Jeden obrázek za tisíc slov

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 2 až 30
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 7. 3. 2016 v 17.04
Parádní hra na rozvoj orientace a pozorovací schopnosti, se kterou prozkoumáte známé i neznámé prostředí.

Pravidla

Hra má podobný princip jako orientační běh. Místo buzol a azimutu jsou ale hráčům k dispozici indicie v podobě vyfocených míst, která na cestě mají potkat.

Úkolem hráčů (či malých skupinek) je dostat se ze startu do cíle, jehož přesná poloha jim ale není známa. Jako indicie obdrží očíslované fotografie charakteristických míst, které je postupně dovedou až k cíli. Cílová fotka by měla být víc neurčitá (nějaký méně zřejmý detail), aby hned na začátku neuhodli, kde je cíl.

Před začátkem hry je zapotřebí projít si trasu a po cestě nafotit indicie, které potom dáte (elektronicky či papírově) všem hráčům. Úroveň obtížnosti indicií přizpůsobte věku a schopnostem hráčů (např. pro menší děti může být každá indicie na dohled od další). Jako indicie můžete vyfotit prakticky cokoliv "nemovitého", co během hry neujede či neuteče :-).

Jednotlivé hráče/skupinky vypouštějte na trasu v několikaminutových intervalech. Vítězem je ten, kdo najde finální stanoviště v nejkratším čase (přesný čas může doložit třeba cílovým selfíčkem). V cíli může čekat skrytá odměna či třeba tajná zpráva vedoucí k nějaké další hře...

Hra je ideální jako originální průzkum neznámého města - veďte trasu po zajímavých místech. Můžete ji však s úspěchem hrát i na známém místě, jen je potřeba úměrně ztížit indicie (fotit méně zjevné znaky).

TIP: Pokud chcete zaručit, že hráči projdou trasu celou, řekněte jim, že se můžu vždy podívat jen na příští obrázek. Až místo najdou, podívají se další obrázek atd.

TIP: Obtížná varianta - obrázky nejsou očíslované, takže hráči nevědí, jak jdou po sobě, a musí na to sami přijít.

TIP: Hru skrze fotografie můžete zaměřit na konkrétní téma, např. problémy našeho města (foťte ilegální graffiti, díry v silnici...), památky, příroda...
Potřeby: fotoaparát
Hru přidal: Makak
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!