Nauč mě

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 3 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Snadná
Zapsáno: 29. 5. 2015 v 14.30
Slaňování výměnou za vaření. Tabulkový procesor za masáže. Každý umí něco, co by chtěl umět někdo další. Hra nehra pro starší a pokročilé.

Pravidla

Nauč mě je založeno na sdílení znalostí a dovedností. Vychází z teze, že každý umíme něco, co může obohatit někoho dalšího. Stačí se jen sejít, dát hlavy dohromady a něco se naučit. Každý bude učitelem i žákem.
Je určeno hlavně pro účastníky starší 15 let, ale s dobrým vedením může jít provést i s mladšími hráči.

Pravidla jsou velmi volná, až žádná. Je třeba jen dát dohromady skupinu osob, které mají chuť něco se naučit a něco ze svých znalostí zase předat dál. Počet není nijak omezen. Ani věková hranice není shora žádná. Celé Nauč mě může trvat dva týdny, nebo třeba i půl roku. Záleží na tom, jaký časový limit si dáte.

Účastníci si (třeba i jen fiktivně) stoupnou do kruhu a rozdělí si role. Například kamarád po mé pravé ruce je mým žákem a kamarád po levé ruce je mým učitelem. Role se dají samozřejmě i rozlosovat nebo rozdělit nějak jinak. Lepší každopádně je rozdělit hráče náhodně, aby se co nejvíc roztrhaly užší vazby a namíchaly se co nejméně sourodé dvojice.

Pak už je vše jen na hráčích. Každý bude jednoho kamaráda něco učit a u jiného zase bude žákem. Učitel se s žákem se pak sami domlouvají na individuálních schůzkách i na tématu "lekcí".
Takže Petr se naučí od Jany uvařit guláš, zatímco Jana se od Michala naučí základní akordy na kytaru. Michal se od Aleše naučí vytvořit webové stránky a Simona Alešovi ukáže základy horolezení. Petr pak Simonu naučí třeba kosit kosou.

Cílem je objevit, co všechno vlastně umí moji kamarádi, i co všechno oproti nim umím já sám. Trochu si rozšířit obzory, naučit se něco nového, ale zároveň promyslet, jak budu učit já sám.

Záleží už na každé skupině, jaký si na to dá časový limit a jaký nakonec vytvoří výstup. Ideální by bylo na závěr se opět společně setkat a ukázat, co jsme se naučili. Dá se vést i diskuze na téma, zda je lepší být žákem či učitelem, jestli bylo těžké najít něco, co mohu předat...
Hru přidala: Aann
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!