ŽOLÍK

Hru přidal: kacka
Zdroj nebo autor: vlastní výmysl
Zapsáno: 26. 9. 2016 v 18.49
Zhléhnuto: 1992 krát (7 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Pohybová, Pro zasmání, Slovní, Honička, Sportovní, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost, Hra pro učení či vzdělávání
Potřeby: podložky, o jednu méně než je hráčů,papíry pro hráče a na psaní bodů, kartičky se slovy a nápisy ŽOLÍK, žolík z karet, lehátko,stopky,tužka pro všechny
Umíte určit slovní druh, rychle běhat a získat body?

Pravidla

Hráči sedí v řadě. Jeden je kus dál a má při ruce stopky a krabičku s lístečky. Na lístečcích jsou slova, mohou to být podst.jména,přídavná jmena, příslovce. Od každého druhu uděláme (zaleží na vás)cca 20 kartiček. Pak uděláme 10 kartiček s nápisem ŽOLÍK. Každý hráč sedí na podsedáku. Asi 10m pred hráči umístíme žolíka z karet. A asi 5 metrů od hráčů umístíme lehátko. Každý hráč má před sebou několik papírů.
Hráč co sedí opodál vytáhne lísteček a nahlas přečte slovo. Hráči zareagují tato:
Určí si, co je to za slovní druh. Pokud je to žolík,ihned pro kartu ŽOLÍK běží. Když ji někdo vezme, musí s ní doběhnout na své místo . Cestou mu ji ale někdo může vzít. Kdo bude sedět na svém místě s kartou, napíšeme mu 5 bodů a jelikož dostal body, jde vytahovat lísteček.
Když to bude...

Podstatné jméno - všichni si musí přesednout na jiné místo. Kdo zůstane stát a bude volné jen jeho místo má -1 bod. Když budou dva na jednom místě, ten co tam má menší půlku zadku jde pryč. Jinak se body nedávají.

Přídavné jméno - hráč co vytáhnul lísteček hned co dořekne začne stopovat 30 sekund.Hráči kreslí na papír obrázek něčeho co takové je. Kdo má hodí před sebe a nejrychlejší má bod. (musí být poznat co tam je nakresleného) a nejhezčí obrázek má taky bod. Oba si stříhnou a vítěz jde losovat lístečky.

Sloveso- napsat větu ve které je to sloveso a hodit papír před sebe. Slovo může být v jiném pádu. Nejrychlejší má bod.

Příslovce- kdo si první lehne na lehátko má bod.


Kdo má na konci nejvíc bodů, vyhrává.
Konec hry je až nás to přestane bavit, nebo až dojdou lístečky.
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!