Age of Empires L!VE

Počet hráčů2040
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůdospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 21 hodnocení79
%

 
Autor:
Zdroj: vlastní
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4093 krát (5 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Bojovka, Chodička / strategická
Potřeby: meče a štíty (alespoň 8 x)
Venkovní strategická hra s meči a štíty

Pravidla

ZÁKLADNÍ INFO
Hráči jsou rozděleni do dvou týmů. Každý tým má svůj hrad (kruh o průměru cca 5 m) Pánem hradu je král. Hráči se dále dělí na sběrače a rytíře. Cílem hry je dostavba hradu na úroveň č.8. Každých 5 minut musí hrad odevzdat 5 jednotek jídla jako daň správci země. Minutu do vypršení pětiminutového časového limitu oznamuje správce země písknutím na píšťalku. Včasné nezaplacení daně se trestá zbořením jedné úrovně hradu. Není-li přinesena daň na úrovni č. 1, hrad je zbořen a hra končí.

Správce země má své sídlo u farem (tzn. v tom samém kruhu, kam chodíte pro jídlo). Správce je neutrální. Přijímá daně. Vylepšuje úroveň hradu a sběračů (viz dole).


SBĚRAČI A SUROVINY
Úkolem sběračů je shromažďovat suroviny – jídlo, kámen, dřevo. Suroviny jsou umístěny v ohraničených kruzích přibližně uprostřed mezi oběma týmy (viz schéma v souboru). Sběrač může najednou vzít tolik surovin, kolik je jeho aktuální úroveň. (To znamená, že sběrač na úrovni 1 může vzít jen jednu surovinu, sběrač na úrovni 2 vždy jen dva kusy od stejné suroviny… nejvyšší level je 4 - „sběrač profík“ - viz tabulka v souboru). Úroveň sběračů je symbolizována barvou fáborku okolo ruky (barvy viz soubor) - fáborky pro sběrače kupujete u správce země. Fáborky pro sběrače může kromě samotných sběračů koupit rovněž rytíř i král.

RYTÍŘI
Každý tým může mít v jednom čase vždy jen max. 4 rytíře (každý tým dostává 4 meče a 4 štíty). Každý rytíř je povinen nosit meč i štít. Úkolem rytířů je zabíjet sběrače a nepřátelské rytíře, a to ranou meče (platný zásah se počítá: od kolen na horu, od loktů na horu, hlava se nepočítá). Mrtvý sběrač vydá rytíři surovinu/y a jde se uzdravit do hradu (stačí pouhý vstup do vlastního hradu). Rytíř může útočit i na nepřátelské rytíře. Mrtvý rytíř se též uzdravuje ve vlastním hradu. Rytíř nesmí vstoupit do dolů, lesa, farem ani nepřátelského hradu.

KRÁL
Krále nelze v průběhu hry měnit. Je jeden, vytváří strategii celého města, úkoluje sběrače i rytíře. Král je nesmrtelný (viz závěrečná poznámka).

ZÁVĚREČNÉ POZNÁMKY A TIPY
- Úroveň hradu je zvýšena přinesením kartičky s danou úrovní od správce země do hradu.
- Úrovně (hradu i sběračů) logicky nelze přeskakovat, nýbrž postupně vylepšovat.
- Daně, fáborky i karty s úrovní hradu může nosit kdokoli. Zvažte ale následující: Sběrač může být na cestě ke správci země oloupen cizím rytířem; podobně také rytíř, který se ale alespoň může bránit. Král je nedotknutelný, nesmrtelný, avšak jeho absencí hrozí chaos ve vedení hradu. Je tedy na týmové strategii, jak a kdo bude daně a úrovně nosit.
- Nevyplácí se podcenit funkci krále a důležitost pořádné strategie (kdo, co, a kdy přesně má nosit…)
- Hru lze samozřejmě libovolně upravovat. Vítězství třeba již na úrovni hradu 6., apod.
- Lze zvolit celou řadu strategií.

Příklady oblíbených strategií:
a) nejsilnější hráči hrají eko boom => co nejrychlejší upgrade sběračů na nejvyšší levely
b) nejsilnější hráči hrají rytíře => vyhladovění nepřítele obsazením farmy v early game a dosáhnout toho, aby nemohl včas platit daně

 

Alternativní pravidla

: Ahoj, díky za skvělou hru.

Alternativní pravidla, co se osvědčila:
Vybavení pro rytíře lze kupovat jednotlivě a to za cenu 1/1/1 meč, štít, nebo papírovou (hadrovou kouli) (rytíř má pak jednu nebo více koulí, meč, meč + štít, koule + štít)

zavedení postavy obchodníka (1 postava v týmu) je nesmrtelný, může obchodovat s králi a dalšími obchodníky - obchodovat lze suroviny a zbraně (ne úrovně sběrače, nebo hradu).

Komentáře

: Super hra..hráli jsme a budeme hrát dál :)
: Je to fajn hra =) Minulej rok se to u náš hrálo a fakt pecka =)
: Hráli jsme - a stojí to za to! .. :)
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!