Odebírání sirek

Počet hráčů22
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 10 hodnocení78
%

 
Autor:
Zdroj: Trnávka
Zapsáno:
Zhléhnuto: 7935 krát (7 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Na cestu, K ohni či posezení, Na inteligenci / paměť, Stolní / desková / papírová
Potřeby: 16 sirek
Stolní hra pro dva. Kdo vezme poslední sirku, prohrává.

Pravidla

Nenechte se odradit jednoduchými pravidly. I přes nízkonákladovost celé hry vyžaduje nečekané zapojení mozkových buněk obou zúčastněných:)

Potřebujeme zápalky (16 kusů), které položíme na stůl do čtyř řad pod sebe. V horní řadě je 1 sirka, pod ní tři, pod ní pět a v nejspodnější sedm (viz obrázek).

První hráč začíná: může z útvaru na stole odebrat libovolný nenulový počet sirek (tj. vždy minimálně jednu), avšak vždy jen z jedné řady.

(Například může vzít všech sedm z poslední řady. Nebo třeba dvě ze tří v druhé řadě. Nebo dvě ze třetí řady. Nebo jednu jedinou z první řady. Zkrátka, v jednom kole nemůže brát sirky z více řad. Snad je vám to jasné.)

Podle stejného pravidla odebere jednu či více sirek druhý hráč, pak zas první... Střídají se a kdo je přinucen sebrat poslední sirku, prohrál.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Nemyslím si. Časem vysleduje člověk několik seskupení, kterých když dosáhne, tak už nemůže prohrát (např. 2 sirky v jednom řádku a 2 ve druhém - když tohle vyjde na soupeře, tak vždy prohraje) a jsou ještě asi 3 další takové figury, ale pokud nejsi Rain Man, tak se to podle mě o moc víc kroků dozadu naplánovat nedá.
: Dotaz: existuje postup, který ti umožní vždy vyhrát?
: Vpravo pod hodnocením, jmenuje se "Sirky - obrázek" %-)
: Kde je ten obrázek k této hře?? :)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!