Na písničky

Počet hráčů620
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 27 hodnocení50
%

Autor:
Zdroj: Mgr. Martina Cvachová
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4348 krát (2 denně)
Parametry: Do místnosti, Na inteligenci / paměť
Potřeby: žádné
Soutěž - Hecovačka pro dva týmy, která procvičí hlasivky i paměť

Pravidla

Po rozdělení do dvou početně stejně silných skupin je šéfem hry určeno slovo - např. voda, láska, les, kůň (volíme taková slova, která se v písních objevují často)...
Úkolem skupin je v daném časovém limitu (cca 10-15 min) vylovit z hlubin paměti co nejvíce písní, v nichž se toto slovo vyskytuje. Mohou si dělat písemné poznámky.
Když časový limit vyprší, losem či střiháním rozhodneme, který tým začne. Ten, na nějž padla volba, zazpívá jednu ze svých připravených písní (stačí sloka, v níž se objevuje ono slovo nebo úryvek). Organizátor mu za úspěšnou produkci existující písně obsahující žádaný pojem připočte bod, na řadě je druhá skupina. Zazpívanou píseň nelze opakovat. Pokračujeme až do úplného vyčerpání písňových zásob jedné ze skupin. Ten tým, který vydrží se svou hudební municí déle, vítězí.

Poznámky:
- zná-li organizátor dopředu účastníky, vyplatí se rovnoměrně rozmístit muzikálně zdatné jedince a hudební fanoušky
- před začátkem hry je dobré si ujasnit, jestli: uznáváme cizojazyčné písně, různá příbuzná či související slova (p.e. určeným slovem je "voda" - platí pásně zpívající o děšti, moři, řece..?), zda musí zpívat celá skupina nebo stačí jeden člen...
 

Alternativní pravidla

: Také je možné to hrát tak, že se hráči rozdělí do více než dvou družstev a na začátku organizátor zadá slovo - která skupina začne první zpívat písničku, ve které se toto slovo objevuje, má bod. Ostatní skupiny se vybrat si ze zpívané písničky jiné slovo a zpívat jinou písničku s tímto slovem - opět která skupina začne zpívat dříve, má bod. Může se to hrát taky bez bodů - určí se časový limit, jak dlouho musí družstvo zpívat jednu písničku, aby vyhrálo - pokud ho jiné družstvo do té doby nepřeruší :-) Samozřejmě platí, že jakmile začne zpívat jiné družstvo, musí to předchozí přestat.
: Je možné také zadat tématický okruh kterého se mají hráči držet... Ale musí být u toho nějaký org kdo určí mantinely...
btw: U nás v oddíle jsme tuhle hru hrály 1 a půl hodiny... Nikdy jsem nevěřil že existuje tolik písní o zvířatech....

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!