Záchrana Wilsona

Počet hráčů520
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 5 hodnocení78
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 2214 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Bojovka, Hra pro učení či vzdělávání, Rukodělková / tvořivá
Potřeby: Balóny, hřebíky (podle počtu hráčů), kladiva, lano, provázek, 5-10 pracovních nástrojů (př. kleště, pilník, šroubovák, [nebo i složitější jako hoblík či nebozez]…)
Děti se pokusí o vysvobození a ukrytí nejvěrnějšího společníka Wilsona

Pravidla

Na ostrově, kde Robinson ztroskotal bohužel není sám. Objevil na něm malé skřítky, kteří vzbudili zájem o jeho velkého kamaráda a společníka Wilsona. Jednoho dne v noci mu ho opatrně unesli a Robinson se ho ráno pokusil ukořistit nazpět . To je nyní vaším úkolem! Vy ho musíte skřítkům ukrást, aniž by vás viděli, a posléze ho musíte ukrýt na dostatečně vysoké místo, aby byl v bezpečí.

Po rozdělení dětí do skupinek (po cca 5) a přiřazení jim jednoho z vedení se dětem řekne legenda celého příběhu (viz. motivace). Poté se všichni přemístí na místo cca 70 metrů od připraveného „městečka“ kde několik lidí z vedení „spí“ a mají mezi sebou umístěny míče (Wilsony). Děti se do „městečka“ snaží vplížit a jeden míč na skupinku ukořistit. Pokud ovšem dělají moc velký hluk tak jeden ze „skřítků“ řekne jeho jméno a on se musí vrátit zpět na výchozí místo, udělat 10 dřepů a poté se může vrátit zpět. Jakmile skupinka získá Wilsona, tak pro ně začíná druhá část, kdy se ho snaží ukrýt a to na co nejvyšší místo, které je znázorněno nejvyšším členem družinky. Smějí použít jen přírodní materiály, které najdou v lese a věci, které jim poskytnou hodní domorodci za drobný úkol. Jeden z domorodců jim nabídne provázek za to, když ho jako družinka přetáhnou na laně. Druhý jim nabídne hřebíky, když dokáží zatlouci hřebík každý v průměru na 3 údery, a třetí izolepu, když u něj poznají a řeknou k, čemu se používá 7 z 10 pracovních nástrojů. Po celou dobu na ně dohlíží přidělený vedoucí/rádce a při stavbě (ovšem ne při úkolech) jim pomáhá.

Místo balónu se třeba pro starší dá použít vejce nebo Wilsona, který má rád výšky . Dají se i ztížit úkoly pro získání věcí či jim dovolit jen to, co nabídne les.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!