Letecký sedmiboj

Počet hráčů430
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 17 hodnocení84
%

Autor:
Zdroj: Oddíl Vorvaň
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3303 krát (10 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Na ven, Do terénu, Na hřiště, Na sníh, Pohybová, Pro zasmání, Slovní, Honička, Chodička / strategická, Na postřeh / šikovnost, Rukodělková / tvořivá
Potřeby: papíry A4 (nejlépe barevné), stopky
Máte v oddíle fanoušky letadel? Nebo prostě jen rádi skládáte z papíru a s výslednými výrobky se chcete vyblbnout? Pak je tohle hra pro vás!

Pravidla

Jde o programový blok na téma letectví trvající cca 60-90 minut. Program můžete zkrátit tím, že některé jeho části vyškrtnete.

Celý program můžete uvést zmínkou o tom, že je dnes/letos X-té výročí vzletu prvního letadla nebo jiného mezníku v letectví (najděte si na wikipedii :-)).

Následuje jednoduchá rozehřívací hříčka: Bombardér vs. nákladní auta
Legenda: Využijte třeba současné krize na Blízkém Východě - ruský bombardér se snaží přerušit proud zásob Islámskému státu. Zásoby jsou převáženy nákladními auty. Legendu můžete zaměnit třeba za druhou světovou válku...
Pravidla: Jeden hráč je bombardér a ostatní jsou nákladní auta. Cílem bombardéru je plácnutím vyřadit všechna auta. Plácnuté auto je havarované = hráč si dřepne. Jiný hráč může havarované auto opravit tím, že ho dvakrát přeskočí (u menších dětí třeba oběhne dokola). V roli bombardéru vystřídejte víc hráčů, popř. přidejte bombardérů víc.

Poté už začíná hlavní program: Výroba letadel a letecký sedmiboj
Úkolem každého hráče je z papíru složit minimálně jeden model letadla. Můžou používat vlastní fantazii nebo návody, které jim dáte. Jednodušší návody naleznete třeba ZDE. Složitější návody na modely skutečných stáhaček F-16 atd. najdete třeba na youtube. Dejte všem dost času na výrobu, rychlejší hráči mohou zatím testovat svá letadla.

A nyní je konečně čas na samotný sedmiboj. U každé disciplíny (s výjimkou č. 6) obodujte výsledky hráčů: 1. místo = 3 body, 2. místo = 2 body, 3. místo = 1 bod. Cílem je získat co nejvíc bodů. Pokud má hráč víc letadel, může do každé disciplíny nominovat jen jedno.

1. Let na dálku jedním hodem
2. Let na dálku 3 hody po sobě (něco jako trojskok) - hráč hodí letadlo do dálky, dojde kam spadlo a z tohoto místa opět hodí do dálky a pak ještě jednou...
3. Let na cíl jedním hodem - kdo se přiblíží nejblíže určenému cíli
4. Překážkový let - dostat se co nejmenším počtem hodů k určenému objektu, který je obklopen stromy či jinak obtížným terénem
5. Čas letadla ve vzduchu - které letadlo letí nejdéle
6. Schůze s investory - krátce popiš před porotou vznik a přednosti svého letadla. Porota každému podle jeho výkonu udělí 1-3 body.
7. Letecká bitva - Hra podobná vybíjené/zabijákovi, akorát místo míče lze hráče vybít ze hry pouze zásahem letadla. Letadlo musíte hodit (ne s ním jen dotyčného plácnout :-)). Na začátku hry má každý u sebe jedno letadlo. Během hry může hráč používat i cizí letadla, která sebere. Každý může nést jen jedno letadlo najednou. S letadlem se může běhat. Hraje se až zbude ve hře jen poslední hráč, který získává 3 body. Předposlední vyřazený získá 2 body, předpředposlední 1 bod.

Každou disciplínu můžete opakovat vícekrát, popř. každému dát víc pokusů a vybrat ten nejlepší.
Na konci vítězí hráč s celkovým nejvyšším počtem bodů.

Určitě se vám podaří vymyslet i další disciplíny - připište je prosím dolů k Alternativním pravidlům.
 

Alternativní pravidla

: Tak tohle jsme hráli na víkendu, a děcka z toho mají zažitek ještě teď ::10::)

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!