Sestav si horoskop!

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 3 až 12
Délka: Neurčitelná
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 28. 2. 2014 v 11.01
 
Hráči poskládají horoskopy pro znamení zvěrokruhu z připravených dílčích věšteb. Kdo bude rychlejší, ten sestaví lepší osud.

Pravidla

Příprava
Nejprve je potřeba připravit věštby (u starších hráčů by mohla být i tato fáze součástí hry). Věštby jsou z několika kategorií – my měli 4 (obecné rady, kamarádi, rodina, škola). Pro každé znamení zvěrokruhu bude jedna věštba z každé kategorie. Celkem je tedy jednotlivých věšteb 12 krát počet kategorií. Věštby jsou pokud možno jak pozitivní, tak negativní (aby bylo z čeho vybírat). Jednotlivé kategorie je třeba jasně odlišit, například barvou lístečků.

Pro mladší děti (které pomalu čtou) je dobré věštby očíslovat – jednička je nejlepší a dvanáctka nejhorší věštba – usnadní jim to výběr. Starší děti by si mohly zvládnout vybrat samy.

Věštby potom schováme po okolí (lze jak v budově, tak venku), každou kategorii na jedno místo (v obálce, popřípadě na „trhacím papíře“ ve stylu inzerátu).

Seznam věšteb, které jsme použili my, najdete v příloze.

Vlastní hra
Každá skupina dětí dostane přidělená znamení zvěrokruhu tak, aby každá skupina měla stejný počet znamení (skupin tedy může být 2, 3, 4 nebo 12). Svoje znamení dostanou skupiny předepsaná na papíře, k nim pak budou lepit nalezené lístečky s věštbami. Jejich úkolem je předurčit svým znamením co nejlepší osud.
Papír si skupiny nechají na jednom místě (základně), kde je i lepidlo. Ze základny štafetově vybíhají a hledají věštby. Když najdou obálku s věštbami, vyberou si tu nejlepší věštbu, která je k dispozici, běží zpět a vybíhá další hráč ze skupiny.
Hráči, kteří čekají na základně, mezitím lepí donesené věštby ke znamením, případně se domlouvají, které kategorie ještě potřebují.

Nejrychlejší skupina má šanci získat ty nejlepší věštby.

Důležité je děti upozornit na to, že každé znamení musí mít právě jednu věštbu z každé kategorie. Pokud má skupina na starost 3 znamení, potřebují z každé kategorie donést právě 3 lístečky (pokud donesou víc, musí je věnovat jiné skupině). Proto je dobré mít kategorie barevně odlišené.
Potřeby: připravené lístečky s věštbami, lepidla, papíry
Hru přidala: Solifuga
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!