Záchrana Wilsona

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 5 až 20
Délka: Delší
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 30. 9. 2014 v 20.18
Děti se pokusí o vysvobození a ukrytí nejvěrnějšího společníka Wilsona

Pravidla

Na ostrově, kde Robinson ztroskotal bohužel není sám. Objevil na něm malé skřítky, kteří vzbudili zájem o jeho velkého kamaráda a společníka Wilsona. Jednoho dne v noci mu ho opatrně unesli a Robinson se ho ráno pokusil ukořistit nazpět . To je nyní vaším úkolem! Vy ho musíte skřítkům ukrást, aniž by vás viděli, a posléze ho musíte ukrýt na dostatečně vysoké místo, aby byl v bezpečí.

Po rozdělení dětí do skupinek (po cca 5) a přiřazení jim jednoho z vedení se dětem řekne legenda celého příběhu (viz. motivace). Poté se všichni přemístí na místo cca 70 metrů od připraveného „městečka“ kde několik lidí z vedení „spí“ a mají mezi sebou umístěny míče (Wilsony). Děti se do „městečka“ snaží vplížit a jeden míč na skupinku ukořistit. Pokud ovšem dělají moc velký hluk tak jeden ze „skřítků“ řekne jeho jméno a on se musí vrátit zpět na výchozí místo, udělat 10 dřepů a poté se může vrátit zpět. Jakmile skupinka získá Wilsona, tak pro ně začíná druhá část, kdy se ho snaží ukrýt a to na co nejvyšší místo, které je znázorněno nejvyšším členem družinky. Smějí použít jen přírodní materiály, které najdou v lese a věci, které jim poskytnou hodní domorodci za drobný úkol. Jeden z domorodců jim nabídne provázek za to, když ho jako družinka přetáhnou na laně. Druhý jim nabídne hřebíky, když dokáží zatlouci hřebík každý v průměru na 3 údery, a třetí izolepu, když u něj poznají a řeknou k, čemu se používá 7 z 10 pracovních nástrojů. Po celou dobu na ně dohlíží přidělený vedoucí/rádce a při stavbě (ovšem ne při úkolech) jim pomáhá.

Místo balónu se třeba pro starší dá použít vejce nebo Wilsona, který má rád výšky . Dají se i ztížit úkoly pro získání věcí či jim dovolit jen to, co nabídne les.
Potřeby: Balóny, hřebíky (podle počtu hráčů), kladiva, lano, provázek, 5-10 pracovních nástrojů (př. kleště, pilník, šroubovák, [nebo i složitější jako hoblík či nebozez]…)
Hru přidal: Balsen
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!