Letecký sedmiboj

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až 30
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 6. 2. 2016 v 10.02
Máte v oddíle fanoušky letadel? Nebo prostě jen rádi skládáte z papíru a s výslednými výrobky se chcete vyblbnout? Pak je tohle hra pro vás!

Pravidla

Jde o programový blok na téma letectví trvající cca 60-90 minut. Program můžete zkrátit tím, že některé jeho části vyškrtnete.

Celý program můžete uvést zmínkou o tom, že je dnes/letos X-té výročí vzletu prvního letadla nebo jiného mezníku v letectví (najděte si na wikipedii :-)).

Následuje jednoduchá rozehřívací hříčka: Bombardér vs. nákladní auta
Legenda: Využijte třeba současné krize na Blízkém Východě - ruský bombardér se snaží přerušit proud zásob Islámskému státu. Zásoby jsou převáženy nákladními auty. Legendu můžete zaměnit třeba za druhou světovou válku...
Pravidla: Jeden hráč je bombardér a ostatní jsou nákladní auta. Cílem bombardéru je plácnutím vyřadit všechna auta. Plácnuté auto je havarované = hráč si dřepne. Jiný hráč může havarované auto opravit tím, že ho dvakrát přeskočí (u menších dětí třeba oběhne dokola). V roli bombardéru vystřídejte víc hráčů, popř. přidejte bombardérů víc.

Poté už začíná hlavní program: Výroba letadel a letecký sedmiboj
Úkolem každého hráče je z papíru složit minimálně jeden model letadla. Můžou používat vlastní fantazii nebo návody, které jim dáte. Jednodušší návody naleznete třeba ZDE. Složitější návody na modely skutečných stáhaček F-16 atd. najdete třeba na youtube. Dejte všem dost času na výrobu, rychlejší hráči mohou zatím testovat svá letadla.

A nyní je konečně čas na samotný sedmiboj. U každé disciplíny (s výjimkou č. 6) obodujte výsledky hráčů: 1. místo = 3 body, 2. místo = 2 body, 3. místo = 1 bod. Cílem je získat co nejvíc bodů. Pokud má hráč víc letadel, může do každé disciplíny nominovat jen jedno.

1. Let na dálku jedním hodem
2. Let na dálku 3 hody po sobě (něco jako trojskok) - hráč hodí letadlo do dálky, dojde kam spadlo a z tohoto místa opět hodí do dálky a pak ještě jednou...
3. Let na cíl jedním hodem - kdo se přiblíží nejblíže určenému cíli
4. Překážkový let - dostat se co nejmenším počtem hodů k určenému objektu, který je obklopen stromy či jinak obtížným terénem
5. Čas letadla ve vzduchu - které letadlo letí nejdéle
6. Schůze s investory - krátce popiš před porotou vznik a přednosti svého letadla. Porota každému podle jeho výkonu udělí 1-3 body.
7. Letecká bitva - Hra podobná vybíjené/zabijákovi, akorát místo míče lze hráče vybít ze hry pouze zásahem letadla. Letadlo musíte hodit (ne s ním jen dotyčného plácnout :-)). Na začátku hry má každý u sebe jedno letadlo. Během hry může hráč používat i cizí letadla, která sebere. Každý může nést jen jedno letadlo najednou. S letadlem se může běhat. Hraje se až zbude ve hře jen poslední hráč, který získává 3 body. Předposlední vyřazený získá 2 body, předpředposlední 1 bod.

Každou disciplínu můžete opakovat vícekrát, popř. každému dát víc pokusů a vybrat ten nejlepší.
Na konci vítězí hráč s celkovým nejvyšším počtem bodů.

Určitě se vám podaří vymyslet i další disciplíny - připište je prosím dolů k Alternativním pravidlům.
Potřeby: papíry A4 (nejlépe barevné), stopky
Hru přidal: Makak
Zdroj nebo autor: Oddíl Vorvaň
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!