Matematico

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 3 až 10
Délka: Neurčitelná
Příprava: Snadná
Zapsáno: 8. 8. 2013 v 15.23
Hráči draží čísla a matematické symboly ve snaze přiblížit se jejich složením zadanému číslu.

Pravidla

Tato hra se skvěle hodí třeba jako součást táborového casina.
Hráči (minimálně 3) si sesednou kolem jednoho stolu a krupiér napíše na tabuli číslo dle svého uvážení
Na stole jsou dva balíčky karet, jedny bonusové,druhé matematické. Každé kolo vytáhne krupiér z balíčku jednu bonusovou kartu a hráči ji draží své za žetony v casinu, kdo dá nejvíc dostane ji. Dále vytáhne matematickou kartu a zase ji vydraží. Pak mají hráči možnost v pořadí podle hodinových ručiček použít své bonusové karty. Poté se krupiér zeptá všech hráčů, jestli si přejí hru skončit, když jich souhlasí nadpoloviční většina, hra končí, když ne, hra jede dál a začíná se další kolo, tedy krupiér draží další bonusovou a matematickou kartu, opět je prostor pro vyložení bonusových a opět se ptá a tak dokola.
Úkolem hráčů je získat takové matematické karty, aby z nich na konci mohli složit příklad nejvíce se výsledkem blížící číslu na tabuli.
Kdo má tedy výsledek svého příkladu nejbližší zadanému číslu, vyhrál a dostává všechny žetony, za které hráči své karty vydražili.

Balíček matematických karet namíchejte dle svého uvážení, věku hráčů atd.
Rozhodně se hodí několikrát čísla od 0 do 9, plusy, mínusy, krát, děleno, ntá mocnina, ntá odmocnina, faktoriál (!), závorky, goniometrické funkce atd

Balíček bonusových karet by měl obsahovat kartu ke zničení libovolné karty, kterou má někdo v ruce, kartu s možností nahlédnout jinému do karet, kartu s možností někomu dát svou kartu, někomu vzít jeho kartu, s někým si vyměnit kartu, kartu, která se dá použít do příkladu ve významu, jaký si hráč přeje a pokuď se hraje s odhaleným balíčkem/řadou matematických karet (viz dále alternativa) i kartu s možností přesunout libovolnou kartu z balíku/řady na jeho konec a jinou s možností přesunout libovolnou kartu na libovolné místo v řadě.

Pro starší je možné zadat na tabuli i dvojitý výsledek, třeba 538 a 562, což by se dalo složit jako (2 krát (5+6) krát 5 krát 5) + druhá odmocnina z faktoriál z 5 krát 6; nebo zadat třeba nekonečno nebo 1/nekonečno nebo na tabuli napsat jen pí atd

Aternativa:
Bylo by možné místo postupného vytahování karet z balíku aby na stole krupiér seřadil karty viditelně do řady a tak bylo vidět, co se bude kdy dražit.
Akční alternativa:
Hraje se na týmy a hráči karty nedraží ale do určitého časového limitu sbírají a hledají v lese, nebo s ostatními o každou kartu mohou soupeřit v nějaké disciplíně
Potřeby: papír na kartičky, papír a tužka, papír na vyvěšení zadaného čísla
Hru přidal: mapafius
Zdroj nebo autor: Má hlava
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!