Zákon vlčat

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Předškoláci, Mladší děti
Počet hráčů: 3 až 10
Délka: Do 34 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 4. 10. 2017 v 12.59
Účastníci pochopí, co znamenají body vlčáckého zákona a dokáží si je spojit s reálnými příklady v životě.

Pravidla

Hra jako příběh o smečce vlčat, koho provází starý moudrý vlk a společně se dostávají do situací, kde se setkávají s uplatněním vlčáckého zákona. Hra má vést účastníky k uvědomění si, že vlčácký zákon lze uplatnit v běžném životě.

1) Skupina mladých vlčat se vydala do džungle. Džungle je bezpečná jenom pro ty, kteří ctí její. Skupina vlčat byla veselá a divoká, ale žádný z nich ještě neměl tolik zkušeností, aby se do džungle mohl pustit sám. Cestou z domovských skal potkali starého vlka, který často za večerů vyprávěl moudré příběhy. Starý vlk se nabídl, že jim pro dnešek v džungli bude dělat průvodce.
Přišli až k řece, přes kterou už dlouho vedl padlý strom. Vlčata si však všimla, že o kus dál asi nedávno spadl jiný strom – užší, zato se spoustou větví. Vlčatům se zdálo, že tudy to bude přes řeku zábavnější. Po chvíli se však začala hádat a postrkovat, protože každé z nich chtělo jít po stromu jako první.


Dovedeme vlčata k nízké X lanové překážce. Zeptáme se, kdo by chtěl jít jako první (předpokládáme, že všichni. Zeptáme se jich, co by měla vlčata udělat, aby se dohodla, kdo půjde první, ke vší spokojenosti. Vlčata se dohodnou.
Vlčata u stromu se nakonec taky dohodla. Ještě než na strom vstoupil první, ozval se starý vlk s připomínkou, že by bylo dobré to vlče na stromě jistit a hlavně nevstupovat na strom po víc než po jednom, aby se pod vahou nezlomil.
Přijde vám připomínka starého vlka dobrá? Taky se budete podle ní řídit? Po odsouhlasení mohou všichni přejít lanovou překážku.

Následně ukazujeme účastníkům krátké komiksy se situacemi z běžného života a necháme účastníky hlasovat o to, jestli se situace týká spíše prvního nebo druhého zákona vlčat a jak by se měl hrdina komiksu zachovat správně podle zákona vlčat. Vysvětlíme, že první zákon se vztahuje k nám, že my si uvědomíme, že je něco dobré a něco špatné a uděláme to dobré, a že druhý zákon znamená poslouchat lidi, kteří jsou zkušení a zaslouží si naši úctu.
Situace:
• Kluk se rozmýšlí, jestli prvně napsat DÚ nebo jít ven hrát fotbal.
• Pan učitel říká žákům, aby se ztišili, protože je nemůže překřikovat.
• Kluk při fotbale řekl někomu sprosté slovo a pak se rozmýšlí, jestli to nechat být, nebo se omluvit.
• Maminka prosí, aby jí pomohl s bramborami.
• Vedoucí nahání družinu, aby šla po chodníku.
• …
Potřeby: potřeby na vytvoření nízké lanové překážky, namalované komiksy
Hru přidala: jaja
Zdroj nebo autor: vlastní
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!