BAZINGA GÉNIUS

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až moc
Délka: Do 34 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 27. 11. 2013 v 21.14
 
Aneb když se hraje hra TAGADÁ na motivy seriálu Teorie velkého třesku. Hra také stojí na klasické vyřazovačce Kámen, nůžky, papír. Rozšíření této hry o tapíra a Spocka, použil Sheldon ve druhé řadě seriálu. Hráči se snaží vyrovnat se Sheldonu Cooperovi - vítězové budou ve jménu Sheldona Coopera pasováni na génie.

Pravidla

Hráči se postaví do kruhu a jeden po druhém říkají název znaku a provádějí ho, ve směru, do kterého ho chtějí poslat:
1. Kámen
2. Nůžky
3. Papír
4. Tapír
5. Spock

!!! Hráči musí znaky ukazovat postupně ve stálém pořadí (od 1 do 5). Znaky se nesmí přehodit. Doporučuji cvičné kolečko k osvojení každého z pravidel, pak naostro s tím, že hra musí být rychlá - dlouhé přemýšlení nad znakem nebo chyba se trestají vyřazením !!!

Aby hra nebyla tak jednoduchá, je doplněna o další pohyby:

STAR WARS: říct tento název, udělat jakýkoli bojový postoj nebo pohyb. Tento úkon znamená změnu směru v předávání znaků.
Př. č. 1: Pokud tedy někdo řekne: „papír“; a jeho následovník řekne STAR WARS, je na řadě zase onen hráč, který ukazoval znak papíru, s tím, že musí ukázat tapíra, který následuje po papíru.

MŇAU! – Toto slovo znamená jediné - SPÁNEK. Proč? Když byl Sheldon Cooper malý, jeho babička mu zpívala ukolébavku: „Koťátko, drobátko v klubíčku si spí. Hebké kotě šlo na kutě příst, příst, příst.“ Když někdo řekne „mňau“, hráč, který má následovat po něm “usne“ a nedělá nic. Pokračuje hráč za spícím s tím, že opět musí pokračovat v pořadí znaků.
Př. č. 2.: Hráč ukáže kámen, jeho následovník řekne mňau, poté se příští hráč přeskočí a hráč za spícím pokračuje nůžkami. Pokud spící „neusne“, ale promluví – vypadává.

BA – ZINGA! : Hráč, který bude na řadě a bude chtít použít tuto Sheldonovu hlášku, natáhne jednu ruku před sebe a učiní s ní pohyb odzdola nahoru, přičemž bude říkat slabiku „BA“ (písmeno A bude natahovat tak dlouho, dokud jeho ruka nebude úplně nahoře). V té chvíli ostatní v kruhu také vztyčí jednu ruku nahoru a všichni ji poté spustí dolů s pokřikem „ZINGA!“. Ten, kdo Bazingu vyřkl, znovu začíná kamenem a hra pokračuje ve směru, který hráč udá.

Š – Š – Š : Na zvuk mašinky, se všichni promíchají a znovu utvoří kruh, ale každý na jiné pozici. Ten kdo mašinku začal představovat, začíná znovu kamenem a udává směr.
Proč právě zvuk mašinky? - Sheldon miluje vláčky.

Hraje se do posledních dvou hráčů, kteří se stávají vítězi.

Alternativní konec: Oba vítězové si střihnou ve stylu kámen, nůžky, papír, tapír, Spock a ten, kdo vyhraje, je vítězem celé hry a stává se Bazinga géniem.

Pravidla Kámen, nůžky, papír, tapír, Spock:
• Nůžky stříhají papír
• Papír balí kámen
• Kámen rozdrtí tapíra
• Tapír otráví Spocka
• Spock zničí nůžky
• Nůžky utnou hlavu tapírovi
• Tapír sní papír
• Papír usvědčí Spocka
• Spock vypaří kámen
• Kámen tupí nůžky

ZDE Obrázek gest, které hráči používají.

Při velkém množství hráčů, rozdělíme na skupiny :)
Potřeby: Pasovací listiny pro vítěze, obrázky pohybů rukou (tak aby to hráči měli na očích, pro jistotu), znalost seriálu Teorie velkého třesku.
Hru přidala: Gabuš
Zdroj nebo autor: Domácí úkol ze školy - vymyslet hru na motivy Teorie velkkého třesku, čerpala jsem ze hry TAGADÁ.
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!