BAZINGA GÉNIUS

Hru přidal: Gabuš
Zdroj nebo autor: Domácí úkol ze školy - vymyslet hru na motivy Teorie velkkého třesku, čerpala jsem ze hry TAGADÁ.
Zapsáno: 27. 11. 2013 v 21.14
Zhléhnuto: 8182 krát (7 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Na hřiště, Pohybová, Pro zasmání, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost, Seznamovací
Potřeby: Pasovací listiny pro vítěze, obrázky pohybů rukou (tak aby to hráči měli na očích, pro jistotu), znalost seriálu Teorie velkého třesku.
Aneb když se hraje hra TAGADÁ na motivy seriálu Teorie velkého třesku. Hra také stojí na klasické vyřazovačce Kámen, nůžky, papír. Rozšíření této hry o tapíra a Spocka, použil Sheldon ve druhé řadě seriálu. Hráči se snaží vyrovnat se Sheldonu Cooperovi - vítězové budou ve jménu Sheldona Coopera pasováni na génie.

Pravidla

Hráči se postaví do kruhu a jeden po druhém říkají název znaku a provádějí ho, ve směru, do kterého ho chtějí poslat:
1. Kámen
2. Nůžky
3. Papír
4. Tapír
5. Spock

!!! Hráči musí znaky ukazovat postupně ve stálém pořadí (od 1 do 5). Znaky se nesmí přehodit. Doporučuji cvičné kolečko k osvojení každého z pravidel, pak naostro s tím, že hra musí být rychlá - dlouhé přemýšlení nad znakem nebo chyba se trestají vyřazením !!!

Aby hra nebyla tak jednoduchá, je doplněna o další pohyby:

STAR WARS: říct tento název, udělat jakýkoli bojový postoj nebo pohyb. Tento úkon znamená změnu směru v předávání znaků.
Př. č. 1: Pokud tedy někdo řekne: „papír“; a jeho následovník řekne STAR WARS, je na řadě zase onen hráč, který ukazoval znak papíru, s tím, že musí ukázat tapíra, který následuje po papíru.

MŇAU! – Toto slovo znamená jediné - SPÁNEK. Proč? Když byl Sheldon Cooper malý, jeho babička mu zpívala ukolébavku: „Koťátko, drobátko v klubíčku si spí. Hebké kotě šlo na kutě příst, příst, příst.“ Když někdo řekne „mňau“, hráč, který má následovat po něm “usne“ a nedělá nic. Pokračuje hráč za spícím s tím, že opět musí pokračovat v pořadí znaků.
Př. č. 2.: Hráč ukáže kámen, jeho následovník řekne mňau, poté se příští hráč přeskočí a hráč za spícím pokračuje nůžkami. Pokud spící „neusne“, ale promluví – vypadává.

BA – ZINGA! : Hráč, který bude na řadě a bude chtít použít tuto Sheldonovu hlášku, natáhne jednu ruku před sebe a učiní s ní pohyb odzdola nahoru, přičemž bude říkat slabiku „BA“ (písmeno A bude natahovat tak dlouho, dokud jeho ruka nebude úplně nahoře). V té chvíli ostatní v kruhu také vztyčí jednu ruku nahoru a všichni ji poté spustí dolů s pokřikem „ZINGA!“. Ten, kdo Bazingu vyřkl, znovu začíná kamenem a hra pokračuje ve směru, který hráč udá.

Š – Š – Š : Na zvuk mašinky, se všichni promíchají a znovu utvoří kruh, ale každý na jiné pozici. Ten kdo mašinku začal představovat, začíná znovu kamenem a udává směr.
Proč právě zvuk mašinky? - Sheldon miluje vláčky.

Hraje se do posledních dvou hráčů, kteří se stávají vítězi.

Alternativní konec: Oba vítězové si střihnou ve stylu kámen, nůžky, papír, tapír, Spock a ten, kdo vyhraje, je vítězem celé hry a stává se Bazinga géniem.

Pravidla Kámen, nůžky, papír, tapír, Spock:
• Nůžky stříhají papír
• Papír balí kámen
• Kámen rozdrtí tapíra
• Tapír otráví Spocka
• Spock zničí nůžky
• Nůžky utnou hlavu tapírovi
• Tapír sní papír
• Papír usvědčí Spocka
• Spock vypaří kámen
• Kámen tupí nůžky

ZDE Obrázek gest, které hráči používají.

Při velkém množství hráčů, rozdělíme na skupiny :)
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!