Bruncvíkovo vejce

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až moc
Délka: Do 34 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 24. 10. 2013 v 00.11
Podobné hry
 
hod vejcem na dálku

Pravidla

Nejsem si jistý jak přišla hra ke svému jménu, ale hrávala se jako tradiční zakončení víkendového Brontocrossu ve Volduchách u Rokycan. V našem oddíle (Pterodactylus) se později stala jednou z tradičních her na zakončení školního roku, na poslední schůzce před táborem.

Hra je pouze pro sudý počet hráčů. Soutěží proti sobě dvojice hráčů.

Každá dvojice má k dispozici 6 vajec (malé plato), které si přinese.

Nejlépe se hraje na cestě, kde je vyznačena startovní čára a pak pomocí pásma, metr vzdálených číslovaných kolíků, nebo alespoň číslovaných hřebíků, nebo papírků vzdálenosti od startovní čáry.

Ke hře nastupuje první dvojice. Jeden z dvojice bude házet a druhý chytat. Hráč, který hází se postaví na startovní čáru a jeho spoluhráč se postaví na cestu libovolně daleko od čáry (podle svých schopností). Hráč ze startovní čáry svému spoluhráči hodí vejce. Pokud jej spoluhráč chytí aniž by se rozbilo, vrátí jej (nemusí házet, stačí donést) tomu kdo házel. Potom se postaví o něco dál a hází znovu. Vše se opakuje dokud se vejce nerozbije (prasklé ještě není rozbité). Nadhazovač a chytač se nesmí střídat, dokud je vejce celé. (Vystřídat se mohou až u dalšího vejce).

Pokud se vejce rozbije, počítá se dvojici poslední největší vzdálenost od startovní čáry, kterou se jim podařilo vejcem přehodit aniž by se rozbilo. Po rozbití vejce nastupuje k házení další dvojice podle předem vylosovaného pořadí.

Dvojice hází (když na ní přijde řada) dokud nerozbije všech svých 6 vajec (tj. 6 pokusů). Každé dvojici se počítá ten nejdelší hod, který ještě jejich vejce přežilo.


Trochu podobná hra (ne stejná) hra na Hranostaji je Vejce.
Potřeby: cca 6 vajec na jednu dvojici
Hru přidal: Ondra
Zdroj nebo autor: Brontíci z Rokycan a jejich vedoucí Daniel Šatra
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!