Saharské kmeny

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 12 až 30
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 15. 9. 2013 v 14.58
Spojení kmenů

Pravidla

Nejprve řekneme dětem tento příběh:

V jedné savaně žily dva kmeny lidí. Jedni se nazývali Marilionové a ti druzí Astorité. Kmeny žily v těsné blízkosti a často se praly o území. Navzájem se okrádaly o děti nebo bezbranné členy, aby měly více příslušníků. Také byla častá zranění či ztráty jídla. Tyto hloupé šarvátky trvaly velice dlouho. Jednoho dne se však moudří náčelníkové obou kmenů sešli a ujednali mír - za podmínky, že se o území spravedlivě rozdělí tak, aby každá rodina kmene měla pro sebe 200 metrů čtverečních. Země to byla velká a lidí bylo málo, a tak to krásně vystačilo a volná místa sloužila všem. Takto to vydrželo měsíc. Jednoho dne totiž došlo k usmrcení několika lidí z obou kmenů. Lidé zpanikařili a rozutekli se do všech koutů. Náčelníci zůstali a pohřbili mrtvé. Rozhodli, že znovu dají dohromady oba kmeny a najdou viníka či viníky, které pak vyslechnou a řádně potrestají.

Poté začne hra: Vybereme dva náčelníky, jednoho Mariliona a druhého Astorita. Každému dítěti krom náčelníků přidělíme kmen tak, aby jej neznal nikdo jiný (kartičky, pošeptání do ouška,...). Třem lidem také sdělíme, že jsou vrazi. Každý kmen (jeho členové) má své charakterové vlastnosti, zvyky atd. Těch řekneme deset ke každému kmeni, např. když Marilion někoho zdraví, plácne ho přes rameno,.... Každé dítě si z deseti vlastností vybere tři a ty pak musí dodržovat. Vrazi musí zase občas pronést nějakou poznámku o zbraních, krvi atd.
Pak si náčelníci rozdělí tým. V jednom týmu si hráči rozdělí, kdo bude koho "vyslýchat". Cílem je, aby děti pomocí intrik či otázek zjistily, kdo je z jakého kmene a složily tyto dva kmeny dohromady. Pokud dítě uhádne něčí kmen, musí to sdělit náčelníkovi a ten jej musí najít a říct mu: A ted se připoj ke mě a pomoz mi spojit kmen. Musí to však říct náčelník stejného kmene. Pokud se stane mýlka, tak může dotyčný udělit náčelníkovi malý trest a pokračuje ve hře. Po spojení kmenů se hledá vrah, kterého je třeba potrestat. Trest mohou vymyslet kmeny společně.
Ve hře jde o to, aby se děti naučili vnímat osobnost a zvyky toho druhého a dokázali o nich něco vyzvědět.
Hru přidala: Plestule
Zdroj nebo autor:
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!