Jeden obrázek za tisíc slov

Počet hráčů230
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 25 hodnocení81
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6189 krát (20 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Na ven, Do terénu, Na sníh, Pohybová, Chodička / strategická, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost, Zážitková / inscenační
Potřeby: fotoaparát
Parádní hra na rozvoj orientace a pozorovací schopnosti, se kterou prozkoumáte známé i neznámé prostředí.

Pravidla

Hra má podobný princip jako orientační běh. Místo buzol a azimutu jsou ale hráčům k dispozici indicie v podobě vyfocených míst, která na cestě mají potkat.

Úkolem hráčů (či malých skupinek) je dostat se ze startu do cíle, jehož přesná poloha jim ale není známa. Jako indicie obdrží očíslované fotografie charakteristických míst, které je postupně dovedou až k cíli. Cílová fotka by měla být víc neurčitá (nějaký méně zřejmý detail), aby hned na začátku neuhodli, kde je cíl.

Před začátkem hry je zapotřebí projít si trasu a po cestě nafotit indicie, které potom dáte (elektronicky či papírově) všem hráčům. Úroveň obtížnosti indicií přizpůsobte věku a schopnostem hráčů (např. pro menší děti může být každá indicie na dohled od další). Jako indicie můžete vyfotit prakticky cokoliv "nemovitého", co během hry neujede či neuteče :-).

Jednotlivé hráče/skupinky vypouštějte na trasu v několikaminutových intervalech. Vítězem je ten, kdo najde finální stanoviště v nejkratším čase (přesný čas může doložit třeba cílovým selfíčkem). V cíli může čekat skrytá odměna či třeba tajná zpráva vedoucí k nějaké další hře...

Hra je ideální jako originální průzkum neznámého města - veďte trasu po zajímavých místech. Můžete ji však s úspěchem hrát i na známém místě, jen je potřeba úměrně ztížit indicie (fotit méně zjevné znaky).

TIP: Pokud chcete zaručit, že hráči projdou trasu celou, řekněte jim, že se můžu vždy podívat jen na příští obrázek. Až místo najdou, podívají se další obrázek atd.

TIP: Obtížná varianta - obrázky nejsou očíslované, takže hráči nevědí, jak jdou po sobě, a musí na to sami přijít.

TIP: Hru skrze fotografie můžete zaměřit na konkrétní téma, např. problémy našeho města (foťte ilegální graffiti, díry v silnici...), památky, příroda...
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: To Petr: Díky za postřeh. Cíl poznají tak, že bude vyobrazen (nebo jiné místo v bezprostřední blízkosti) na poslední fotografii. Pokud v cíli čeká nějaká speciální skrýš, kterou je složitější najít, dopsal bych k poslední fotce doplňující zaheslovanou zprávu.
Co se týče toho, že můžou jít rovnou na cílové místo, tak v neznámém prostředí je nepravděpodobné, že by hned věděli, kde to je. Ale pokud si chceš být jistý, že projdou celou trasu, dovol jim podívat se vždy jen na následující obrázek nebo jako důkaz návštěvy všech míst požaduj jejich selfie na každém místě.
: Ahoj,
potřeboval bych trochu dovysvětlit ten konec :D jak poznají že jsou v cíli? kdyby k tomu místu měli indicii tak jim nic nebrání jít rovnou tam ne?
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!