Sestav si horoskop!

Počet hráčů312
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 6 hodnocení65
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 2890 krát (3 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Pohybová, Pro zasmání, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: připravené lístečky s věštbami, lepidla, papíry
Hráči poskládají horoskopy pro znamení zvěrokruhu z připravených dílčích věšteb. Kdo bude rychlejší, ten sestaví lepší osud.

Pravidla

Příprava
Nejprve je potřeba připravit věštby (u starších hráčů by mohla být i tato fáze součástí hry). Věštby jsou z několika kategorií – my měli 4 (obecné rady, kamarádi, rodina, škola). Pro každé znamení zvěrokruhu bude jedna věštba z každé kategorie. Celkem je tedy jednotlivých věšteb 12 krát počet kategorií. Věštby jsou pokud možno jak pozitivní, tak negativní (aby bylo z čeho vybírat). Jednotlivé kategorie je třeba jasně odlišit, například barvou lístečků.

Pro mladší děti (které pomalu čtou) je dobré věštby očíslovat – jednička je nejlepší a dvanáctka nejhorší věštba – usnadní jim to výběr. Starší děti by si mohly zvládnout vybrat samy.

Věštby potom schováme po okolí (lze jak v budově, tak venku), každou kategorii na jedno místo (v obálce, popřípadě na „trhacím papíře“ ve stylu inzerátu).

Seznam věšteb, které jsme použili my, najdete v příloze.

Vlastní hra
Každá skupina dětí dostane přidělená znamení zvěrokruhu tak, aby každá skupina měla stejný počet znamení (skupin tedy může být 2, 3, 4 nebo 12). Svoje znamení dostanou skupiny předepsaná na papíře, k nim pak budou lepit nalezené lístečky s věštbami. Jejich úkolem je předurčit svým znamením co nejlepší osud.
Papír si skupiny nechají na jednom místě (základně), kde je i lepidlo. Ze základny štafetově vybíhají a hledají věštby. Když najdou obálku s věštbami, vyberou si tu nejlepší věštbu, která je k dispozici, běží zpět a vybíhá další hráč ze skupiny.
Hráči, kteří čekají na základně, mezitím lepí donesené věštby ke znamením, případně se domlouvají, které kategorie ještě potřebují.

Nejrychlejší skupina má šanci získat ty nejlepší věštby.

Důležité je děti upozornit na to, že každé znamení musí mít právě jednu věštbu z každé kategorie. Pokud má skupina na starost 3 znamení, potřebují z každé kategorie donést právě 3 lístečky (pokud donesou víc, musí je věnovat jiné skupině). Proto je dobré mít kategorie barevně odlišené.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Napadla mě alternativa, kdy hráči nesestavují horoskopy jednotlivým znamením..., ale sestavují, co nejzdravější jídelníček členům rodiny(máma, táta, dítě, babička...). Ve čtyřech obálkách (snídaně, svačina, oběd, večeře) jsou lístečky se zdravými i nezdravými jídly.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!