozhodně se hodí několikrát čísla od 0 do 9, plusy, mínusy, krát, děleno, ntá mocnina, ntá odmocnina, faktoriál (!), závorky, goniometrické funkce atd

Balíček bonusových karet by měl obsahovat kartu ke zničení libovolné karty, kterou má někdo v ruce, kartu s možností nahlédnout jinému do karet, kartu s možností někomu dát svou kartu, někomu vzít jeho kartu, s někým si vyměnit kartu, kartu, která se dá použít do příkladu ve významu, jaký si hráč přeje a pokuď se hraje s odhaleným balíčkem/řadou matematických karet (viz dále alternativa) i kartu s možností přesunout libovolnou kartu z balíku/řady na jeho konec a jinou s možností přesunout libovolnou kartu na libovolné místo v řadě.

Pro starší je možné zadat na tabuli i dvojitý výsledek, třeba 538 a 562, což by se dalo složit jako (2 krát (5+6) krát 5 krát 5) + druhá odmocnina z faktoriál z 5 krát 6; nebo zadat třeba nekonečno nebo 1/nekonečno nebo na tabuli napsat jen pí atd

Aternativa:
Bylo by možné místo postupného vytahování karet z balíku aby na stole krupiér seřadil karty viditelně do řady a tak bylo vidět, co se bude kdy dražit.
Akční alternativa:
Hraje se na týmy a hráči karty nedraží ale do určitého časového limitu sbírají a hledají v lese, nebo s ostatními o každou kartu mohou soupeřit v nějaké disciplíně
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Nějak jsem nepochopil tu část s dvojitým výsledkem. Ten příklad co je k němu napsaný s ním nemá nic společného a vyjde v biliardách. A už vůbec nevím jak bych se měl matematickými příklady dostat k nekonečnu, či k 1/nekonečno.:-?:-?:pozor:
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!